FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 16Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
07-03-18 19:26  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łoo, wygląda jak jakiś wielki ośrodek przemysłowy. Pojechałeś ostro z tym zdjęciem. Też chętnie zobaczyłbym więcej.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-03-18 00:00  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Są ludzie na tym forum, o których Rzymianie w pewnej bajce o dwóch Galach, powiedzieli by:
"- TE TYPY TO NIE LUDZIE, CENTURIONIE!" ;-)
Biorąc pod uwagę tempo pracy i jakość wykonania modeli, to IJN Łukasz należy do tej grupy.
Zdjęcie super.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
12-03-18 10:30  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bezdzik zapytał:
W jaki sposób gniesz krawędzie? Czy są one nacinane, trasowane tępym narzędziem czy wjakiś inny sposób przygotowywane do zagięcia?
Tak nacinam rewers. Przenoszę sobie linię gięcia, nacinam dwie linie i wyskrobuję to co po między nimi.

A same krawędzie czy w jakiś sposób fazujesz?
Oczywiście. Klejenie BCG dodatkowo pozwala na "wygładzenie" łączenia gdy jest jeszcze mokry i nie wymaga ono zupełnie retuszu.

Kolejna rzecz to relingi i inne druty. Jak są one łączone: na klej (jaki?), lutowane? Jaki to materiał: miedź, stal, cyna, plastyk? Wygląda to obłędnie.
Relingi to miedź. Wszystkie druty niezależnie od tego z jakiego są materiału kleję rzadkim super glue.


Czy końcówki drutów w jakiś sposób szlifujesz?
Wystarczy ucinać pod odpowiednim kątem.

Przepraszam, że odpowiadam tak późno ale mam ostatnio mało czasu.

Spychacz i Karas wróciłem do wcześniejszych zdjęć i zobaczyłem jak na nich wyglądają szyny. Fakt na zdjęciu wyglądają rzeczywiście beznadziejnie. Na szczęście w rzeczywistości wyglądają trochę lepiej :D
--

Post zmieniony (12-03-18 10:54)

 
12-03-18 12:53  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O Panie, ale kolekcja. Sam chcialem miec zalążek japońskiej floty ale jeden okręt robię jakieś 5 lat więc raczej życia mi nie starczy :-D gratulacje, na prawdę imponujące.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-03-18 12:57  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A co do łączenia relingów na super gluta to nadal zachodzę w głowę jak Ty to robisz. U mnie robi się twardy glut i paskudnie wygląda. A przy niewielkiej ilości kleju kompletnie nie trzyma. :-( zacząłem używać relingów łańcucjowych wycinanych laserowo od Answera. To dla mnie jedyna dostępna obecnie opcja.

--

Post zmieniony (12-03-18 12:57)

 
12-03-18 19:13  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łukasz, wiadomo że na zdjęciach widać więcej niż w realu, ale bez przesady. Nigdy nie stwierdziłem, że tory są beznadziejne. Przeciwnie, sklejone są równo i czysto. Brakuje mi tylko wycięć w ich podstawie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-03-18 19:38  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie na tych zdjęciach widać mniej niż bym chciał. Bynajmniej nie widać wycięć. Wcześniej nie zwróciłem na ten szczegół uwagi. Dziś może zrobię lepsze foto bo co nieco w tym rejonie doszło.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
13-03-18 08:55  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dziękuję Łukasz. Metodę na pudełka już przetestowałem. Trochę wprawy i będzie git. Na starym impregnowanym kartonie jest trochę trudniej, bo pęka, ale i tak o wiele lepiej niż do tej pory.
Co do gluta, to czymś go rozrzedzasz?

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
13-03-18 11:08  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Glut zwyczajny z tubki ale świeży. Jeśli się lekko zeschnie to tworzą się farfocle i nie ładnie to wygląda.

Co do torów to wyglądają one tak jak na poniższym zdjęciu. Nie wiem dlaczego nie zauważyłem, że na wcześniejszych, że wyszły tak jak wyszły. W sumie przyznam, że wydawało mi się pójściem na łatwiznę bo nie wkleiłem poprzeczek stabilizujących ale nie chciałem malować całości a wykonanie ich z zapasu koloru przerosło moją cierpliwość, zręczność i wrodzone lenistwo. Wymyśliłem, że może uda mi się zaprojektować i zrobić zestaw fototrawiony do składania na wpust (tak jak szkielet kadłuba) i wówczas tory wyglądałyby jak powinny. Jeśli mi się uda to możliwe, że kiedyś w Hiei wymienię.




--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
13-03-18 13:01  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No, teraz to widać :-) Co do poprzeczek, zrobiłem je w Fuso i było z nimi kupę roboty, i też planuję je sobie odpuścić w Nagato.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 16Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024