FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
16-10-17 15:08  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Bardzo ładnie sklejony model, miałem tę przyjemność dokładnie oglądnąć na niedawnym Paprykarzu, Brawo!

 
16-10-17 21:17  Odp: [R] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,
dziękuje za miłe słowa.
To, że model się podoba to raczej zasługa samej sylwetki okrętu niż moich umiejętności modelarskich i ktoś bardziej doświadczony wyciśnie z niego o wiele więcej.

Sławek - nie uważam, aby ten model był jakoś szczególnie trudny, raczej myślałem, że te stare wydania są prostsze od obecnie wydawanych modeli. Ja właśnie zanim zabiorę się za Bismarki, Yamata czy Akagi ćwiczę sobie na tych niszczycielach. Tak, że zachęcam do jego sklejenia.

Tineo - miny to pomalowane czarnym sprayem 6mm plastikowe kulki amunicji do broni ASG

Tak jak wspomniałem, kolekcję niszczycieli zamierzam powiększyć o niemiecki niszczyciel Narvik a potem w 2019 roku zamierzam skleić ORP Wichra - będzie to 80 rocznica jego bohaterskich i tragicznych dni września 39.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
16-10-17 23:23  Odp: [R/G] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Również gratuluję modelu i kolekcji okrętów!

 
17-10-17 12:50  Odp: [R/G] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Gratulowałem na miejscu, pogratuluję i tutaj. Dobra robota!

Model wyróżnia się piękną sylwetką i rozmiarem (jak na niszczyciel). No i niezbyt często zdarza nam się podziwiać modele spod tej bandery.

Czekamy zatem na Narvik.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
17-10-17 21:11  Odp: [R/G] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Fajny model - bardzo ciekawa sylwetka. Jeśli interesują Cię nie tylko pochwały, to tylko napiszę, że w kolejnych modelach dobrze byłoby pewnie poprawić wykonywanie relingów. To jedyne, co trochę nie pasuje do tego ładnego w sumie modelu. Bardzo podoba mi się pierwsza focia - świetna.
Cała kolekcja prezentuje się bardzo fajnie - niszczyciele to jednak piękne okręty.

 
18-10-17 07:31  Odp: [R/G] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Bardzo ładny model, gratuluję ukończenia:-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
18-10-17 07:51  Odp: [R/G] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To ja jeszcze zapytam o te relingi. Jak je budujesz? Wygląda mi to na pionowy drucik a poziomo żyłka wędkarska? Ale może się mylę?

--

Post zmieniony (18-10-17 16:07)

 
19-10-17 15:24  Odp: [R/G] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Tineo - myślę, że poniższa fotka wiele wyjaśni:



Dawno temu zrobiłem sobie taką ramkę do "tkania" relingów. Używam różnej grubości druciki pozyskiwane z różnych starych sprzętów elektrycznych/elektronicznych - jak ten na górze zdjęcia.

Tu jak słusznie zauważył Mariaszek reling mi nie wyszedł najlepiej, użyłem za cienki i za wiotki drucik na poprzeczki co powodowało, że przy przyklejaniu relingu deformował się i falował, a dodatkowo malowałem go już końcówką farby co jeszcze pogorszyło jego wygląd wizualny.

Następnym razem jednak powrócę do nieco grubszego drucika na poprzeczki, który wcześniej stosowałem i reling był wtedy stabilny i nie sprawiał tyle problemów z jego przyklejeniem.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
19-10-17 15:55  Odp: [R/G] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie myślałem o podobnym przyrządzie. Kleisz to potem CA? Rozcinasz zwykłymi nożyczkami?

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
19-10-17 20:41  Odp: [R/G] Radziecki niszczyciel / lider BAKU 1:200; GPM 13'99
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Tak, po lekkim ponaciąganiu drutów kleje je CA, następnym etapem jest pomalowanie, a potem rozcinam obcążkami do paznokci, które podkradłem z zestawu do pedicure żońci;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024