FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-09-17 21:41  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
mwg84mm   

Kto jest autorem Sikorskiego?

 
28-09-17 23:15  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A zapomniałem napisać, fakt.
Żartobliwie można by powiedzieć, że Iwan Aleksejewicz i Maria z domu Temriuk-Czerkasowa :-)
Model zaprojektował p. Robert Stawecki.
Seweryn - oczywiście masz rację. Jeśli chodzi o mój wpis to raczej nie nazwałbym tego "recenzją" ot taki tam "first look" i nie chodziło mi o szukanie przysłowiowej "dziury w całym".
Modelarstwo dla mnie jest tylko dodatkiem do moich zainteresowań konstrukcjami i historią lotnictwa wczesnego okresu i tak się przypadkowo składa, że odnośnie tematyki lotniczej ogólnie zwanej "rosyjską" mam m.in. z kilkanaście publikacji w jęz. ros.
Tak jak napisałem - b.dobrze, ze ten ciekawy aeroplan ukazał się jako model !

 
28-09-17 23:25  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
Seweryn F.   

"i tak się przypadkowo składa, że odnośnie tematyki lotniczej ogólnie zwanej "rosyjską" mam m.in. z kilkanaście publikacji w jęz. ros. "
No nie wątpię, że przypadkowo :)))
A z innej nieco beczki - w tym roku miało wyjść drugie, gruntownie poszerzone, wydanie 'Lotnictwa Wojny Domowej', ale raczej można się spodziewać na początku przyszłego. Podobno o ponad 150 stron obszerniejsze i duzo bogatsze w zdjęcia.

 
28-09-17 23:35  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
mwg84mm   

Dzieki za info. Chcialem sie tylko dowiedziec co to za autor ze nie ma z nim juz kontaktu itd

 
29-09-17 07:00  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Grunt że ma dekle na kołach i że jest fotka potwierdzająca wersję z deklami. A imitację sznura gumowego to że trzeba dorobić to i tak się rozumie samo przez się.

 
29-09-17 08:32  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Pomimo tych pewnych braków model jest wart uwagi.
Poważnie się zastanowię nad jego nabyciem przy następnych zakupach :)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
29-09-17 09:08  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jako uzupełnienie kilka rzutów ze wspomnianej rosyjskiej monografii

Jak widać prócz podwozi kołowego była wersja z nartami i pływakami.
Zdjęcia z muzeum pokazują replikę z osłoniętymi kołami szprychowymi ale jak wspomniałem przejrzałem kilkadziesiąt zdjęć archiwalnych i nigdzie nie spotkałem fotek z deklami. Mogą być i osłony - odpadnie żmudna praca przy budowie kół ze szprychami.

Seweryn - masz na myśli książkę M.Chajrulina/W.Kondratiewa " Wojenliety pogibszej Imperii - Awiacija wa wremia grazdańskoj wojnie" ?
Przetłumaczyłem ją sobie i może jak odgrzebię w swoim folderowym bałaganie :-) zamieszczę rozdział dot. udziału wojsk lotniczych "czerwonych" w wojnie polsko-rosyjskiej.
O ciekawych rosyjskich konstrukcjach można przeczytać tutaj:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=13&i=8458&t=8458&filtr=0&page=1
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=13&i=8361&t=8361&filtr=0&page=2

 
29-09-17 09:55  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ryszardzie - widzę,że jesteś jak zawsze przygotowany do zrobienia z tej wycinanki "odlotowego" modelu. ( jak zawsze ;-) ! ).
Mimo niedociągnięć.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-09-17 10:00  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
Seweryn F.   

Ryszardzie - mam na myśli 'Awicja Grażdanskoj Wajny'. Mam pierwsze wydanie a teraz czekam na drugie, skoro (oby ;) ) ma być rozszerzone gruntownie.
Twoje opowieści historyczno-lotnicze oczywiście czytałem. Godne polecenia jak najbardziej.

 
29-09-17 10:27  Odp: [N] SIKORSKY S-XVI Answer
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mariusz - jeszcze nie wiem co i jak. Chodzi mi po głowie zupełnie coś innego.
W przyszłym roku będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości i tak sobie myślę by nie poczynić Brandenburga C.I - samolotu, który zapoczątkował pierwszym lotem w dniu 5 listopada 1918 r. historię polskich Wojsk Lotniczych.
Może w związku z powyższą rocznicą celowy byłby jakiś na Konradusie konkurs na model ?
Np. "Model sprzętu będącego na wyposażeniu Wojsk Polskich w okresie wojny polsko-ukraińskiej i polsko-rosyjskiej "?
Seweryn - tak o tej książce pisałem.Kopalnią wiedzy o lotnictwie Imperialnej Rosji są natomiast poniższe dwie książki :

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024