FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
10-11-17 18:54  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.
Zamontowałem odbojnicę z trochę grubszego forniru. Fornir gruszowy na poszyciu ma ok 0,5mm a ten na odbojnicy brzozowy ok 0,8mm i nie wiem czy odbojnica nie będzie zbyt płaska bo wystawać będzie tylko 0,3mm co w realu dawałoby 3cm. Z drugiej strony będzie odznaczała się czarną barwą więc moim zdaniem będzie widoczna i dobrze wyeksponowana. Odbojnica pomalowana czarnym humbrolem mat, podczas prac trochę się farba pościerała ale kosmetyka będzie na końcu. Zapomniałem w ogóle przetestować jakby sprawował się zwykły tusz kreślarski.

Poszycie dopiero co przyklejone. Brzegi listewek przetarte twardym ołówkiem aby lepiej się odznaczały.
Otwory strzelnicze będę dopiero wycinał. Nic jeszcze nie jest wyszlifowane.



Pozdrawiam
Przemek

 
10-11-17 23:55  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Cóż tu dodać? Skoro bardzo ładnie Ci to idzie...Tak trzymaj.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
26-11-17 19:08  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

Dobry wieczór.

Dzisiaj mało papieru ale papier to przecież jakby drewno więc chyba nie będzie awantury :)

Skończyłem wstępnie poszycie. Jeszcze nic nie szlifowałem.
Na początku zmierzyłem odległość od kilu do odbojnicy. Wtedy mogłem obliczyć jak szerokie mają być planki poszycia - wycinanka sugeruje tu 3mm co w rzeczywistości dałoby 30cm. Wydawało mi się to za szerokie więc stwierdziłem, że planki w najszerszym miejscu będą miały 2,5mm i wydaje mi się że jest dobrze. Na rufie musiałem i tak zrobić stealersy.



Później również zrobiłem sobie prostą pomoc na kartce papieru i tym kontrolowałem co chwilę szerokość planek.




Pozdrawiam
Przemek

Post zmieniony (26-11-17 19:14)

 
26-11-17 19:55  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Pięknie i fachowo. Brawo. Co tu komentować po próżnicy...
Na moim monitorze część zdjęć jest mocno pomarańczowa:-))), ale to pewnie spowodowane jest przez sztuczne oświetlenie.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
26-11-17 20:49  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Brawo. Świetny kadłub!

--
54323031

 
26-11-17 20:50  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie wykonane poszycie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-11-17 21:00  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

ale papier to przecież jakby drewno więc chyba nie będzie awantury :)

W starych Małych Modelarzach bywał czasami spory procent trocin w kartonie więc wszystko jest jak najbardziej w porządku ;-)
Świetna robota.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
26-11-17 22:26  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Bardzo dobrze to wszystko wygląda. Wiem ile jest roboty z fornirowaniem. Budowałem tak Santa Marię.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
28-11-17 00:56  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Szkoda, że nie widzę zdjęć, a po zachwytach tym bardziej na nie apetyt, ale niestety firewall blokuje witrynę na której są focie :-(

 
28-11-17 16:06  Odp: [R] HMS SPEEDY z MO skala 1:100
Przem 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
 

No to już nie wiem gdzie te zdjęcia wstawiać żeby wszystkich uszczęśliwić :)

Czy jest to dozwolone czy nie - o tym zdecyduje moderacja- ale równolegle prowadzę tą samą relację na innym portalu szkutniczym zaczynającym się na KO a kończącym na GA z dopiskiem .net.pl i tam już zdjęcia powinny być widoczne.

Seahorse nie tylko na Twoim monitorze zdjęcia są pomarańczowe. To wina oświetlenia i słabego aparatu. U mnie jesień już trwa od ok 4 miesięcy a słońce, wydaje się, że zachodzi już o 9 rano (nadmienię że mieszkam na północy Polski). Jeśli chce się porobić coś przy modelu to tylko przy sztucznym świetle.

Pozdrawiam
Przemek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024