FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
26-11-17 21:32  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zawsze od dolnych. Po wklejeniu dobrze jest kadłub unieruchomić tak by nie przesuwał się na boki, do przodu lub do tyłu.
Najlepiej na prostokącie tektury ustaw kadłub z dolnymi skrzydłami. W miejscach pod końcami skrzydeł wklej klocki z kilku warstw tektury by skrzydła (które są uniesione do góry) na nich się opierały. Wzdłuż krawędzi natarcia L/P skrzydła wbij w odstępach szpilki i tak samo na krawędzi spływu - nie pozwoli to na przesuwanie się. Po bokach kadłuba naklej na tekturę (podstawę) kawałki tektury.
Będziesz miał unieruchomiony kadłub z dolnymi skrzydłami.
Wklej stójki i zastrzały w górny płat klejem Magik Puzzle i potem jak klej lekko chwyci (będą się one ruszały) wklej ich dolne końcówki (tym samych klejem) w otwory w dolnym płacie.
Jak już ustalisz prawidłowe położenie górnego płata to w dolnym płacie w miejsca gdzie wchodzą stójki/zastrzały wpuść kropelkę cyjanoakrylu z igły. Jak chwyci na mocno - tak samo z wejściem zastrzałów w górny płat.
Powodzenia.

 
27-11-17 10:34  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

No, no, Blaster, pięknie idzie. Osłona silnika pierwsza klasa, reszta też przejdzie w tłumie :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
16-12-17 20:01  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć ostatnio brakło mi weny, ale postaram się kleić częściej Zanim przykleję płaty wraz z zastrzałami postanowiłem wykonać trójnóg na którym będzie przymocowany karabin maszynowy Trójnóg wykonałem z drutu do kwiatków z których wykonałem przy pomocy szablonu i pomalowałem farbką Vallejo Black Model Color. Jeszcze mam do przyklejenia wiatrochron po którym będę zabierał się za montaż płatów to tyle zapraszam do oglądania

trójnóg:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
20-01-18 20:56  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i czołem. Kolejnym etapem budowy modelu było przyklejenie zastrzałów oraz płata górnego do kadłuba samolotu. Lecz nie uniknąłem błędu który jest widoczny na poszyciu górnego płata. Zamiast wcześniej nakłuć igłą pola gdzie mają iść zastrzały to zdecydowałem się nakłuć po wykonaniu całego płata i to był kosztowny błąd, ale również mam nauczkę na przyszłość.Zapraszam do oglądania

Kadłub samolotu z przyklejonymi zastrzałami oraz płatem górnym:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
20-01-18 21:35  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
lubię placki   

Cześć,nieśmiale zapytam dlaczego kleisz płaty w takiej kolejności.

--
modele to moja pasja.

 
21-01-18 20:16  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Lubię placki płat górny przyklejałem w taki sam sposób jak przy Bebe. W Bebe też płat górny przyklejałem na początku aby mieć łatwy dostęp do wykonania naciągów. Lecz też nie byłem pewny czy ten płat górny powinienem zostawić czy zamówić model i od nowa wykonać, ale doszedłem do wniosku, że zostawię tak jak jest i ukończę budowę modelu.Myślę, że to była dobra decyzja niż wydawanie kolejnych pieniędzy.

--

Post zmieniony (21-01-18 20:20)

 
21-01-18 20:56  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
lubię placki   

Dzięki za odpowiedź, szanuję twoją decyzję -powodzenia.

--
modele to moja pasja.

 
21-01-18 21:30  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Twój wybór czy wpierw dolny czy górny płat, natomiast ja uważam, że zawsze wpierw dolny.
Zwróć uwagę, że "Pup" w odróżnieniu od "Camela" miał górny płat tzn. jego L/P skrzydło było uniesione pod kątem takim jak dolne (w "Camelu" tylko dolne ).
Jeśli to możliwe popraw ustawienie statecznika poziomego i górnego płata względem kadłuba (vide zdj. 3 i 7)
By nie było widocznej podłużnicy płata (zdj.2) warto przed oklejeniem na jej krawędź nakleić pasek brystolu (wpierw trochę ją zeszlifować).
Powodzenia w budowie życzę.

 
21-01-18 21:40  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
lubię placki   

Szanowny Ryszardzie ja też tak uważam ,ale może odwrotnie jest łatwiej.Pozdrawiam i bacznie obserwuję Jacek.😊

--
modele to moja pasja.

 
21-01-18 22:21  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gdyby Blaster wpierw wkleił dolne skrzydła stosując odpowiedniej wysokości podkładki pod ich końce miałby ich wznios a wtedy łatwiej mógłby skleić górny płat z takim samym wzniosem (vide wpis 26.11.) Nie chcę być złym prorokiem ale teraz mogą być problemy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024