FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-06-17 22:51  [R/G] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak już wspomniałem w wątku o Pzkpfw II, coś kolejnego jest na warsztacie. W dodatku coś nie bardzo starego, a mianowicie Panhard AMD 178. Nie będę ukrywał, że na zapowiedź tego modelu jarałem się jak norweski kościół…ba, powiem więcej. Był taki czas, ze zacząłem go sobie nawet samemu opracowywać. Ale ja nie o tym. Standardowo i chyba tak ma być, zacząłem jego klejenie od szkieletu. Niestety długo nie pokleiłem i napotkałem na mały….nie błąd, bo błędem byłoby coś niepasowskiego, ale brak części – brakuje wręgi o numerze 10, jest to strop kadłuba. Postaram się ten problem rozwiązać poprzez stosowne podklejenie i powycinanie otworów w elemencie 14, jest to oklejka stropu kadłuba.
Prezentowany szkielet, to jest to co jest w wycinance. Ze swojej strony będę go jeszcze wypełniał, aby uniknąć zapadania oklejek kadłuba.



--

Post zmieniony (14-09-17 18:54)

 
15-06-17 23:14  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witaj,

errata z brakującą wręgą jest u nas na stronie, w produkcie, zakładka pobierz.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
15-06-17 23:24  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

I to się nazywa obsługa klienta! Nie zdążyłem piwa skończyć odkąd post zamieściłem, a tu już rozwiązanie problemu jest gotowe i nie muszę kombinować. Dzięki!

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-06-17 06:57  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Będę się bacznie przyglądał, bo to będzie następny model do klejenia po skończeniu Tatry.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
16-06-17 13:04  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Hejka .Wygospodaruj sobie troszkę zapasu koloru .Bo będziesz musiał dorobić cz 26 analogicznie na drugi bok i o tej części wizjer oraz zawiasy cz 31i31a .Przy kołach oklejka za krótka 11mm. Poza tym klei się przyjemnie.

 
16-06-17 13:27  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Zasiadam do oglądania :-)
Życzę powodzenia w budowie :-)

Post zmieniony (16-06-17 13:28)

 
16-06-17 13:40  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No, a okładka gdzie : ))))))) Kolejny ostatnio wydany model trafia na matę - Demonicznie będzie w rzeczy samej !

 
17-06-17 22:50  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dziękuję za podpowiedzi dotyczące występujących braków i konieczności uzupełniania elementów.
Jakoś się tak złożyło, że akurat teraz przez weekend nie dość, że pogoda nieszczególna, to jeszcze jest Hellfest i leci z niego stream na żywo, więc trochę posiedziałem…a jak posiedziałem to i pokleiłem i co przybyło.
W mojej opinii to co jest w wycinance w zakresie szkieletu, to trochę mało – bo w końcu to samochód pancerny. Większość poszycie wisiałaby w powietrzu, więc szkielet pouzupełniałem według własnego uznania, dostosowując podklejenia do poszycia. Podłoga została uzupełniona o wnęki na wały napędowe, wycinanka przewiduje je w formie nadrukowanej.
Jak widać kadłub udało się okleić, na tym etapie wszystko pasowało.





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
18-06-17 14:57  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Każdą chwilę i okazję do sklejania potrafisz wykorzystać. U mnie z tym jest różnie ;-)

Koła będą w standardzie, czy będziesz sam coś kombinował ?

 
18-06-17 16:24  Odp: [R] Panhard AMD 178 Answer
hovet   

Ja też zacząłem ten model. Z ciekawością będę podpatrywał Twoje postępy, bo jako amator chętnie skorzystam z Twoich ściągawek. Ja doszedłem do cz. 26 i faktycznie jej brakuję. Mam chyba ten model zeskanowany i jeśli chcesz podeślę Ci ją. Jakby co pisz na skrzynkę, bo ty rzadko zaglądam. Powodzenia

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024