FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
16-09-17 21:09  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
Baxter 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Ja chce wykonać model w standardzie, ale gdyby coś nie wyszło ( odpukać ) będę posiłkować się dodatkami ;)

Post zmieniony (16-09-17 21:18)

 
16-09-17 21:50  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przecież pisałeś w pierwszym poście o dodatkach w przyszłym miesiącu. Lasery to już dodatki. A model jest dalej standardem jeżeli tylko dodatki oferowane są przez wydawcę. Przed Tobą wiele setek dni modelowania, wytrwałości życzę! Jeżeli uda się skonczyć, model będzie robił wrażenie, głównie wielkością.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
16-09-17 21:57  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
Baxter 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Dodatkami do mojego modelu będą tylko elementy niewidoczne po sklejeniu na gotowo. Przynajmniej ja tak rozumiem standard. Może źle to ująłem w słowa.

Jedynymi dodatkami widocznymi, które rozważam to mosiężne lufy.

 
18-09-17 09:34  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Standardy każdy sam sobie narzuca...tak ja uważam.
W każdym razie, życzę powodzenia i w konsekwencji ukończenia modelu.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
18-09-17 19:34  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Model który wybrałeś jest zaprojektowany wspaniale. Wszystko w nim pasuje, i naprawdę stanowi bardzo duże wyzwanie dla modelarza.
Wiem, bo już go nadgryzłem tu i ówdzie i czekam na tą chwilę kiedy do niego wrócę.
Nie spiesz się, pasuj po 3 razy zanim przykleisz, Od kadłuba wszystko zależy bo tak naprawdę to on bęzie praował na wynik tego modelu.
Cóż pozostaje trzymać kciuki za powodzenie.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-09-17 20:26  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
Baxter 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Przez ostatnie kilka dni pracowałem nad kadłubem, piankowałem go 3 razy aby nie powykrzywiało wręg. Po zakończeniu piankowania zgrubnie okroiłem go nożem następnie wyszlifowałem papierem o gradacji 80. Następnie na kadłub nałożyłem szpachlówkę budowlaną z włóknem szklanym, która nie została jeszcze oszlifowana ze względu na długi czas schnięcia.

Kadłub jest bardzo sztywny i prosty, wolny od jakichkolwiek skręceń.




W między czasie pracy nad kadłubem, zacząłem sklejać nadbudówkę





Oraz rozebrałem klamkę aby wykorzystać gałki jako podstawa pod model



Sklejanie tego modelu to czysta frajda :D

Post zmieniony (09-04-18 18:45)

 
24-09-17 20:38  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Oj, troszkę się namęczysz przy tej szpachlówce z włóknem, starczyła by zwykła samochodówka, miał byś wtedy o wiele mniej pracy przy szlifowaniu a tak czeka cię ciężka przeprawa.

 
24-09-17 21:31  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
L_Sz_Misiek   

Zwykła szpachla zapewne i tak zostanie zastosowana po szlifowaniu, ponieważ pomiędzy niektórymi wręgami widać nierówności.
Wykorzystanie szpachli z włóknem to bardzo dobry pomysł. Przy tej wielkości modelu zmniejszy to ryzyko że z czasem pojawią się pęknięcia.
Jeszcze tylko jedno pytanie...co to za jednostkę widać w tle? Ciekawy dziób ma.

--
Praca wykonana szybko, to praca wykonana dobrze za pierwszym razem.

 
24-09-17 22:05  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ambitny model jak na pierwszy lotniskowiec.
Pisząc o szpachli budowlanej miałeś na myśli taką do łączenie płyt K-G z polimerami?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-09-17 22:10  Odp: [R] IJN Shinano - Model Hoby (1:200)
Baxter 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

W tle widać AidaBlu od Revell w skali 1/400





Co do kadłuba Shinano, będę stosował szpachlówkę samochodowa na wygładzenie finalne. Chce być pewny, że po naklejeniu poszycia nie wyjda żadne kwiatki.

Ta szpachla to masa naprawcz Acryl-Putz Flex z zawartością włókna szklanego.

Post zmieniony (09-04-18 18:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024