FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-09-17 19:04  Odp: [N] ŚzK 53 Ford 3 Ton 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mimo, że pojazd ten nie wpisuje się w mój krąg zainteresowań ze względu na datę powstania, to jest na tyle brzydki, że po bliższym zaznajomieniu się z tym modelem na GEKO mogę powiedzieć o nim kilka słów:-)

O częściach rozmieszonych na 4 arkuszach powiem tylko tyle, że są obramowane bardzo cienką, praktycznie niewidoczną kreską, a kolory, szczególnie zewnętrzny jest dobrze nasycony. W skrócie wygląda to bardzo dobrze. Jedyną łyżką dziegciu jest brak zapasu koloru. Na pewno by się przydał, chociaż od biedy można sobie poradzić przy pomocy ścinków części sklejanych z dwóch warstw kolorowego kartonu. Na nity powinno starczyć:-)

Taron wskazał na wnętrze jako część modelu, która wyróżnia go z tłumu, a poza tym uzasadnia wyższą cenę. Osobiście wnętrza w czołgach mnie ni ziębią ni grzeją, bo wolę skupić się na detalach zewnętrznych, ale fakt, że mamy tutaj możliwość wykonania wnętrza, trzeba zapisać na plus. Ci, którym to nie pasuje, z pewnością wybiorą modele konkurencji.

Pojęcie "wnętrza" będzie jednak niepełne dla mistrzów detalizowania modeli. Niczego niby nie brakuje, ale jest to raczej baza do zbudowania naprawdę wypasionych przedziałów: silnikowego i bojowego/mechanika-kierowcy. Na podstawie dostępnych zdjęć można dodać wiele wiązek, kabli, dorzucić lub zwaloryzować istniejące, lekko uproszczone części - a wtedy będzie co oglądać. Model można w końcu otworzyć na wszystkie możliwe sposoby, bo kadłub składa się prawie z samych włazów:-) Jeśli jednak wszystko otworzymy, pojazd zatraci swoja bryłę, a to mi się niespecjalnie podoba. Chociaż, kto mówił, że trzeba otwierać wszystko naraz?:>

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to największe wątpliwości budzą we mnie koła podtrzymujące, które są sparowane przy pomocy resoru piórowego. Ich średnice wydają mi się za małe. Być może z tego powodu, lub też innych gąsienice powinny iść nieco wyżej. Poza tym uwag nie mam:-) Model testowy wykonany przez Tarona, z uwagi na lekkie sfatygowanie, też nie był zbyt pomocny przy ocenie całości, acz potencjał w tej konstrukcji na pewno jest:-) Byle go wzięły w obroty jakieś zręczne paluchy:-)

Zestaw laserowy, który oglądałem - dla mnie do pominięcia - gąsienice nie są znowu takie trudne, acz na pewno pracochłonne. Ale jeśli ktoś ma 55 zł na zbyciu na pewno przyspieszy to pracę. Pozostałe elementy wycięte laserem nie są również trudne do wykonania we własnym zakresie - jedyny plus to zaoszczędzenie czasu na rzecz banknotów NBP w portfelu:-) Czas to pieniądz:-)

Model ogólnie fajny, ładnie wydrukowany, ale raczej dla koneserów, ewentualnie jako przerywnik przy większym projekcie. Stopień trudności określony jako "skrajnie wysoki" uważam za lekką przesadę, chociaż duża ilość drobnych detali może niektórych zrazić. Jednak małe nie zawsze oznacza łatwe:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-09-17 22:38  Odp: [N] ŚzK 53 Ford 3 Ton 1:25
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dzięki uprzejmości Łukasza Fuczka, ten oraz inne moje modele będzie można zobaczyć w niedzielę na konkursie w Przeciszowie. A że zawsze lepiej jest wziąć w łapki, zobaczyć na własne patrzałki i wtedy ponarzekać... to zapraszam serdecznie :)

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
11-09-17 23:54  Odp: [N] ŚzK 53 Ford 3 Ton 1:25
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam
Ja może tak troche nie w temacie, ale prosze przywiezć dla mnie SM02 :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024