FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 23Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-06-16 21:12  [R/G] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Koledzy!
Pora na kolejny model.

Kupiłem tą wycinankę zaraz po jej wydaniu. Zawsze chciałem mieć w swojej kolekcji tak kolorowa maszynę. Kilkanaście lat minęło, podobne modele są już inaczej, dokładniej projektowane. Nie znajdziemy tu np. oddzielnych powierzchni sterowych. I nie będę ich robił oddzielnymi - przewiduje jedynie przetrasowanie odpowiednich linii, by nie było zbyt płasko.
Dodatkowym celem przy budowie tego modelu ma być dla mnie zmierzenie się z wykonawstwem szprychowych kół. ( Naciągi "druciaków " od biedy "opanowałem", pora na krok dalej ;-)
Jak pewno wiecie model projektu Pana Marka Pacyńskiego, ukazał się także w skali 1:50.
Kolejnym atutem była także osoba pilota tej maszyny.
Był to niezły "oryginał" swoich czasów ; oberleutnant Frank Linke-Crawford.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Frank_Linke-Crawford
Pół Austriak, pół Anglik, urodzony w Krakowie ( lub jak podają inne źródła w Wadowicach).
Podobno latał w czerwonej pilotce na głowie i w białych spodniach...
http://www.aresgames.eu/wp/wp-content/uploads/2013/09/700xAviatik_Crawford_Linke.jpg
Na tym zdjęciu białe spodnie są, podobnie jak tytułowy samolot.
Zatem zaczynamy:
Pierwszy silnik - jego uproszczona makieta.

Z otworu na grzbiecie przedniej części modelu będzie wystawać ok. 1/3 wysokości cylindrów, zatem odstąpiłem od czasochłonnej waloryzacji ;-)
No i pierwsze ruchy przy kadłubie:


Mam nadzieję na szybkie postępy w budowie ( chociaż życie przynosi niespodzianki...).Wszak całość modelu mieści się na 2 akruszach kartonu...
Zachęcam także do linkowania ciekawych fotek,stron itp - może jeszcze nie do wszystkiego dotarłem.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-06-16 21:19  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Samolocik z tych, co i sam kiedys skleic chcialem :) Zasiadam i sie przygladam ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-06-16 22:36  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

:-) :-) :-)
Nie kazałeś długo czekać :-) :-) :-)
Będę dziennie zaglądać
Powodzenia !!!!

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
27-06-16 09:09  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,to najwierniejsi fani już zebrani ( nawet nie czuję jak rymuję ;-) ).
Tym przyjemniej będzie sklejać!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-06-16 09:34  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mnie też nie zabraknie w gronie kibicujących.
A w temacie może warto wspomnieć o Polaku - Oblt. Marianie Gawle (1889-1937) latającym we Flik 36 na froncie rumuńskim, który zestrzelił rumuńskiego rozpoznawczego Farmana pilotując Aviatika i niemiecki (bułgarski ?) bombowiec na Hansa-Brandenburg C.I

Kpt,pil. Marian Gaweł w polskim lotnictwie, 1919 r.

 
27-06-16 10:10  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję Ryszardzie! Twój udział w moich relacjach dodaje im świetnego klimatu historycznego!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-06-16 11:01  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To jeszcze ja trzymam kciuki i podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-06-16 11:21  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A kto Wam powiedział że to już wszyscy kibice ? :))

Mariusz, pomyśl jeszcze nad chłodnicą. Tu masz parę fajnych fotek, gdybyś jeszcze nie natrafił na tę stronę.
Mam jeszcze tę wersję malowania i kiedyś do niej wrócę.

--

Post zmieniony (27-06-16 11:23)

 
27-06-16 13:49  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Z przyjemnością dołączam do grona podglądaczy / kibiców. (Koła za szprychami to nic strasznego, na pewno sobie poradzisz !)
Pozdrawiam.

 
28-06-16 01:26  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Tez dolaczam do grona.Probowalem zbudowac ten model jakis czas temu z czystej ciekawosci.Tydzien wczesniej ukonczylem budowe 1:50 modeliku pana Marka i zachcialo mi sie wiekszej wersji.O ile model w 1:50 byl prosty i wyszedl dobrze o tyle w 1:33 poleglem.
Nie bylem w stanie zlozyc kadluba w calosc symetrycznie.Ciekaw jestem jak waszmosc to zlozy.
Z w/w powodow zadam pytanie-czy czesci kadluba sa podklejone czyms czy wydrukowane na wybrakowanym (zadrukowanym) kartonie?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 23Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024