FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  -> 
03-10-17 22:28  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Rozumiem, chciałem tylko pokazać, że da się skleić model bez dużej ingerencji z wycinanki. Co prawda Niemiec płakał gdy malował, ale pisze że nie miał problemów ze spasowaniem elementów. Ode mnie EOT.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
04-10-17 18:44  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

kubeksus, a przyszło ci do głowy, że autor projektu opracowując model w danym momencie dysponował tylko takimi, a nie innymi materiałami. Ty obecnie dysponujesz takim i na ich podstawie ostro krytykujesz model - jest to według mnie nie bardzo w porządku.
Jest chyba różnica między kiepskim opracowaniem modelu do którego są plany, zdjęcia, czy dostęp do samolotu, pojazdu, okrętu itd., a opracowaniem modelu na podstawie tego co jest dostępne w danej chwili.

 
04-10-17 20:05  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ten temat został już rozwałkowany na wszystkie strony przy okazji zapowiedzi tego modelu.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=297780&t=244398#reply_297780

Nie będę tu roztrząsał dalej czegoś co już zostało dawno szczegółowo omówione.
Dziękuję i do zobaczenia przy kolejnej aktualizacji.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
04-10-17 21:06  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Znam tą dyskusję i chyba zdajesz sobie sprawę, że gdyby autor był z innego wydawnictwa to by jej nie było, bo szybciutko by zamknięto temat : )
Zdaję jednocześnie sobie sprawę, że z autorem tego modelu trudno było dyskutować - wiem, bo kiedyś próbowałem : )
Mój wpis jednak dotyczy nie błędów projektowych typu za krótka o 1mm wręga, czy za krótkie poszycie tylko niezgodności merytorycznych o których ty wiesz i opisujesz w swoich ostatnich wypowiedziach, a do weryfikacji których być może autor nie miał dostępu lub nie wiedział jak projektował model i taką sytuację trzeba w momencie krytykowania modelu mieć na uwadze.

Post zmieniony (04-10-17 21:07)

 
04-10-17 21:18  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziękuję za wyrażenie opinii.

Ale dopókii nikt inny nie robi podobnej roboty w analizie dostępnych materiałów na temat Zuiho i może dzięki tej analizie ktoś zechce zrobić lepszy projekt tego okręgu lub sam przerobić dostępny na rynku model to będę nadal pisał o różnicach jakie napotykam żeby nikt inny nie musiał tego samemu robić.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-10-17 14:33  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Zrobiłem zestaw lornetek przyrządów celowniczych i reflektorów (poza jednym dużym reflektorem wycinanka nie posiada tych elementów).



W kolejnym modelu zrezygnuję z Humbrola. Będę go zastępował Pactrą lub inną farbką akrylową. Po pomalowaniu Humbrolem części są tak jakby nakrapiane. Będę musiał poszukać odpowiedników.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-10-17 14:57  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W zasadzie tyle mi brakuje do ukończenia mojej budowy. Może się jakoś dogadamy a ja bym sobie to przemalował pactrą : D bo są wykonane na bardzo dobrym poziomie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
08-10-17 01:00  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Pactrę też sobie podaruj. Jeśli malujesz pędzlem, to do takich drobnych detali idealnie sprawdzą się farby Vallejo.

 
08-10-17 21:37  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Łukasz,
Nie będzie mi się chciało ich robić kolejny raz. Zostaną takie jakie są. Gołym okiem i tak nie widać.

Jakiej szarej Pactry używasz? Mieszasz czy fabryczny kolor?

Piter,
Maluje aerografem ale Vallejo spróbuję jak będę miał okazję kupić.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
08-10-17 21:57  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A ja tam na Pactre nie narzekam, ja do Akagi używałem A37

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024