FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
25-09-17 22:24  [R/G] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam,
Jak obiecałem wrzucam foty:




Pasowanie narazie bez zarzutu.

Post zmieniony (13-10-17 09:47)

 
27-09-17 07:00  Odp: [R] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam,

Prezentuje delikatne postępy w budowie.
Udało się wkleić wnękę podwozia przedniego, oraz wszystkie elementy kabiny potrzebne aby okleić ją poszyciem.
Następnie skleiłem ze sobą poszycie 33 i 34 (instrukcja mówi 43.. literówka :))
I tak pasowanie poszycia jest bardzo dobre. Jeden drobny mankament to to że element 34 moim zdaniem jest minimalnie za duży, albo wręga za mała. To jest ten element z przodu.
Jak przykładam krawędź poszycia równo z krawędzią kabiny to poszycie u dołu odstaje. trzeba będzie wręgę okleić delikatnie paseczkiem papieru.
Ale to może być mój błąd.






Post zmieniony (27-09-17 07:50)

 
27-09-17 07:50  Odp: [R] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Poprawiłem :)

 
27-09-17 22:14  Odp: [R] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Kolejne fotki, jakoś udało się to spasować :)


 
29-09-17 10:35  Odp: [R] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Budowa trwa dalej,
W tej chwili niestety bez zdjęć, zrobię je wieczorem, skleiłem 2 przednie segmenty modelu, tj. część 37 i 38, niestety element 38 jest sporo większy niż obwód wręgi. Na zdjęciach widać tą wręgę, częściowo jest oklejona poszyciem częściowo nie. nawet najlejenie 3 pasków na nie oklejoną część nie rozwiązała problemu. Niewiem czy czasem tak nie ma być. spróbuje najpierw spasować elementy przedniej owiewki, to są w sumie 3 warstwy złożone ze sobą..

Drugą rzeczą to notoryczne literówki w instrukcji i strasznie lakoniczny opis.. ale to raczej standard dla instrukcji które teraz powstają.

 
29-09-17 21:23  Odp: [R] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Przykładałem kilka laserów i wydawały się ok, w przedniej częsci różnica jest spora, i nie wydaje mi się by to lasery były..

Tak to wygląda:




Postanowiłem się tym nie przejmować.
Sklejałem dalej. Zrobiłem tablicę, wkleiłem w osłonę, i znowu zonk, nie sprawdziłem położenia tablicy.. i osłona nie doszła do wręgi :/
Trudno owiewka powinna to wszystko zakryć.



Model mi się podoba, i mam nadzieje że na tych problemach się skończy, nic to wielkiego, ale denerwuje. A lakoniczna instrukcja nie pomaga.. niestety.
Wykonam jeszcze celownik i instrukcja kieruje mnie na środek kadłuba z wnękami podwozia.

Za póżno przeczytałem post Laszlika, użyłem Humbrola do pomalowania i lakier nie wysycha cały czas się klei.

 
30-09-17 17:24  Odp: [R] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

To ja chyba jakiś większy błąd popełniłem. W każdym razie fakt jest ze jest za duża. Na szczęście owiewki się spakowała idealnie.

 
30-09-17 22:30  Odp: [R] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Przyłożyłem kilka laserów i były niby ok.
Ciężko powiedzieć skąd ten błąd. Owiewka pasuje bardzo dobrze. Wykorzystałem oszklenie z modelu GPM, narazie przyłożone na sucho jeszcze nie wklejone. Ale da się je spasować bardzo dobrze.
Ten etap budowy mam praktycznie za sobą, teraz instrukcja przenosi mnie na środek kadłuba z wnękami podwozia.
Co do obciążenia, nie robiłem tego, nie było to zaznaczone w instrukcji..
Trzeba będzie coś zmieścić we wlocie powietrza.





Jeżeli aktualizacje są za częste dajcie, znać. Staram się codzień, skleić przynajmniej kilka elementów, porzucenie modelu zwykle właśnie odbywa się u mnie, po odstawieniu modelu na tydzień.. i już nie wracałem.

 
02-10-17 07:11  Odp: [R] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

I następny Update.

I niestety muszę trochę ponarzekać, samo opracowanie jest fajne, ale problem z wręgami istnieje praktycznie na każdym etapie. Są za mało, gdzie nie gdzie są za duże. Ktoś tu zle odrobił swoją pracę.
Idąc dalej brakło mi 2mm żeby zamknąć wnękę koła przedniego. No i nie wydrukowany kolor poszycia na jednym z elementów. Nie rzuca się to tak bardzo w oczy, Ale klapy to nie jedyny źle wydrukowany element.
Szkoda bo model oprócz tego naprawdę się fajnie skleja. Ale raczej będzie to mój ostatni Answer jaki kupiłem.




 
02-10-17 08:47  Odp: [R] LTV A-7E Corsair
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Widać to na 3 zdjęciu, jak powiekszysz to na łączeniu elementu z napisem z poprzedzającym, kamo jest ścięte na łączeniu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024