FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
10-09-17 18:00  [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witajcie.
Od jakiegoś już czasu bawię się w sklejanie testowe modelu, który za jakiś czasy wyda Answer.

Podobno model już jest drukowany, kilka uwag udało mi się jeszcze upchnąć przed death line`em. Miałem model skleić w standardzie, ale nie wyszło, nie zaimpregnowałem sobie arkuszy, a jak puściłem w ruch Super GLue dla zaimpregnowania krawędzi to farba popłynęła, bo to póki co druk laserowy przecież.
Na początek nuda, czyli sklejanie pudełka.Tu pasowało wszystko bez zarzutów.


Tu od razu wprowadziłem pierwszą modyfikację dodając wklejkę pod płytę nadsilnikową wraz z wycięciem pod siatkę.






Przyszła pora na pierwszą widoczną przeróbkę, czyli uszczegółowienie skrzynki radiostacji. Jako, że miałem kilka dobrych zdjęć tego detalu postanowiłem utrudnić sobie życie.


Tak mi się spodobała lewa burta po zmianie skrzynki i wycięciu włazu, że postanowiłem jeszcze dodać chociaż na chwilę gaśnicę ;-)


--

Post zmieniony (10-09-17 18:06)

 
10-09-17 18:31  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kolejnym krokiem było sklejenie osłony przekładni głównej. Skleiła się generalnie bez problemów, ale musiałem pogrubić sobie wewnętrzne żeberka, bo oklejka wystawała poza obrys obiektu.
Wynikało to z faktu, że z wyboru nie dawałem zewnętrznej, kolorowej oklejki.
Dodałem sobie także wklejkę z białego obszaru pod wyoblenia.
To pozwoliło mi ładnie doginać listki i zabezpieczyło przed "uciekaniem" listków do środka.
Szkoda, że nie zdążyłem tego podpowiedzieć Autorowi, ale sami możecie wyprzedzić ten etap robiąc sobie ksero elementu i wycinając białe pole. Po podklejeniu na brystol i wyobleniu będzie użyteczny ogranicznik dla listków.




I wszystko ładnie mi się spasowało, już miałem kompletną osłonę przykleić do wanny kadłuba, gdy.... ale o tym w kolejnej części ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
10-09-17 18:59  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Im więcej zdjęć oglądałem tym bardziej czułem potrzebę wymiany osłony na inną, odlewaną, ale ostronosą.
Zacząłem więc poszukiwania dawcy wśród dostępnych modeli.
Mój wybór padł na opracowanie Messera, z modelu M4A2, wydanego przez WAK.
Nie jest to idealnie osłona ostronosa, ale jest idealnym dawcą do scratch`u a ponad wszystko skleja się doskonale.


Odcięta góra kadłuba od oryginalnej przekładni została "przyszyta" do organu dawcy.
Na sucho wszystko spasowało się bezboleśnie,


więc przyszła pora na scratch, by ostatecznie uzyskać ostronosą osłonę przekładni głównej. W ruch poszła półpłynna szpachla, którą nakładałem etapami w 3 warstwach wykałaczką.


W międzyczasie powstawały osłony boczne przekładni


Dalsze składanie i przymierzanie puzzli


Z grubsza osłona została przygotowana i jeśli nie macie jeszcze dosyć to zaraz przejdziemy do jej detali.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
10-09-17 19:10  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przykro to pisać, ale ta osłona przekładni w wycinance to totalne nieporozumienie. Górna płyta miała nachylenie 47 stopni, dolna 56 stopni od pionu (na tych zdjęciach dolna ma co najwyżej ze 30 stopni...). Górna płyta płynnie przechodziła w zaokrąglenie z przodu - wręcz koło. Jak na wycinankę, mogło by być po prostu koło - nie każdy musi się bawić z 1,5 mm naddatkiem pancerza na osłoną przekładni od przodu tak jak ja. Od góry nie było żadnego załamania ani tym bardziej żadnych wypukłych obłości. Ta osłona na oko ma też za duże koło z przodu. w 1:25 boczne dokręcane osłony od przodu to wycinek koła o średnicy 25mm. Założę się, ze tu jest więcej.

Jak się nie zgadzają kąty przy dolnym pancerzu, to zaraz i dno jest skopane...

Żeby nie było, że jestem jakiś śledczy, ale to nie przypomina późnej osłony przekładni (ostronosej) w Shermanach nawet trochę.

Może jeszcze da się wycinankę poprawić?

A tak swoją drogą czemu na okładce osłona przekładni jest wczesna, trójdzielona, skoro w środku jest model z, teoretycznie przynajmniej, najpóźniejszą wersją osłony, odlewana, ostronosa?

--

Post zmieniony (10-09-17 19:16)

 
10-09-17 19:16  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Przyszedł czas na detale osłony.





I jeszcze mniejsze detale, czyli oznaczenia producentów, odlewów itp.


I po psiknięciu Surface Primer`em



--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-09-17 13:46  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jestem strasznie rozczarowany taką babraną relacją modelu kartonowego która chyba w założeniu miała być relacją recenzującą.

 
11-09-17 19:28  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nie nazwałbym tej relacji aż "babraną", ale ciekaw jestem co ona ma wspólnego z testowym sklejaniem modelu ? Czy od dzisiaj testowe sklejanie to szpachla, waloryzacja, adaptacja z innych wydań, plastikowe koła i śruby, malowanie ? Czy to co tutaj widzimy ma zachęcić czy zniechęcić do kupna tego modelu ? Rozumiem, że skoro nie wyszło w standardzie to model jest niesklejalny ? "Kilka uwag... ... przed death line'em" oznacza ew. poprawienie kilku błędów czy prawie wszystkich ? I czy na pewno testowe sklejanie, kiedy model jest już w drukarni to właściwa kolejność działań ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
11-09-17 19:36  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Paweł63   

Witam.
Testowanie modelu z Answera+ dawca części z innego wydawnictwa,
a ponoć model już w druku ,ma to sens?
Pozdrawiam,Paweł

 
11-09-17 20:05  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Z całym szacunkiem ale takie klejenie aż zniechęca do kupna modelu. Szczególnie tym wszystkim, którzy nie mają super doświadczenia taka "reklama" może podciąć skrzydełka.
A kiedy ma wyjść rzeczony model?
--

Post zmieniony (11-09-17 20:06)

 
11-09-17 20:13  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Odrobinę rozumu moi drodzy.... "Test+scratch" Czy to tak trudno zrozumieć??
Piotrek testuje model, którego jeszcze nie ma na rynku, uwagami dzieli się z projektantem a finalnie dodaje od siebie to i owo by nie tracić czasu na dłubanie dwóch modeli tylko przy okazji buduje sprzęta, w takiej postaci jaka Go satysfakcjonuje.... Szkoda, że tylko Mariusz w tym wątku załapał intencję i podszedł merytorycznie do sprawy.... Widać po tym, że do niektórych poziomów trzeba po prostu dorosnąć poprzez pracę i doświadczenie...
Malkontentom proponuję by się sami zgłaszali do wydawnictw na "sklejaczy testowych" Ciekawe ilu się znajdzie chętnych do poświęcenia 0,5 roku pracy za frajer.... Ciekawe, komu z Waszej czwórki jakiekolwiek wydawnictwo powierzyło by klejenie testowe......

--

Post zmieniony (11-09-17 20:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024