FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-10-17 00:02  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Borowy model jest duży co za tym idzie zdjęcia robione z dużego oddalenia więc nie widać mankamentów a jest ich dużo.

Karol długość modelu to ok. 88 cm a drukarka to HP M880.

Co do postępów to zabudowałem cały spód, doszły wydechy, stateczniki poziome i pionowy oraz część oszklenia. Teraz element najtrudniejszy czyli tłoczenie kabinki w oleju.







Post zmieniony (16-10-17 20:20)

 
15-10-17 00:29  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:25
Seweryn F.   

Kurcze, robi wrażenie ten model. Kawał samolotu. Swoje daje też nietuzinkowa grafika.
Nawet jeśli, jak wspomniałeś, są jakieś babole, to ich nie widać :) Bardzo fajnie prezentuje się Twoja robota.
Tak sobie usiłuję wyobrazić niespełna metrowegoo Phantoma i jakoś mam z tym problem, heh.
Robiłem model F-4E plastikowy w skali 1/32 i już wydawał mi się ogromny.
pozdrawiam

 
15-10-17 13:10  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:25
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Widzę model prawie na ukończeniu ale też jak Seweryn mam problemy z wyobrażeniem sobie wielkości tego modelu więc mam prośbę do Ciebie, chodzi o fotkę modelu a do porówna może autor trzymający w/w model.
Powodzenia przy wytłaczaniu kabinki.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
15-10-17 13:19  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:25
Lukee 

 

88 cm mówisz?

Hmm, Izraelska wersja Phantoma miała długość - podobnie zresztą jak oryginał - około 19,2 m. Jeżeli wyszło Ci z modelu 88cm to znaczy, że albo samolot był dłuższy albo model nie jest w skali 25... 88cmx25=22m czyli całe 2,8m za długi. W takim wypadku skala jest 1:21,8 czyli nie około 25 jak napisałeś tylko około 1:22.

Oczywiście nie traktuj tego z mojej strony jako czepialstwo - po prostu zainteresowało mnie skąd wzięła się rozbieżność między tym co napisałem trzy posty wcześniej a tym co napisałeś wyżej :-)

A odnośnie Twojego modelu - bardzo mi się podoba. Sam chciałbym mieć prawie metr Phantoma nad biurkiem :-)

Pozdrawiam

 
16-10-17 10:56  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:25
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

HP M880 to laserowa drukarka.Jestem pod wrazeniem jakosci druku tak samo jak calego modelu.
Na jakim papierze jest model wydrukowany?Domyslam sie ze klej BCG lub podobny?

 
16-10-17 20:19  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Witek jedno kopyto i trzy osłonki już poszły do kosza więc wymaga to dłuższego treningu.

Lukee pewnie masz racje gdyż modelu przed wydrukiem nie skalowałem tylko po prostu wrzuciłem na A3 z podejściem: "jak wyjdzie tak wyjdzie".

Karol wydruk na bloku technicznym z gatunku tych cieńszych, niestety producent nie podał gramatury. Klej wikolopodobny ale szybciej schnie Pattex express. BCG mam ale jeszcze nie testowałem.

Tym razem uzbrojenie. Zbiorniki do ponownego oklejenia lub do kosza gdyż "trochę" się do nich nie przyłożyłem.



Post zmieniony (16-10-17 20:26)

 
17-10-17 23:29  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Udało się wytłoczyć kabinkę. Ciężko to było wkleić i spasować więc wyszło jak wyszło.







 
18-10-17 06:51  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Wyszło świetnie i sam model super wychodzi. Dobrze wiem że przy tak dużych modelach wcale nie jest łatwo jak się nie raz wydaje.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
18-10-17 08:09  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetnie Ci wyszła ta kabinka! Kopyto, Olej, tłoczenie, super! Muszę kiedyś spróbować tej techniki. Jeszcze nie było okazji...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
18-10-17 10:10  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Dweler, sam model wychodzi świetnie! Mimo to myślę, że tłoczona kabinka jest tu najsłabszym ogniwem. Na zdjęciu wyraźnie widać dwa załamania i nierównomiernie rozproszone światło. Widoczny jest też delikatny efekt pomarszczenia, zwłaszcza kiedy przyjrzymy się wewnętrznej krawędzi na zdjęciu sklejonej owiewki. Zdecydowanie więcej czasu powinieneś poświęcić na dopieszczenie kopyta, naładować tonę szpachli, wyprowadzić na pupę niemowlaka zwracając szczególną uwagę na wszelkie załamania a jak masz cierpliwość to prysnąć to lakierem i wypolerować przed finalnym tłoczeniem.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024