FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-09-17 12:45  [R] Akagi - Answer
blurryface 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich.
Jest to moja pierwsza relacja i pierwszy tak duży model. Na wstępie wspomnę, że będzie to bardzo, bardzo długa relacja.
Budowę rozpocząłem jakiś czas temu od szkieletu. Użyłem wręg wycinanych laserowo, jakoś nie wyobrażam sobie jak miałbym je sam wycinać :) Szkielet składał się dobrze, jest prosty i sztywny. Powklejałem tekturę 1mm między wręgi aby poszycie miało więcej "oparcia", oraz przeszlifowałem całość. Poszycie mam już wycięte więc już niedługo zaczynam oklejanie.









Zapraszam do podglądania i komentowania.

 
22-09-17 13:14  Odp: [R] Akagi - Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie. Pooglądam sobie z zaciekawieniem nawet jeśli będzie to długa relacja.
Kratownice będziesz wycinał samodzielnie?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
22-09-17 14:28  Odp: [R] Akagi - Answer
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Powodzenia w budowie:)
Chętnie będę tutaj zaglądał.

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
22-09-17 14:58  Odp: [R] Akagi - Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powodzenia życzę.
Nie wiem, czy te wzmocnienia wystarczą. Proponowałbym zrobić podposzycie. Kadłub jest bardzo duży, a poza tym głównie z nim będziesz pracował. Ciągłe chwytanie i obracanie może skutkować odciskaniem się tych wzmocnień na poszyciu.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
22-09-17 21:09  Odp: [R] Akagi - Answer
Baxter 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Za siadam na widowni :) sam się zastanawiałem ostatni jaki lotniskowiec wybrać, miałem właśnie do wyboru Akagi, Hornet i Shinano, padło na ten ostatni.

Życzę powodzenia i wytrwałości

 
22-09-17 21:20  Odp: [R] Akagi - Answer
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, także zasiadam na widowni i bacznie obserwuję. Ja ten model mam już za sobą i powiem tylko że naprawdę fajnie się go skleja.

 
22-09-17 21:35  Odp: [R] Akagi - Answer
blurryface 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O podposzyciu myślałem, ale nigdy go nie robiłem. Myślałem również o piance. Robiłem już tak kadłub (ok 70cm), ale na to kładłem szpachle, obawiam się, że tu może dojść do skręcenia lub innych niepożądanych skutków. Zapomniałem wspomnieć, że wycinankę potraktowałem lakierem w sprayu i wydaje mi się, że karton przy małych odległościach powinien sobie z odciskaniem poradzić, szczególnie jak dodam tych wzmocnień. Przez weekend jeszcze pomyślę, co z tym zrobić, aby było dobrze.

A co do kratownic, to zanim do nich przejdę zdążę się zastanowić :)

 
22-09-17 22:18  Odp: [R] Akagi - Answer
Tomektr 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Ja w Richelieu dałem o wiele więcej wzmocnień i mimo to od spodu się odznaczyły a kadłub leżał na książce i tam się właśnie odznaczyły. I nawiązując do tego co napisał Spychacz mój kadłub po oklejeniu był mało co ruszany i paski były z 2mm tektury

--

Post zmieniony (22-09-17 22:19)

 
23-09-17 14:44  Odp: [R] Akagi - Answer
Baxter 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Nie obawiaj się piankowania, zrób to na trzy razy za każdym razem kontroluj kształt kadłuba. Nadmiar na koniec zeszlifuj. Ja tak potraktowałem swój Shinano i kadłub wyszedł mi prosto, dodatkowo będę jeszcze na swój nakładał szpachlówkę.

--

 
20-10-17 17:28  Odp: [R] Akagi - Answer
blurryface 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Z poszyciem miałem uporać się w tydzień, a zeszło się trochę dłużej i jeszcze nie jest skończone :) Z początku wszystko dobrze do siebie pasowało, ale czym dalej tym gorzej. Kilka segmentów musiałem minimalnie przyciąć/przeszlifować, a i tak po przyklejeniu powstały schodki - jak ktoś nie będzie dotykał, to nie zobaczy :). W niektórych miejscach powstały szparki i wczoraj zauważyłem, że gdzieniegdzie poszycie zaczęło się odklejać. Już myślałem, że w ruch pójdzie szpachla i spray, ale dzisiaj popracowałem nad tym i mam nadzieję, że nie będę musiał malować. Mały retusz i będzie chyba dobrze :D Poniżej kilka zdjęć:









Mam jeszcze taki problem, że nie wiem co zrobić z częścią 21 :D. Domyślam się gdzie ma być, ale nie mogę jej dopasować. Nie ma jej na żadnym rysunku, a w internecie nic nie znalazłem. Możliwe, że jestem po prostu za głupi na to, ale przymierzam, przymierzam i nic.
A dokładniej chodzi mi o to:



Może ktoś mi pomoże :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024