FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 23Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
20-10-17 08:24  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Właśnie miałem pisać, na temat tego pattexa, w lepkości konsystencji i kolorze, wygląda jak ten budapren z chempaku, zachęcony postem laszlika kupiłem właśnie chempak, i tak jak mówię praktycznie jest to samo. Tyle że pattex jest dla mnie łatwiej dostępny.

 
20-10-17 10:06  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

DOŚĆ!!!
Panowie, od dyskusji o klejach jest odpowiedni dział. Proszę założyć tam temat o butaprenie i będziemy sobie opowiadać do woli.
Ja już powiedziałem na ten temat to co miałem do powiedzenia i chciałbym już zamknąć ten wątek w tej relacji.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
20-10-17 13:14  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dziś kończymy z ogonem.
Zrobiłem stery.
Imitacje żeber w poszyciu sterów wytłoczyłem tym razem dłutkiem kulkowym na gumce.
Stery klejone hybrydowo, tzn. szkielet mocowany do jednej połówki steru za pomocą butaprenu, potem druga połówka poszycia klejona do drugiej strony szkieletu na butapren, a po obwodzie połówki poszyć łączone ze sobą na BCG za pomocą szpilki i ostrza nożyka. Oczywiście poszycia były uprzednio impregnowane BCG od środka, a krawędzie spływów jeszcze przed tym sfazowane papierem ściernym.
Dobra metoda, można w komfortowy sposób kontrolować proces sklejania połówek pilnując by nie dopuścić do przemieszczenia się jednej względem drugiej przy sklejaniu.

Tak wyszło.












Tyle na dziś.
Pozdro!

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
20-10-17 13:47  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Klasa!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-10-17 14:40  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Świetnie to wygląda, niesamowita precyzja.
Z przyjemnością ogląda się Twoją relację.

 
20-10-17 16:32  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Zgadzam się. Niesamowite wykonanie :-)

 
20-10-17 23:23  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Super! Brzegi oprofilowania ogonek - kadłub też fazujesz? Wyglądają jakby nie mały grubości kartonu.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
22-10-17 21:13  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie Ci idzie !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-10-17 09:41  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki.
Tomek, poszycia kadłuba nie fazuję. Pisałem już o tym.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
04-11-17 22:25  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Czołgiem!
Coś tam się dzieje powoli. Nie śpimy.
Zrobiły się wydechy i wlot powietrza a także nastąpił mariaż przodu kadłuba z ogonem.
Generalnie w myśl instrukcji.
Wydechy lekutko podrasowane szwami z drutu, ale kształt pozostał w zasadzie wycinankowy, choć powinny być one bardziej łukowate.
Najbardziej bałem się połączenia przodu z tyłem, gdyż zamierzałem zrobić to przy użyciu BCG a nie butaprenu, jak dotychczas. W tym modelu, jak już pisałem wcześniej, segmenty poszycia łączyłem między sobą na BCG ale do wręg na butapren. Tylko że z przodu był szkielet okrętowy a w tym miejscu miałem zmierzyć się z łączeniem dwóch osobnych gotowych sekcji na jedną wręgę. Co prawda podobne połączenie wystąpiło już wcześniej na przejściu ostatniego segmentu kadłuba w statecznik pionowy, ale to było zdecydowanie mniejsze obwodowo. Przymierzałem się jak pies do jeża, ale po którejś już przymiarce poszło na klej. I udało się chyba.
Co prawda musiałem wydziabać mały otwór dostępowy z lewej strony zaraz za łączeniem obu sekcji (widać go na niektórych zdjęciach i będzie on zakryty później przejściem skrzydło-kadłub) aby móc wprowadzić tam zagięty drut i naprostować poszycie na grzbiecie. Brałem to pod uwagę jeszcze przed połączeniem segmentów. Inaczej nie wiem czy bym się odważył. Efekt uważam za zadowalający.
Wlot powietrza.
Dość kłopotliwy w ukształtowaniu i spasowaniu był środek. Niedoświadczony modelarz mógłby mieć kłopot, szczególnie że rendery montażowe niewiele pomagają w prawidłowym jego ukształtowaniu. Ale to tylko jako ciekawostka. Mi jakoś poszło. Niestety na zdjęciach niewiele z tego środka widać.

Kilka zdjęć.
Najpierw całość.







I kilka zbliżeń.













Tyle na dziś.
Pozdro!

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 23Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024