FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-09-17 22:59  [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam. Pozwalam sobie umieścić tu mój kolejowy debiut. Model na początek wybrałem dość prosty, niemniej ładnie prezentujący się na półce. Klejenie to czysta przyjemność, choć druk laserowy ma swoją specyfikę. Części czerwone są wykorzystane z wycinanki wydrukowanej na offsecie, także w sumie pociąłem dwa egzemplarze, dłuższa historia, tak wyszło. Z gotowych części użyłem jedynie laserowo wycinane nity.
Model zachęcił mnie na tyle, że na nim nie poprzestanę, jeśli chodzi o kolej. Zaczynam rozumieć "kolejarzy" i w końcu cieszę się z każdej nowości modelika. Na początek oczywiście wykonanie standardowe, dla obycia się z tą specyficzną materią, bogatą terminologią itd., wybaczcie :)
Kierowniku -czapki z głów, za ten model, jak i całokształt twórczości!








pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
18-09-17 07:50  Odp: [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękny maluch,,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
18-09-17 11:35  Odp: [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Gratuluję ładnego modelu! Ja też od niego zaczynałem swoją przygodę z koleją. Lakierowałeś go czymś? Strasznie mocno się błyszczy. Myślę, że warstwa półmatu by mu nie zaszkodziła. No i trochę brakuje węgla w skrzyni.

--
pozdrawiam
Piotr


 
18-09-17 12:33  Odp: [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Piotrze, ten połysk zawdzięczamy wydrukowi laserowemu. Taki to "trynd" się zrobił...

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
18-09-17 14:02  Odp: [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Fantastyczna robota !

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
18-09-17 14:34  Odp: [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A jak ten modelikowy druk laserowy sprawdzał się w klejeniu? Nie kruszył się? Czym kleiłeś? Zabezpieczałeś wycinankę jakimś lakierem?

--
pozdrawiam
Piotr


 
18-09-17 16:04  Odp: [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetna ,,mikrobana" :) Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-09-17 18:15  Odp: [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dziękuję za komentarze. Piotr D., druk był (jak na cyfrowy) w miarę znośnej jakości, ale już przy obróbce, zwijaniu rurek itd potrafił się kruszyć. Mimo, że cały model wycinany nożykiem olfy to i tak krawędzie zawsze się kruszyły. Retuszowałem czarnym tuszem kreślarskim, którym nawet jak się wyjedzie na fragment drukowany to ładnie zlewa się z drukiem. W konstrukcjach kolejowych jest to do przeżycia -proste bryły, ale nie wyobrażam sobie klejenia skomplikowanego samolotu tak wydrukowanego. Arkuszy nie impregnowałem, chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądać bez żadnych ingerencji, no i cóż, świeci się trochę, ale zdjecia z lampą nieco wyolbrzymiły ten efekt, w naturalnych warunkach jest nieco lepiej. Z klejów -zachowawczo- cyjanoakryl w żelu, polimerowy(do części podklejanych na karton) i BCG, który całkiem dobrze sobie radził z tą materią.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
20-09-17 19:21  Odp: [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Gratuluję modelu i życzę zadowolenia ze sklejania kolejnych. Dziękuję też za pochwały, staram się po prostu nie sprawiać problemów modelarzom ;-)

 
20-09-17 21:20  Odp: [Galeria] Orenstein&Koppel Cn2t 1-25 Modelik
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Fajna "ciufa" ;-)

Moje gratulacje :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024