FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
02-10-17 09:04  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja lakieruję na śliskiej stronie tektury falistej z pudeł kartonowych. Wiadomo najlepsze są duże, ostatnio wpadły mi ręce kartony po grzejnikach.

 
02-10-17 09:06  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pytanie: Jaki wałek stosujecie do Caponu? Gąbkowy? Dotychczas lakierowałem z pędzla, ale wałkiem wygodniej i chyba równiej idzie...

 
02-10-17 09:13  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Normalny wałek gąbkowy, taki najmniejszy. Chociaż ja z reguły kładę pędzlem. Łatwiej mi kontrolować rozprowadzanie, ale co kto woli.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-10-17 09:34  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Wałek welurowy w rozmiarze zależnym od caponowanego arkusza, ale generalnie ok. 10cm. A biały brystol dlatego, że nic na nim nie jest nadrukowane co mógłby rozpuścić capon. Wcześniej stosowane gazety miały tą wadę, że capon rozpuszczał druk i zdarzało się nanieść tak rozpuszczony na caponowany arkusz.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-10-17 18:45  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
lubię placki   

Cześć. pytane odnośnie wałka,czy po kaponowaniu myjecie wałek ,czy traktujecie jako jednorazówkę.Pozdrawiam Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
03-10-17 20:00  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wystarczy zaschniety zamoczyć w kaponie i po kilkunastu minutach można go znów użyć. Welurowy mam na myśli. Gąbka sądzę, że może się nawet i rozpuścić.

--

Post zmieniony (03-10-17 20:33)

 
04-10-17 08:28  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Myć gąbkę po caponie rozpuszczalnikiem to trochę bez sensu. Więcej kosztuje flaszka nitro niż paczka dwóch takich gąbek;) Używam właśnie gąbek i bardzo dobrze się spisują jakby kto pytał.

 
04-10-17 10:40  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Wałek welurowy częściowi myję w rozcieńczalniku, a później przed użyciem, tak jak napisał JIN Łukasz zamaczam w caponie i jest gotowy do użycia.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-10-17 20:58  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mam pytanie ktoś używał Domalux do drewna bezzapachowy http://www.domalux.pl/produkty/domalux-bezzapachowy lub ten (możliwe że to ten sam) https://m.leroymerlin.pl/farby/srodki-do-drewna/lakiery-do-mebli-i-boazerii/lakier-bezzapachowy-domalux,p26018,l833.html . Jak sprawdzi się do impregnacji modeli przed sklejenie?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
17-10-17 21:17  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Linki do produktów które podałeś to lakiery ,a Capon to impregnat. Lakiery akrylowe raczej nie sprawdzą jako zamiennik impregnatu.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024