FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-09-17 18:24  [Technika] Klejenie kół i wręg wyciętych laserowo
n0bi   

Witam,
Zaczynam klejenie HCP 1-6-2 "Bułgar" skala 1:25 i moje pytanie... jakim klejem najlepiej kleić ze sobą części wycięte laserowo... chodzi mi np. o klejenie kół składających się z kilku warstw ? Papier jest dość miętki ale po sklejeniu chciałbym użyć SG żeby można było wyszlifować koło.

 
15-09-17 20:29  Odp: Klejenie kół i wręg wyciętych laserowo
RAVEN6   

Trochę dziwne pytanie, ale.... Do "BUŁGARa" te części wycięte są laserem z tektury. Więc możesz kleić je tymi klejami, które nadają się do tektury, a że nadają się prawie wszystkie, więc możesz kleić czym Ci wygodnie i co lubisz. Ja do "laserów" z tektury używam BCG w przypadku części małych i średniej wielkości (BCG po zaschnięciu nie ma praktycznie żadnej grubości, poza tym papier i tekturę wiąże bardzo mocno) a części większe sklejam butaprenem (jest to klej rozpuszczalnikowy, nie deformuje kartonu nawet przy obfitym nakładaniu - w przeciwieństwie do BCG). Można tez używać klejów introligatorskich, wikolopodobnych (uwielbiam Pattex Wood i RED Q), polimerowych, acetonowych, a jak masz fantazję to nawet i żywicy epoksydowej! Nie nadaje się chyba tylko klej poliestyrenowy - taki jak do modeli plastykowych (on działa tak że chwilowo rozpuszcza plastyk - sam w sobie nie skleja nic).

 
15-09-17 20:54  Odp: Klejenie kół i wręg wyciętych laserowo
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ja sklejam takie koła wyłącznie klejem BCG.

 
15-09-17 20:56  Odp: Klejenie kół i wręg wyciętych laserowo
n0bi   

chodzi mi o to jak tektura laserowa nie jest nasączna SG to po klejeniu klejem dragon do papieru nie da rady przesuwać części żeby ustawić prawidłowo bo za szybko łapie... praktycznie po przyłożeniu od razu załapuje...

 
15-09-17 22:09  Odp: Klejenie kół i wręg wyciętych laserowo
n0bi   

czy to ten klej ?
https://www.koneser.net.pl/klej_w_plynie_brand_clear_glue

Post zmieniony (15-09-17 22:38)

 
15-09-17 22:45  Odp: Klejenie kół i wręg wyciętych laserowo
greg   

Tak Kolego, to jest właśnie ten "słynny" BCG.

 
15-09-17 22:56  Odp: Klejenie kół i wręg wyciętych laserowo
n0bi   

ok dzieki

 
16-09-17 10:00  Odp: Klejenie kół i wręg wyciętych laserowo
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jeśli masz zamiar nasączać SG i szlifować koło to proponuję od razu poszczególne warstwy kleić SG. Dużo łatwiej jest później szlifować, koło jest sztywniejsze.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024