FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-09-17 11:35  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trzymam zatem dalej i śpieszę oto ze zdjęciami z postępów w budowie.
Podklejone już mam wszystkie dziury i zostało tylko ładnie wyszlifować. Użyłem dość rzadkiego wikolu czego skutkiem na śródokręciu w niektórych miejscach wciągnęło mi wypełnienie do środka i będzie trzeba to naprawić szpachlówką.

[/URL]

[/URL]


--

Post zmieniony (23-05-18 07:22)

 
24-09-17 20:26  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Powodzenia! To piękne pływadełko.
Czekam z niecierpliwością czy zmierzysz się z Takao. Masz taki zamiar? To najładniejsza rzecz jaka pływała po Pacyfiku (moim zdaniem oczywiście).

--
Pozdrawiam Darek

 
24-09-17 20:36  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Moim również. Czekam jak widać spokojnie aż się wyda inny. Póki co nie zamierzam pociąć DB ale na wszelki wypadek sobie zatrzymam w 2D.
Takao oczywiście jest w planach.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
24-09-17 22:35  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super!
Wiem, że w Twoim wykonaniu będzie to perełka. Zatem czekam z niecierpliwością :-)
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam Darek

 
08-10-17 19:12  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wracając do głównego tematu relacji mam uwagę co do szkieletu.
Okazuje się, że nie jest on precyzyjny w dość ważnym miejscu. Cała sprawa rozchodzi się o oklejkę dziobową. Jest ona przecięta wzdłuż tworząc wraz z odpowiednią sklejką uzupełniającą poziomy uskok.



I tu niespodzianka. Okazuje się, że wręgi mają źle poprowadzoną linię tego uskoku względem burt i trzeba docinać.



Co gorsza jak widać na zbliżeniu wręgi ma ona wycięcie na usztywnienie i tym samym podparcie dla poziomego uskoku. Ono również jest zbyt wysoko. Ja poprawiłem to zwyczajnie odcinając to co zawadza i w niczym mi to nie będzie przeszkadzało dzięki podposzyciu, które tak czy siak będzie stanowiło wystarczające oparcie.



Oklejki rufowe L i P również wykazują tendencję do lekkiego uniesienia nosa rufy około 1,5mm ale szkielet wyraźnie jest płaski.



A tym czasem wycinam na spokojnie pokłady (okazuje się, że przy małej modyfikacji to może być kopalnią zapasu koloru), burty, oklejki kazamat i powoli będę się zabierał za oklejanie.


Edit: Niestety tych zdjęć nie udało mi się odzyskać i trwale przepadły.
--

Post zmieniony (23-05-18 07:25)

 
09-10-17 15:25  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Łukasz, jeśli masz zamiar w najbliższym czasie zacząć też Kongo to się wstrzymaj bo robię nowy pokład;)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
09-10-17 19:44  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Okej. Może dzięki Twojemu pokładowi się przemogę i Kongo popełnię. Kto to wie?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
01-11-17 12:04  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po długiej przerwie mała aktualizacja z braku postępów.
Otóż zacząłem pasować sobie oklejki kazamat i okazuje się, że jedna z nich nie do końca pasuje. Będzie trzeba sztukować tą od strony rufowego dźwigu. Nie jest to coś czego nie uda się naprawić ale wydaje się być dość kąśliwe. To daje do myślenia, że trzeba będzie raczej uważać w dalszej budowie.

https://drive.google.com/uc?export=view&id=1byXworwNdRZFsBGGc2nwsTjGica-mDCP[/IMG][/URL]

Mój model ma jak widać delikatne skazy drukarskie na szczęście dla mnie występują one z tego co na chwilę obecną ustaliłem tylko na lewej stronie modelu.

Dodatkowo zauważyłem, że laserowe elementy, na które naklejamy pokłady jeśli się na nie decydujemy są o linię obrysową za duże.

--

Post zmieniony (23-05-18 07:37)

 
01-11-17 13:17  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obyśmy tylko na takie problemy napotykali w modelach. Rozumiem, że kadłuba dalej nie pociągnąłeś.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
06-11-17 08:41  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do tej pory nie. Ale to z braku czasu. Udało mi się szybko zakończyć zaplanowaną na ten rok szeroko pojętą instalację wodną w domu włącznie z ułożeniem od podstaw styropianu własnymi siłami i z nieocenioną pomocą rodziców i teścia. Teraz mam głowę spokojną i czekam na ekipę od wylewek.

Wiem, że nie każdego to interesuje ale jako usprawiedliwienie przestojów w relacjach zamieszczę 3 fotki tego co mnie tak mocno pochłonęło. Ze statystyk zgrzanych około 40 kształtek PP, położonych 50 metrów sześciennych styropianu, 1500 metrów węża podłogówki wpiętych dwoma tysiącami spinek.




Wczoraj skończyłem robotę na budowie więc już wieczorem mogłem zasiąść do modelu. Oto efekt. Wszystko sklejone na styk BCG jeszcze bez retuszu. Zdecydowałem się przykleić oklejki kazamat po za kadłubem najpierw i połączyć z oklejką dziobową. Jak widać kolejność odwrotna niż podpowiada logika. Dzięki temu doszlifuję niepasujący idealnie szkielet do sklejonej już " w powietrzu" w całość sekcji dziobowej włącznie z burtami i gotowymi kazamatami. Burty są na tyle skomplikowane dla mnie, że to chyba jedyna metoda klejenia, żeby zapewnić czystość łączeń.





W zasadzie to mój pierwszy waterline :D

--

Post zmieniony (06-11-17 08:42)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024