FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
11-09-17 20:17  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Uwagi od Piotra autor dostał już kilka tygodni temu.
Dostałem także ja odnośnie kolorystyki, za które dziękuję.

Chyba nie trudno zauważyć że w ciągu godziny, bo tyle minęło między jego wpisami, Piotr tyle nie skleił?

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
11-09-17 20:37  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie rozumiem tej histerii, element skleiłem, dopasowałem do kadłuba, nawet na sucho pasował.
Można by go dokleić, ale ja chcę mieć takiego, a nie innego sextona, więc to co sprawdzone mogę sobie zamienić. Nie mam to wpływu na sklejalność. Autor skleił testowe "białe" modele.
To co wyłapałem do tej pory zdążyłem do Autora przekazać i zmienił w projekcie, dodał rysunek instruktażowy, który umknął.
Przeróbka skrzynki pod radiostacje polegała na usunięciu jednego listka, który ją u dołu zamykał w projekcie. Także bez wpływu na sklejalność. Takie zdjęcia znalazłem i tak zrobiłem.
Analiza zdjęć zachowanych pojazdów udowodniła mi, że we wnętrzu panowało duże zróżnicowanie w wyposażeniu, np system gaśniczy raz był widoczny, raz zabudowany skrzynką, otwór
do załadunku amunicji raz z naspawanym wzmocnieniem raz na gładko.
Analiza zdjęć historycznych tylko polskich sextonów z 1 Pamot pozwala stwierdzić co najmniej kilka konfiguracji, same wózki mogły być amerykańskie lub kanadyjskie, koła nośne pełne lub ażurkowe, podpora rolki powrotnej wczesna lub późna, koło napędowe amerykańskie z 2 odmianami wieńca lub kanadyjskie, osłona przekładni odlewana lub spawana. Gąsienic shermanowych było kilka rodzajów w użyciu i do tego stalowe kanadyjskie.
I teraz to wszystko szanowni Koledzy możecie pomieszać i policzyć możliwą ilość konfiguracji.
Ja chcę mieć 2 polskie sextony, także taki z przekładnią skręcaną i do tego zaadoptuję przekładnię z AH. Przeszczep z innego modelu, ale jaki to ma wpływ na sklejalność?
Tylko się cieszyć, że jedno pasuje do drugiego.
Jeśli wózek skleję z wydania, a chwilę później użyję shermanowego to także ma jakiś wpływ dla potencjalnego sklejającego w standardzie?
Na pewno podmienię podporę rolki, bo na moim zdjęciu pojazd historyczny ma wcześniejszą wersję to także wyzwoli u Was oburzenie?
Sama Breda początkowo nosiła nazwę Worochta, a analiza zdjęć z różnych okresów i przyłożenie do linii skalujących udowadnia, że oznaczenia różniły się wielkością, zniknął napisz datą z burty, który był w chwili przyjęcia do jednostki.
Do tego będzie kalka dla tych, którzy chcą zbudować pojazd z późnego lub wczesnego okresu.
Panowie wyluzujcie.
Napisałem, że ponoć jest w druku, miało to was ucieszyć, mój błąd, nie mój cyrk, nie moja sprawa kiedy się ukaże.
Teraz przerobię kolejny element, kolejną szafkę, bo ten w projekcie jest uproszczony, nie każdy chce wykonywać mikrożaluzje, jak chcę.
Później zmienię podłogę przedziału bojowego, w projekcie jest jako zamknięta całość, ale otworzę sobie i zrobię chociaż dwie komory amunicyjne. Dodam także paskudne żywiczne figurki, wbrew purystom.
Pozdrawiam i idę bawić się dalej.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
11-09-17 20:50  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotrek, i niech to trwa! ;D

--
GG 6801515

 
11-09-17 20:55  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Również odniosłem takie wrażenie, że model Sextona jest niesklejalny i całkowicie do kitu. Dzięki Piterpanzer za wyjaśnienia, może gdyby były wcześniej, to nie wylano by tu tylu żali.
Mimo wszystko jednak przed zakupem chciałbym zobaczyć relację ze sklejenia w standardzie. Z resztą widać, że nie tylko ja mam takie oczekiwania. Sexton to na prawdę fajny i dziewiczy w kartonie temat.

 
12-09-17 12:17  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Można dodać, że pierwsze wersje Sextona były na podwoziu czołgu Ram i to wczesnej wersji, a zatem miały inny przód kadłuba, a także wczesne koła nośne i inny układ kółek podtrzymujących gąsienice. Różniły się też nieco kadłubem od następnych wersji, budowanych już na podwoziu Shermana. W 1DP były wersje późne, chociaż nie wykluczone są wersje wcześniejsze.

--
gienek

 
12-09-17 15:04  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Gienku, znane są 2 zdjęcia polskich Ram'ów stojących obok sextonów w czasie wizytacji Raczkiewicza.
Wszystko jeszcze w GB i są to już seryjne/ shermanowe sextony. Są to też póki co jedyne zdjęcia pokazujące skrawek wnętrza polskich sextonów.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
12-09-17 16:29  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Te Ramy były czołgami obserwacyjnymi artylerii tzw. Ram OP. Stanowiły zatem swoisty "zestaw" Ram i Sexton. Notabene będąc w Kanadzie obfotografowałem Rama z każdej strony.

--
gienek

 
12-09-17 17:24  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Tak wiem, potem zastąpiły je M4A4OP, wiekszość z naszych OP w odróżnieniu od pojazdów 1, 2 PP i 24PU miały nazwy własne.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
13-09-17 09:04  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
kolejny_cichy   

Nie wiem, czy nie za późno, ale tu mam trochę fotek Sextona z MWP, może się coś przyda:
http://strefacichego.pl/?module=museums&id=29

pzdr
cichy

--
Moja strona: http://www.strefacichego.pl

 
13-09-17 12:55  Odp: [R] Sexton/ Answer test+ scratch/ 1DP, 1 pamot
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dzięki, fotki znane, ale to pojazd po armii portugalskiej z powojennymi zmianami.
Gąsienice ma kanadyjskie, podpory rolki późne uniesione, itd.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024