FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-09-17 12:24  [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

[/URL]

Cześć wszystkim.

Postanowiłem zasiąść do kolejnego modelu pomimo niezakończenia jeszcze poprzedniej budowy. Póki co pierwsze zaczątki laserowego szkieletu jak i impregnacja arkuszy. Tym razem arkusze malowałem wałkiem i już od tego sposobu nie odejdę. Wcześniej malowałem pędzlem i trzeba było się mocno napracować żeby było to zrobione równomiernie (ach ten zapach arkuszy po Caponie)...
W tym modelu dno przewiduje okleić częściami z wycinanki a dotychczas używałem kartonu barwionego w masie. Może być różnie ze względu na zaprojektowane paski łączące. Ja ich nie użyję z wiadomej przyczyny. Zobaczymy jaki będzie tego efekt. Na wszelki wypadek dno mam zeskanowane i jeśli oklejki okażą się nie być jednolitymi pod względem odcieni to ich miejsce zajmie barwionka. Chodzi mi jeszcze po głowie samochodowa szpachla w sprey'u, która możliwe, że pomoże całość niejako pogrubić i zbliżę się do wymiaru, który powinienem uzyskać stosując paski łączące.



[/URL]

[/URL]

Szkielet dzielony na wodnicy wstępnie przyszykowany na przyklejenie podposzycia i póki co samo tylko dno. Jak wypełnię je podposzyciem i uzyska odpowiednią sztywność zabiorę się za górną część i ją również będę wypełniał tekturą piwną..

[/URL]

[/URL]

Zatem do następnego.

--

Post zmieniony (23-05-18 07:09)

 
12-09-17 12:32  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Greg77   

Bardzo mnie cieszy ta relacja!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
12-09-17 12:47  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Masz we mnie wiernego kibica, bo też mam ten model w najbliższych planach wrzucić na pochylnię.
A chyba jesteś pierwszy, który robi relacje z jego klejenia (pomijam wydanie w 300), więc niejako będzie Twoja relacja instruktażową dla mnie ;-)
Powodzenia w budowie, chociaż rezultat i mistrzowskie wykonanie w Twoim wypadku jest gwarantowane.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
12-09-17 13:24  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Był wzorzec w skali 1:300 teraz będzie wzorzec w 1:200 skoro „Miszcz” zabrał się za budowę tego modelu. Cieszy mnie ogromnie rozpoczęcie tej relacji.
A przy okazji zapytam o materiały źródłowe. Od jakiegoś czasu, nakręcając się na budowę tego okrętu jako „odskocznię” od epoki żagla, wertuję zasoby sieci w poszukiwaniu zdjęć okrętów klasy Kongo. Zdjęć nie ma niestety za wiele, albo źle szukam:); jest książka wydawnictwa Gakken (często nieosiągalna) i rendery 3D z Kagero. Czy są Tobie – jako specowi w dziedzinie budowy japończyków, znane jakieś inne źródła informacji o wyglądzie okrętu?

--

Post zmieniony (06-12-18 08:34)

 
12-09-17 13:25  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No i nie wytrzymałeś do ukończenia modelu :-)
Rzeczywiście wałek do kaponowania to jest to !
Kibicuję

 
12-09-17 14:13  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Lesio73 

 

To będzie uczta! Siedzem i paczem :-)

 
12-09-17 16:01  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A jednak Hiei. Świetnie. Też go mam na półce i może kiedyś się do niego dokopię. Gdzieś w internetach jest skończona relacja. Chyba na Kartonbau w standardzie i na Kartonwork malowany przez Hioba. Z tego, co pamiętam czeka Cię trochę zabawy z poszyciem, a konkretnie z bąblami, na których linia wodna nie pokrywa się z linią na reszcie kadłuba.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-09-17 17:38  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za zainteresowanie chłopaki.
Co do materiałów to zważywszy na dobrą detalizację opracowania nie specjalnie szukałem. Ale racja, zdjęć Hiei mało. W miarę postępów w budowie być może zastanowię się nad Kagero. Ale chciałbym wreszcie skleić model od początku do końca z wycinanki stosując jedynie uplastycznienie tu i tam.

Radku jest jeszcze ładna relacja Tutaj .

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
12-09-17 19:31  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Łukasz i ja będę kibicował przy tej budowie.
Chcę Ci również złożyć gratulacje za wspaniałą kolekcje modeli IJN
którą można było podziwiać w relacji na łamach Modelarstwa Okrętowego.
Imponująca, a co najważniejsze nie ustajesz i dalej idziesz do przodu.
Tak trzymaj Banzai!

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
13-09-17 08:40  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Masz chłopie zacięcie :) powodzenia w budowie.

--

Post zmieniony (13-09-17 10:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024