FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-09-17 16:48  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
lubię placki   

Cześć.Jak do tej pory bardzo fajnie kleisz ten model,z niecierpliwością oczekuję efektu końcowego.Pozdrawiam i kibicuję-Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
30-09-17 16:52  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
lubię placki   

MARIUSZ,proszę o info jakiej firmy lakieru nitro używasz do lakierowania swoich modeli i czy to połysk lub mat,z góry dziękuję za odpowiedz-pozdrawiam .

--
modele to moja pasja.

 
03-10-17 21:54  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Pora na część ogonową. Budowa zaczyna się od doklejenia dolnej połowy segmentu.

Statecznik poziomy powstaje jako osobna całość i jest doklejany na płasko.

Wręgę zamykającą segment i stanowiącą jednocześnie szkielet nośny statecznika pionowego trzeba wsunąć na 1mm wgłąb ostatniego segmentu. I tutaj pojawił się problem ze spasowaniem, bo statecznik poziomy dochodzi do końca tegoż segmentu, a nawet minimalnie za niego wystaje.

Trzeba było ciąć na żywym organizmie. Skończyło się to niewielkim postrzępieniem końcówek, co można wypatrzeć na wcześniejszych zdjęciach pokazujących już przycięty statecznik. Ostatecznie po złożeniu wszystkiego w całość nie rzuca się to w oczy.

Statecznik ponowy dokleja się do szkieletu nośnego i okleja oprofilowaniem.

Nie jestem zachwycony takim rozwiązaniem projektowym. Cały statecznik praktycznie wisi w powietrzu, średnio się to pasuje i klei. Wolę solidniejsze rozwiązania.

Nieziemsko wymęczyłem dół steru kierunku, ale jest to wyłącznie moja wina. Na szczęście na żywo wygląda to lepiej niż na zdjęciu.

Post zmieniony (10-02-19 16:15)

 
03-10-17 22:06  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Całkiem nieźle.
P.S. Używam lakieru nitro do drewna firmy Vidaron- w niewielkiej puszce. Rozcieńczam rozcieńczalnikiem nitro.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-10-17 22:33  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
lubię placki   

Witam i serdecznie dziękuję za odpowiedz.Z niecierpliwością oczekuję dalszych postępów w budowie ,pozdrawiam i bacznie obserwuję -Jacek1971.

--
modele to moja pasja.

 
04-10-17 01:21  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Witam

Ten sposob mocowania/zlozenia zespolu statecznikow jest taki sam jak w starozytnym H-75 Hawk z wydawnictwa Mata.wiem bo wlasnie skonczylem kleic miniature tego modelu.

Tego Caudrona zakupilem jakis czas temu u pana Marka w 1/50 skali i wymiarze cyfrowym.Twoja relacja pewnikiem zaskutkuje jego popelnieniem :)

 
08-10-17 13:17  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ukończyłem nos samolotu i nie ukrywam że sprawiło mi to nieco problemów. Zacząłem od wklejenia wręg w segment zawierający kabinę pilota, przy czym obie wręgi musiałem przyciąć. Wręgę C o jakiś 1mm żeby nie wystawała z dołu - to prawdopodobnie efekt nieuwzględnienia pasków łączących w rozmiarze wręg.

Z wręgą 6D, podpierającą boki segmentu, sprawa wygląda nieco gorzej.

Nie wiem jak ta wręga miałaby się tu zmieścić, biorąc pod uwagę że ww segmencie znajdują się pedały orczyka. Musiałoby ich nie być, przy czym wręga byłaby wtedy widoczna w kabinie pilota. Ostatecznie przyciąłem ją o 1/3 i wkleiłem. Wcześniej poszło jeszcze podposzycie.

Nos samolotu zacząłem od sklejenia dwóch głównych segmentów.

O ile wcześniejsze segmentu były spasowane co do ułamka mm, o tyle tutaj część 27 (ta w której są cztery otwory rur wydechowych na stronę) była nieco za duża i sporo się narobiłem żeby to jakoś dokleić bez większych szpar.

Potem skleiłem przyklejane od dołu części 26b i 29. Części 26b początkowo za nic nie mogłem dobrze ukształtować, ale jak widać na zdjęciach ostatecznie się udało i wszystkie rozcięcia zeszły się poprawnie.

Miałem spore problemy ze spasowaniem nosa. Jak widać na zdjęciu trochę go wymęczyłem (będę jeszcze korygował jak już zrobię kołpak śmigła). Musiałem docinać część 31 (poszycie najbardziej z przodu), bo otwór na część 32 (mocowanie śmigła) był za wielki. Nawiasem mówiąc to model przewiduje przyklejenie śmigła na stałe, bez piasty. Jak widać planuję zrobić śmigło ruchome. Już nawet nie po to żeby nim kręcić, ale dlatego że możliwość wyjęcia śmigła bardzo przydaje się przy transporcie modelu.

Niestety szykują się problemy przy wnękach podwozia. Jak widać wycięcia w części 29 nie pokrywają się z częścią 1 ani z samymi wnękami. Podejrzewam że problem ostatecznie bierze się stąd, że wnęki są źle ulokowane w szkielecie, a rozbieżność między częściami 1 i 29 wynika z tego, że starałem się dopasować część 1 do wnęk.

Last but not least, pojawiły się problemy ze spasowaniem kamuflażu, szczególnie na przejściu części 6 i 26, gdzie większość plam nie pasuje do siebie (na zdjęciach widoczne korekty retuszem).

--

Post zmieniony (10-02-19 16:16)

 
14-10-17 16:03  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Mam pytanie do znawców. Czy ktoś wie jak w tym samolocie otwierała się kabina pilota? Na każdym zdjęciu na którym samolot jest z otwartą kabiną górnej owiewki po prostu nie ma. Nie jest odsunięta do tyłu ani odchylona na bok. Czyżby była po prostu zdejmowana i odstawiana obok samolotu?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
14-10-17 17:11  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

klik
klik

Zerknij na dwa zdjęcia powyżej. Samolot na nich ma otwartą kabinę, wygląda tak, jakby górna część owiewki była przesunięta na prawą stronę. Na moje oko owiewka była dzielona na dwie części mniejszą lewą i większą prawą (obejmującą również górną część). Obie części były przesuwane jak roleta i chowały się w burtach, z tym że prawa większa część nie mieściła się w burcie cała (stąd po otwarciu kabiny górna część owiewki jest widoczna po prawej stronie).

--
pozdrawiam
Piotr


 
14-10-17 18:21  Odp: [R] Caudron CR.714 C1 Cyclone - Modelarstwo Kartonowe nr 33, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Coś jest w tym co napisałeś, ale po prawej nie ma owiewki. Więc albo mechanizm był symetryczny z możliwością otwierania na lewo bądź na prawo, albo owiewka cała chowała się w kadłubie.

--

Post zmieniony (10-02-19 16:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024