FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-10-17 21:21  [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Zacząłem nowy modelik. Warunki mieszkaniowe pozwalają mi na takie mikromodeliki.
Kuter będę wykonywał metodą kartonowo-fornirową wg wycinanki. Większość elementów będzie raczej uproszczona co wynika z wycinanki jak i ze skali. Myślę, że dla was kartoniarzy nie będzie obrazą jeśli na modelu będzie więcej drewienka niż kartonu :D
Na początek parę zdjęć. Pokład fornir chyba olcha, deski malowane czarną kredką.



Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (24-10-17 20:15)

 
24-10-17 20:26  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Witajcie.
A co jest nie tak z photobucketem?
Coś się zmieniło? Przecież działa.
Trochę mnie tu nie było więc mogę nie być na bieżąco?
Są jakieś inne zalecane strony? Swój serwer raczej odpada.

Pozdrawiam
Przemek

 
31-10-17 17:17  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Kadłub wypełniłem pianką do ociepleń budynków. Na to poszła szpachla do drewna (Wamod reaguje z pianką i ją topi). Na szpachę do drewna kleiłem pierwsze poszycie papierowe z wycinanki (żyby nie było że mało kartonu w tym kartonowym modelu :)), później całość zaimpregnowałem glutem i dopiero na koniec kosmetyka z Wamodu.
Zrobiłem również na próbę jakąś szafkę na mapy chyba. Fornir gruszowy, poolejowałem na koniec i piękna barwa wyszła.



Pozdrawiam
Przemek

PS. Póki nie znajdę chwili żeby przerzucić fotki na inny serwer to na razie będę wrzucał je na bukieta.

Post zmieniony (31-10-17 17:20)

 
31-10-17 22:08  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Petrov w pierwszym poście pisałem o czarnej kredce. Rysuję nią tylko krawędzie deseczek. Takie przyklejam. I później tylko cyklinuję nożykiem. Papier ścierny ściera deseczki i robi pyłek z nich i z kredki a to wnika w mikroszparki i "brudzi" pokład. Więc lepiej cyklinować.

Inny sposób to pokrywać pakiet listewek wikolem po krawędziach i później malować pisakiem czarnym - sposób dobry jeśli większość listewek jest prosta i ma takie same wymiary http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic.php?f=524&t=45135&start=20#p59909

Przy większej skali można pokusić się o imitację uszczelnienia robioną z czarnego kartonu lub bristolu.

Pozdrawiam
Przemek

 
01-11-17 11:12  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Robiłem próby i z czarną kredką i z ołówkiem jeśli chodzi o pokład. Czarna, miękka kredka (ukradziona córce) jest lepiej widoczna i moim zdaniem lepiej imituje caulking w tej skali.
Dla porównania masz tę szafkę na mapy gdzie deseczki po brzegach mazałem twardym ołówkiem i tutaj uwidacznia się delikatny podział desek - chodziło mi o to aby po sklejeniu element wyglądał jak deskowany a nie z jednego kawałka forniru.
Nie wiem czy odpowiednio ubrałem w słowa to o co mi chodziło.

Pozdrawiam
Przemek

 
02-11-17 21:27  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Wzmocniłem nadburcia jednym kawałkiem forniru (ależ ta grusza się chce wyginać!). Musiałem zostawić ten papier żeby mieć się czego złapać przy profilowaniu krzywizn. Teraz ten papier postaram się odkleić albo sfazować żeby był jak najbardziej cienki - taką to sobie technologię wymarzyłem.
Zrobiłem też galerię rufową i stępkę z imitacją łączenia poszczególnych elementów.



Pozdrawiam
Przemek

 
04-11-17 11:33  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Postaram się dzisiaj lub jutro zmienić serwis.

 
04-11-17 20:01  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Zrobiłem dzisiaj poszycie nadburcia. Następnie wyfrezowałem dziurki na otwory działowe, które iglakami doszlifowałem. Wypieszczenie otworów działowych nastąpi dopiero po przyklejeniu poszycia zewnętrznego.

Zamieszczam zdjęcia na innym portalu. Jest jakiś inny, sprawdzony, pewny wg Was?



Pozdrawiam
Przemek

--

 
10-11-17 18:54  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Zamontowałem odbojnicę z trochę grubszego forniru. Fornir gruszowy na poszyciu ma ok 0,5mm a ten na odbojnicy brzozowy ok 0,8mm i nie wiem czy odbojnica nie będzie zbyt płaska bo wystawać będzie tylko 0,3mm co w realu dawałoby 3cm. Z drugiej strony będzie odznaczała się czarną barwą więc moim zdaniem będzie widoczna i dobrze wyeksponowana. Odbojnica pomalowana czarnym humbrolem mat, podczas prac trochę się farba pościerała ale kosmetyka będzie na końcu. Zapomniałem w ogóle przetestować jakby sprawował się zwykły tusz kreślarski.

Poszycie dopiero co przyklejone. Brzegi listewek przetarte twardym ołówkiem aby lepiej się odznaczały.
Otwory strzelnicze będę dopiero wycinał. Nic jeszcze nie jest wyszlifowane.



Pozdrawiam
Przemek

 
26-11-17 19:08  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.

Dzisiaj mało papieru ale papier to przecież jakby drewno więc chyba nie będzie awantury :)

Skończyłem wstępnie poszycie. Jeszcze nic nie szlifowałem.
Na początku zmierzyłem odległość od kilu do odbojnicy. Wtedy mogłem obliczyć jak szerokie mają być planki poszycia - wycinanka sugeruje tu 3mm co w rzeczywistości dałoby 30cm. Wydawało mi się to za szerokie więc stwierdziłem, że planki w najszerszym miejscu będą miały 2,5mm i wydaje mi się że jest dobrze. Na rufie musiałem i tak zrobić stealersy.



Później również zrobiłem sobie prostą pomoc na kartce papieru i tym kontrolowałem co chwilę szerokość planek.




Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (26-11-17 19:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024