FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
22-10-17 18:23  [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam w kolejnej relacji. Kolejny model jaki będę sklejał padł na Sopwith PUP z Kartonowej Kolekcji projektantem modelu jest Paweł Mistewicz. Malowanie jakie wybrałem to okładkowe bardzo mi się podoba do modelu wykorzystam karabin żywiczny, laserowo wycinane wręgi oraz koła żywiczne. Więc zapraszam do oglądania.

Okładka modelu:


Fotel pilota z drążkiem sterowym, pasami i orczykiem


Lecz zanim skleiłem cały szkielet kadłuba postanowiłem dodać coś od siebie w kabinie pilota. Pomyślałem o zwaloryzowaniu naciągów co doda nie co smaczku i będzie fajnie wyglądać i muszę przyznać, że wyszło całkiem ładnie i jestem zadowolony z efektu

Naciągi w kabinie pilota:


Po wykonaniu naciągów złożyłem wszystko w całość:


Kolejnym etapem budowy będzie oklejanie szkieletu poszyciem. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (07-10-19 20:21)

 
23-10-17 04:21  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

W następnej aktualizacji będzie już bez pudełeczka, a co do tła które pisał Mariusz już było zastosowane przy galerii końcowej budowy Nieuporta 11c.1 "BeBe" też oczywiście z Kartonowej Kolekcji.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-10-17 18:28  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard wybór o do modelu był trafiony ogólnie rzecz biorąc podobają mi się druciaki, ale jest mało takich modeli wydawanych, a tematyka jest bardzo fajna. Jeśli chodzi o klamry pasa to są z prawej strony tak jak pokazuje to rysunek montażowy:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-10-17 21:29  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Na to wygląda, ale jak to mówią musztarda po obiedzie. Dziękuję za zdjęcia będą bardzo pomocne w budowie modelu. Ale nie tylko ja zrobiłem błąd również kolega Tadeusz Modelarz który skleja również ten model u niego klamra też jest z prawej strony przyklejona.

--

Post zmieniony (23-10-17 21:39)

 
24-10-17 16:31  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard jeszcze raz dziękuję 2 link będzie na pewno pomocny przy wykonywaniu naciągów przy górnym i dolnym płacie i dzięki nim wiem jak mam to wykonać.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
25-10-17 19:11  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. W kolejnym etapem budowy modelu było oklejanie szkieletu kadłuba poszyciem. Lecz zanim okleiłem szkielet poszyciem przykleiłem od nie zadrukowanej strony linki do sterów kierunku i wysokości oraz przykleiłem linki do naciągów i kilka elementów waloryzacyjnych model. Muszę powiedzieć, że model jest bardzo ładnie spasowany i bardzo mi się podoba opracowanie modelu.

Poszycie z linkami sterów i pierwsze linki do naciągów:


Kolejnym etapem budowy modelu będzie silnik oraz osłona silnika.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
27-10-17 15:51  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mariusz ja też sam nie wiem czemu mi się to kojarzy z wyrwanymi włosami ta plątanina nitek.
CIDER to nie jest żyłka tylko nitka monofilowa taką samą użyłem przy zrobieniu naciągów przy Sopwith F1 Camel i Nieuport 11c1 "Bebe".
Ryszard udało mi się wypoziomować górne poszycie końcówki kadłuba, ale o tym w następnej aktualizacji budowy modelu.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
27-10-17 18:22  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Black_Cat jeszcze jednego kolegę kuszę, aby skleił ten model. Lecz jeśli ktoś posiada lasery do modelu to powiem, że szkielet kadłuba jest dobrze spasowany natomiast wręgi nr 32 i 33 są za duże i trzeba je oszlifować, aby pasowały do korpusu silnika część nr 31 by najmniej ja musiałem tak zrobić. Będzie to pokazane w kolejnej aktualizacji.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
01-11-17 17:16  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Kolejnym etapem budowy modelu był silnik. Budowę silnika rozpocząłem od korpusu silnika który wyprofilowałem i oba końce skleiłem z sobą.Po wykonaniu korpusu wyciąłem wręgi. Wręgi nr 32 i 33 okazały się za duże i nie pasowały do korpusu silnika więc trzeba było je oszlifować. Po oszlifowaniu wręgi przykleiłem do korpusu. Następnym elementem krokiem było przyklejenie do korpusu cylindry i kolektory natomiast walec do silnika wykonałem z wykałaczki i pomalowałem. Po wykonaniu całego silnika zabrałem się wstępnie za wykonanie tylnego usterzenia. Wykonałem usterzenie poziome oraz ster kierunku i wysokości. Zapraszam do oglądania

Silnik:


Usterzenie poziome z kadłubem:


Ster kierunku i wysokości:


W następnej aktualizacji pokażę gotową osłonę silnika.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-11-17 16:50)

 
01-11-17 19:33  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard to prawda to już mój trzeci silnik tak zrobiony, ale nie czułem się jeszcze na siłach, aby zwaloryzować silnik np owinąć cylindry w następnym postaram się to wykonać, a co do sterów kierunku i wysokości to jeszcze spłaszczę i powinno być dobrze.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024