FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-09-17 11:48  [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
Koko bez Maxa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Na początek, chciałbym powitać wszystkich zakręconych 'kartonocholików" i podzielić się
moimi skromnymi wypocinami.Forum obserwuję już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz odważam się pokazać coś tutaj publicznie.Kilka modeli w swoim życiu już" popełniłem" tak,że nie jest to jakiś debiut.Dlaczego ten model?Odpowiedź jest prosta-bo nowy,dobrze wydrukowany z nietypowym kamuflażem(istniał jeden egzemplarz),nieźle zdetalizowany, ciekawy zestaw podwieszeń i to tyle.

Do modelu dokupiłem wręgi laserowo wycięte,przyspieszają one budowę i tak na początek powstały pierwsze elementy szkieletu modelu:

Arkusze modelu zagruntowałem od strony druku Caponem,po wyschnięciu zacznę ciachać dalej.
Pozdrawiam Andrzej

--

 
28-09-17 12:26  Odp: [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witaj.
Ja tylko w kwestii zdjęć. Robisz je dobrym aparatem ale musisz zmienić ustawienia ISO czyli czułość na światło. Im mniejsza wartość tym lepiej. Twoje foty mają ISO 1600 a to skutkuje bardzo wysoką ziarnistością zdjęcia. Mniejsze ISO plus statyw lub podparcie aparatu bo zwiększa się wtedy czas otwarcia migawki i będzie pięknie.
Pozdrawiam.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-09-17 13:22  Odp: [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Widze, ze Answer mala rewolucje zrobil, bo kolejny Corsair w budowie ;) Bede zagladal...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-09-17 14:40  Odp: [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
Łukasz Ż    

Fajnie bede zagladal.
Też miałem robić relację ale odpuszczę sobie tym razem.
Pozdrawiam

 
29-09-17 13:31  Odp: [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
Koko bez Maxa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Troszkę drgnęło,pociachałem pierwsze części.Skoro Grzegorz82 zaczął sklejać model zgodnie z instrukcją od przodu,to ja,żeby nie było nudno rozpocznę , mówiąc ordynarnie od "dupy"strony,czyli od ogona.Na początek elementy dyszy wylotowej silnika.

Jak widać,autor modelu nie przewidział do tych elementów żadnych sklejek,ale to mały problem,można sobie dorobić i tak powstało kilka walców.

Po montażu w całość praktycznie niewiele będzie widać,wszystko zniknie w głębi dyszy.

Ostatniej części jeszcze nie sklejałem,bo jest ona jednocześnie sklejką dwóch ostatnich segmentów kadłuba i muszę sprawdzić pasowanie tych elementów.Teraz kilka słów na temat spasowania tego co mi się udało zmontować do tej pory.Wręgi 60,61 i 62 okazały się za duże i wymagały szlifowania.Część 66 jest odrobinę za duża w stosunku do cz.65 którą obejmuje.Musiąłem się trochę nakombinować,żeby to miało jakiś wygląd.Ostatecznie przy pomocy kleju BCG udało się to skleić, ale nie jestem zadowolony z efektu(zdj.3).Retusz też pozostawia trochę do życzenia,jak zwykle okazuje się,że szary kolor trudno dopasować.To tyle na razie.
Jeszcze słowo na temat zdjęć.Aparat nowy ,jeszcze go nie opanowałem ale w postaram się poprawić.
Pozdrawiam Andrzej.

--

Post zmieniony (29-09-17 13:39)

 
29-09-17 21:14  Odp: [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

No i git spotkamy się po środku :)

 
01-10-17 15:15  Odp: [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
Koko bez Maxa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.
Dzisiaj niedużo,cz.69 i70,czyli poszycie zewnętrzne dyszy wylotowej silnika a jednocześnie dwa ostatnie segmenty kadłuba.

Kurcze makro bezlitosne,retuszowałem suchymi pastelami i widocznie paluch miałem ufajdany bo wyszła mała plamka,już wygumowana.Najpierw skleiłem te dwa segmenty ze sobą a dopiero później wkleiłem do środka cz.68.Wstępna przymiarka pokazała,że części zewnętrzne będą odrobinę za duże więc ściąłem czarne linie obrysowe w miejscach łącznia elementów w owal.

Wszystko na razie przymierzone na sucho.Będzie trochę trudno prawidłowo to skleić,bo jak widać wylot dyszy jest okrągły a segmenty kadłuba "jajowate"i trzeba będzie uważać na symetrię.To tyle na razie.
Pozdrawiam.Andrzej

--

 
03-10-17 08:07  Odp: [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
Koko bez Maxa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Mały postęp,następne dwa segmenty i niestety widać różnicę w odcieniu piaskowego koloru,poprzednie elementy były na innym arkuszu.
.
Od siebie dołożyłem takie coś:

Widzę, że jeszcze potrzebne małe poprawki retuszu i wylazła mi mała szpara na łączeniu elementów.To chyba jakieś wyrzutniki flar,w modelu w tym miejscu są puste kwadraty.Elementy pochodzą z blaszki "Eduarda".Szkielet na razie włożony na sucho.
Pozdr.Andrzej

 
03-10-17 09:22  Odp: [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Fajnie to wygląda,u mnie różnicy na tych segmentach nie ma, bardziej między segmentami z kabiną, a wnęką podwozia tylnego tam jest dość znaczna różnica.
Ale bryła kadłuba i tak się broni.
Kratki fajny pomysł, ale tego retuszu chyba tak nie zostawisz ?

Poszycie nie jest jeszcze przyklejone do wręg ?

 
12-10-17 06:06  Odp: [R]LTV A-7E Corsair II wyd.Angraf
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jak idzie budowa modelu? Są jakieś postępy?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024