FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-09-17 16:33  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

P-40 to bardzo przyjemny w klejeniu model, w sam raz na powrót do modelarstwa. Przede wszystkim nie przeraża ogromną ilością drobnych części.

A jeśli chodzi o klej, to ja osobiście używam kleju introligatorskiego - jest mlecznobiały, a po wyschnięciu robi się przezroczysty. Można go swobodnie rozcieńczać wodą i nie śmierdzi.

Kibicuję w budowie.

 
19-09-17 22:21  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak, to prawda. Porównałem sobie Jaka 1b oraz "podwójnego" Mustanga. Faktycznie - tam części jest "trochę" więcej niż w P40 czy Hurricane :) hehe

Widzę, że faktycznie, opcji "klejowych" tyle co i klejących.
Popróbuję z tym co mam pod ręką i w sklepie.

Trochę się przejechałem na malowaniu krawędzi elementów poszycia (Humbrol i Revell), bo na łączeniach wyszło gorzej niż bez malowania. Lekcja na przyszłość , aby nie malować (no chyba, że inne farby będą lepsze) zapamiętana (a na teraz, został "trochę" spaprany kawałek kadłuba).

No nic.... buduję dalej, chociaż w ciągu tygodnia raczej czasu mniej :)

--
pozdrawiam

Marek

 
24-09-17 01:22  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tim razem tylko kilka kroków do przodu z braku czasu. Zdecydowanie poległem na pokryciu skrzydeł. Najprawdopodobniej, zrobiłem błąd przy sklejaniu szkieletu płatów, co spowodowało rozjechanie się pokrycia. Całe szczęście, że to miejsce będzie zakryte. Pocieszam się, że to, czego nauczyłem się teraz zaowocuje przy kolejnym modelu. A tymczasem walczę z komorami podwozia.



--

Post zmieniony (24-09-17 01:24)

 
24-09-17 04:41  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Idzie dobrze.
Przerwa będzie przykryta kadłubem. Chyba, że też jest widoczna od spodu.
Jak ogólnie wrażenia z klejenia? Pytam bo mam ten model i też powoli zerkam w jego stronę:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
24-09-17 09:15  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przerwa będzie zakryta również od spodu, więc się nie martwię za bardzo. Póki co idzie ok. Trochę niektóre rysunki poglądowe wydają się mało czytelne (niewielkie zróżnicowanie odcienia szarości na wydruki nie zawsze dokładnie pokazuje poszczególne elementy i trzeba kombinować czy to ma być tak czy może inaczej).

Pierwszy raz robiłem ruchome lotki w kartonówce (w RC jest łatwiej..hehe) i pierwsza pozostawia sporo do życzenia. Druga już mniej ;)

aha, w wycinance brakuje jednego elementu wnęki podwozia. Części 19BP po prostu nie ma. Na szczęście można użyć 19BL jako szablonu do dorobienia.

--

Post zmieniony (24-09-17 09:18)

 
24-09-17 10:53  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

A nie jest tak, ze kolor retuszu jest zbyt ciemny ? Dlatego tak bardzo się odznacza ?
Sam model wychodzi bardzo fajnie :-), ale jednak co hal to hal

 
24-09-17 13:26  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Grzegorz - to prawda. Na kadłubie użyłem olejnej emalii, która wyszła za ciemna. Teraz mam akryle Vallejo i MIG, które mają trochę lepszy odcień i tak nie przesączają papieru. W każdym razie używa mi się ich lepiej.

--
pozdrawiam

Marek

 
24-09-17 16:28  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
Jarpen   

Większość modelarzy do retuszu używa farb na bazie wody,nawet plakatówek które w razie zapaćkania zadrukowanej powierzchni łatwo jest usunąć chociażby patyczkiem do uszu nasączonym wodą.Poza tym są łatwiejsze w użyciu i nie śmierdzą.

 
24-09-17 19:19  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Ja robiąc mosquito, używalłem plakatówek. Pod koniec budowy kupiłem, tempery firmy koh i nie, i są wiele lepsze. Mieszanie kolorów to fajna sprawa :-)

 
25-09-17 13:07  Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Póki co, zielony wydaje się być ok, ale szary jest ciągle ciut za ciemny chyba. Muszę go rozjaśnić lekko.

W miniony weekend niewiele przybyło (gorączka nie pomaga).

Trochę było zabawy z wyprofilowaniem wylotów, ale jakoś się udało (ciągle brakuje mi swobody w kształtowaniu papieru - przyjdzie z kolejnymi modelami ;) )
Ponadto, musiałem poprawiać wlot powietrza, bo zapędziłem się i skleiłem dolną część nadrukiem na zewnątrz i musiałem rozklejać.

Mam nadzieję, że uniknę kolejnych niespodzianek.

I tu pytanie do osób, które już ten model maglowały:
Czy na obecnym etapie budowy jest coś, na co powinienem zwrócić szczególną uwagę (jakaś upierdliwa część itp)?



--
pozdrawiam

Marek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024