FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
27-09-17 23:42  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i znowu troszeczkę do przodu.
Pomimo moich braków warsztatowych - całkiem przyjemnie się skleja ten model :)


--

Post zmieniony (27-09-17 23:43)

 
28-09-17 08:03  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Całkiem fajnie to wychodzi. Moja uwaga ale nie bierz to za pewniak wręgi są albo delikatnie za duże, albo nie doszlifowane do kształtu kadłuba.

 
28-09-17 10:04  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Z uwagi na to, że miałem "sporą" przerwę w kartonie - stawiałbym na braki w obróbce (np szczelina w górnym poszyciu przed kabiną).
To są wręgi spod lasera, więc teoretycznie - powinny być ok (ale różnie to bywa).
WIdziałem ten model wykonany przez innych i ... raczej to ja ;)

--
pozdrawiam

Marek

 
28-09-17 10:09  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

No niby tak, laser jest wycięty odpowiednio, ale wręgi i tak trzeba doszlifować do odpowiednich skosów, jak segment się zwęża to wręga nie może mieć prostej krawędzi. Krawędź musi mieć odpowiedni skos.

--
W budowie:

USS Leutze, IJN Oyodo, HMS Graph

 
28-09-17 11:13  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dlatego napisałem, że "raczej to ja" jestem winny :)
W tym modelu trochę za późno już na poprawę, ale w kolejnym będzie lepiej.
Szczerze mówiąc, obawiałem się, ze "powrót po latach" będzie trudniejszy :)

W kolejce po P40 czekają (zastanawiam się, który będzie odpowiednim następnym):

KA: Hurricane (1/2002), P11c, Airacobra (2/2003), Spitfire (1/2005), Jak 1b (2007), A6M5a Zero (2013), Mustang (2015)
GPM: AN2
MPM: FW190D

--
pozdrawiam

Marek

 
28-09-17 15:54  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Patrząc na Twoją listę radziłbym w następnej kolejności brać się za Hurricana oraz Airacobrę - te modele nie są trudne. P-11c raczej pod koniec kolejki.
Pozdrawiam i obserwuję.

 
28-09-17 16:47  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za sugestię. O coś takiego mi właśnie chodziło!

Hurricane i Airacobra pokrywają się z tym, co sam myślałem, więc chyba to będzie rozsądna kolejjność. Przeglądając poszczególne wycinanki, wydaje mi się, że z kolei Mustang będzie tym ostatnim ze względu na ilość elementów (chyba, że się mylę)

Nooo... ale tutaj miało być o P40 ;)
Wieczorem kolejne fotki jak tylko coś wyrzeźbię (w tygodniu różnie z czasem).

--
pozdrawiam

Marek

 
29-09-17 08:23  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Też chętnie zobaczę Hurricane'a I Airacobrę. Mam te modele i też czekają na swoją kolej.

Co do samego modelu to idzie ok. Trochę więcej czasu musisz poświęcić na obróbkę wręg i spasowanie z poszyciem.

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
29-09-17 08:55  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

A czym wycinasz elementy poszycia?
Nie wyglądają najlepiej. Krawędzie są strasznie postrzępione. Wygląda mi to na tępe nożyczki albo nieumiejętne próbowanie wycinania wszystkiego nożykiem.
Jeżeli mogę coś polecić to nożyczki Gerlach.
http://allegro.pl/nozyczki-domowe-6-15cm-vestolit-gerlach-i6581964225.html
Sam używam od lat dokładnie takich samych, 6 calowych. Można kupić i dłuższe, 7 calowe.
Mają tą zaletę, że oprócz fenomenalnej ostrości i trwałości są też idealnym narzędziem do kształtowania kartonu. Można w bardzo prosty sposób zawijać na nich elementy poszycia przeciągając je pomiędzy kciukiem a grzbietem ostrza, gdyż jest ono obłego profilu.
Dobrze jednak że po latach wracasz do papierków. Pierwsze koty za płoty. Każdy następny model będzie lepszy od poprzedniego. Tylko konsekwentnie i wytrwale. Nie od razu Rzym zbudowano.
Powodzenia.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
29-09-17 09:34  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Laszlik, używam nożyków olfa AK4 i AK5. Mam też nożyczki olfa (te krótsze), ale głównie wycinam nożykiem (jak widać - muszę poćwiczyć ;) )

Tak, mam zamiar "mieć" kolejne modele lepiej wykonane.

Możliwe, że wybór Hal'a na początek powrotu nie był najlepszym pomysłem z racji "niewybaczania błędów", ale z drugiej strony, pozwoliło to pewnie na uniknięcie frustracji z powodu niepasujących elementów itp.

--
pozdrawiam

Marek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024