FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
21-08-17 23:37  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Metalizery mają jeszcze jedną przydatną zaletę: wcierane w produkt nie posiadają praktycznie grubości co ma taką dobrą zaletę, której obsługi się nauczyłem daawno temu od kolegi Andrzeja Ziobera i stosowałem przez cały czas mojego minionego już sklejactwa: Chodzi o to, że metalizer możesz psiknąć kilkoma cienkimi warstwami bezbarwnego matu a potem jak już nałożysz barwy docelowe to możesz delikatnie skalpelem albo papierem ściernym zetrzeć finalny kolor odsłaniając ukryty pod lakierem kolor metalu. Moim zdaniem to najlepszy patent na uzyskanie naturalnie wyglądających obtarć bo i nimi jest w rzeczy samej ;)

--
GG 6801515

 
21-08-17 23:45  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Jaroslav dzięki za rady, przydadzą się na przyszłość, dla mnie zabawa z żywicą to na razie amatorka.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
21-08-17 23:55  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtku, każdy z nas był kiedyś amatorem w swojej dziedzinie ;) Tylko praca z materiałem i doświadczenia mogą Cię wynieść na wyższy level ;) a kto wie? może kiedyś pójdziesz dzięki temu na współpracę z Piterem albo sam coś rozkręcisz dla wspólnego modelarskiego dobra ;) Działaj bo podoba mi się Twoja praca i poooowolutku wracają chęci by znów po paru latach przerwy coś wydłubać pancernego.
Zdrów!

--
GG 6801515

 
02-09-17 13:19  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Witam

Czas na kolejną aktualizację, udało mi się nałożyć pierwszą warstwę farby w odcieniu dark:




oraz drugą warstę w odcieniu bazowym:



Na to wszystko pójdzie bardzo delikatne rozjaśnienie.

Tak jak pisałem wcześniej użyję gotowych zestawów kół nośnych i napinających oraz gąsienic:



Przy okazji malowania czołgu wstępnie pomalowałem gąsienice:



I to tyle na razie.
Pozdrawiam.

Post zmieniony (04-05-18 22:56)

 
02-09-17 16:01  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
pawcio37   

Jakimi farbami malowałeś gąski i jakich jeszcze użyjesz? Kolor bazowy na czołgu to jaki (firma, nr koloru)?

 
02-09-17 22:35  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Pawcio37 Jeśli chodzi o gąski to użyłem farbki AMMO MIG 045 - Gun Metal.
Gąsienice są stalowe więc nie będę ich już malował inną farbą, ale zostaną potraktowane miksturami washowo-pigmentowymi, jakimi dokładnie to jeszcze zobaczę.
Odnośnie koloru czołgu to użyłem zestawu dedykowanego AMMO of Mig Jimenez 7004 Russian 4BO Modulation Set. Zestaw składa się z czterech odcieni widoczne do tej pory są dwa najciemniejsze. dojdzie jeszcze Russian Light Base, ale bardzo delikatnie, Russian High Lights raczej już w ogóle nie użyję bo jak dla mnie będzie za jasno.

 
17-09-17 19:43  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Niewiele tego będzie ale kolejny mały krok ku końcowi, na razie zabrałem się za wieżę.
Doszły peryskopy żywiczne z Panzer Hobby Art.
Zacząłem też nanosić pierwsze zabrudzenia w miarę delikatnie, żeby nie przesadzić. Dodałem też troszkę zadrapań i otarć.
Wygląda dość naturalnie, na zdjęciach trochę mocniej się błyszczy, ale teraz nałożę kalki i pokryję matem. Później dojdzie jeszcze trochę kurzu.




To samo czeka teraz resztę czołgu i gąsienice.
Pozdrawiam.

Post zmieniony (04-05-18 22:59)

 
17-09-17 19:55  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetnie to wygląda - widzę, że masz predyspozycje do sklejania modeli bez malowania vide galeria jak i malowanych co nie jest powszechnym zjawiskiem.
Super sprawa, bo model będzie świetnie pomalowany i zwaloryzowany, a dodatkowo użycie fenomenalnie wykonanych elementów żywicznych pozwoli zaoszczędzić czas, czyli wiele godzin niestety monotonnej pracy.

 
17-09-17 20:37  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trudno się z Tobą, Piotrek nie zgodzić! Ma chłopak fach w rękach :)

--
GG 6801515

 
18-09-17 13:15  Odp: [R] IS-2/MODELIK/1945
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Super:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024