FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
18-06-17 15:53  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Rzeczywiście widać, że to lubisz :-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-10-17 10:59  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Pochłonęła mnie na jakiś czas ta sznurkologia, ale już jestem. Zacząłem od wyposażenia rej i żagli oraz masztów w niezbędny osprzęt, głównie liny i bloki.



Po zawieszeniu rej przewiązem, zaczęło się przewlekanie lin przez bloki. Zaczęłam od górnej środkowej części rej tam zamontowałem windę fałową następnie gordingi i nok gordingi oraz topenanta.



W środkowej części żagla liny reftalii, a poniżej buliny. Na dolnych rogach żagla są dwa sąsiadujące bloki, przez które przebiegają liny gejtaw i szotów.



Liny po naprężeniu obłożyłem na kołkownicach i uzupełniłem buchtami. Brasy zostawiłem na razie luźne by nie przeszkadzały w dalszych pracach.
Obecnie szykuję do zawieszenia bramsle w wersji zwiniętej. Na szczycie gołe bombramreje, czyli bez żagli.

--

 
19-10-17 20:35  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

ANDR7EJU - miazga z kul. Niesamowita robota i fantastyczne zdjęcia - zwłaszcza te z poziomu pokładu i na niebieskim tle, czyli właściwie wszystkie:).
Jakby się oglądało zdjęcia prawdziwego żaglowca.
Rewelacja!

 
19-10-17 21:39  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Patrz: wyżej. Ja nic mądrego od siebie nie dodam...

--
54323031

 
19-10-17 21:51  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co tu się dzieje! Jestem w ciężkim szoku. Jak Ty się nie pogubisz w całej tej plątaninie linek? Pełen podziw.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-10-17 22:03  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ja pier... papier...

Wbiło mnie w beton z zachwytu i podziwu.
Nie wiem co mam napisać, bo najzwyczajniej w świecie mnie zatkało...

REWELACJA !!!

 
22-10-17 16:02  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Po komentarzach wnioskuję, że jestem chyba na właściwej drodze.
Mariaszek, Pietrov: Wasz tekst "Jakby się oglądało zdjęcia prawdziwego żaglowca."
Jest dla mnie dużym komplementem.
Spychacz: Jakoś staram się to ogarnąć, dzielę pracę nad takielunkiem na małe fragmenty.
Każde piętro na masztach posiada na szczęście powtarzalną sekwencję i dzięki temu udaje mi się nie popaść w obłęd.
Tak już wsiąkłem w to olinowanie na modelu, że w zestawieniu z oryginałem widzę je jako ubogie i uproszczone.
Tommy T.B.: Dzięki za zachwyt i podziw, mam tylko nadzieję, że beton nie wyrządził zbyt wiele szkód.
P.S.
Taka oto animacja.
https://www.youtube.com/watch?v=LHlKKExA7h0
Dzięki Wam, panowie, czuję się zmotywowany do dalszej pracy

 
31-01-18 23:26  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2



Czas na kolejne piętra plątaniny.
Bramreje i bombramreje wyposażone w liny i bloczki, gotowe do zawieszenia na masztach.



Na bramstengach zostały zawieszone reje. Potem mozolne przewlekanie lin przez bloczki i obłożenie ich na kołkownicach. Na koniec dodałem buchtowane liny.



Prace nad takielunkiem zostały ukończone, pozostało jedynie obłożyć brasy i wykonać wyblinkę na wantach. Ale to w późniejszym czasie, po dodaniu wyposażenia pokładowego. Miałbym z tym spory kłopot bowiem liny brasów i wyblinka skutecznie by blokowały dostęp do pokładu.



Zająłem się akcesoriami do czyszczenia i konserwacji artylerii okrętowej. Ladle to coś w rodzaju wybieraka, a wrom to ta zwojnica tudzież dławik lub cewka UKFu. Mocowane do żerdzi służą do usuwania zanieczyszczeń z wnętrza luf.
Przymiarka prototypów "łopatki" i "robaczka". Gdy już wszystko pasuje, czas na masówkę.



Łańcuszek wymieniam na mniejszy, bardziej pasujący rozmiarem niż ten poprzedni. Prawdopodobnie był tam po to by zabezpieczyć ster przed zgubieniem. A może do awaryjnego sterowania.

--

 
01-02-18 05:32  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale plątanina!!!!!! Szok, że jeden człowiek to ogarnia, nie do uwierzenia...

--

 
01-02-18 07:54  Odp: [R] IX-21 nie w tę stronę
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Na modelu to nic ale pomyśleć, że w rzeczywistości trzeba było tym wszystkim manewrować by płynąć do przodu a nie do tyłu. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 16Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024