FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
31-10-17 22:08  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Petrov w pierwszym poście pisałem o czarnej kredce. Rysuję nią tylko krawędzie deseczek. Takie przyklejam. I później tylko cyklinuję nożykiem. Papier ścierny ściera deseczki i robi pyłek z nich i z kredki a to wnika w mikroszparki i "brudzi" pokład. Więc lepiej cyklinować.

Inny sposób to pokrywać pakiet listewek wikolem po krawędziach i później malować pisakiem czarnym - sposób dobry jeśli większość listewek jest prosta i ma takie same wymiary http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=524&t=45135&start=20#p59909

Przy większej skali można pokusić się o imitację uszczelnienia robioną z czarnego kartonu lub bristolu.

Pozdrawiam
Przemek

 
01-11-17 00:19  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki. Właśnie o to mi chodziło - czy mażesz brzegi czy cały przyklejony pokład. A kredka zwykłą, czy jakaś lepsza? Miękki ołówek może też by się nadał?

--
54323031

 
01-11-17 11:12  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Robiłem próby i z czarną kredką i z ołówkiem jeśli chodzi o pokład. Czarna, miękka kredka (ukradziona córce) jest lepiej widoczna i moim zdaniem lepiej imituje caulking w tej skali.
Dla porównania masz tę szafkę na mapy gdzie deseczki po brzegach mazałem twardym ołówkiem i tutaj uwidacznia się delikatny podział desek - chodziło mi o to aby po sklejeniu element wyglądał jak deskowany a nie z jednego kawałka forniru.
Nie wiem czy odpowiednio ubrałem w słowa to o co mi chodziło.

Pozdrawiam
Przemek

 
01-11-17 16:12  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Wszystko jasne i przejrzyste. Dzięki!

--
54323031

 
02-11-17 21:27  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Wzmocniłem nadburcia jednym kawałkiem forniru (ależ ta grusza się chce wyginać!). Musiałem zostawić ten papier żeby mieć się czego złapać przy profilowaniu krzywizn. Teraz ten papier postaram się odkleić albo sfazować żeby był jak najbardziej cienki - taką to sobie technologię wymarzyłem.
Zrobiłem też galerię rufową i stępkę z imitacją łączenia poszczególnych elementów.



Pozdrawiam
Przemek

 
03-11-17 09:31  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Przez patrzenie na Twoją pracę zaczynam żałować, że swojego Speedy'ego zrobiłem w standardzie.
Wygląda bardzo obiecująco.

--
pozdrawiam
Piotr


 
04-11-17 10:59  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Taka mała prośba, wywal tego photobucketa, ten serwis umiera. Ja już teraz nie mogę przeglądać tych zdjęć nawet pomimo plugina.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
04-11-17 11:33  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Postaram się dzisiaj lub jutro zmienić serwis.

 
04-11-17 12:04  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Może po prostu kolejne zdjęcia włóż na inny serwis. Te zostaw, szkoda podwójnej roboty. Będzie większa przyjemność z podglądania Twojej fajnej roboty.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
04-11-17 20:01  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Zrobiłem dzisiaj poszycie nadburcia. Następnie wyfrezowałem dziurki na otwory działowe, które iglakami doszlifowałem. Wypieszczenie otworów działowych nastąpi dopiero po przyklejeniu poszycia zewnętrznego.

Zamieszczam zdjęcia na innym portalu. Jest jakiś inny, sprawdzony, pewny wg Was?



Pozdrawiam
Przemek

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024