FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-11-17 14:03  Odp: [R] F-15I Ra'am - na bazie wydawnictwa Domasznij Awiamuzjej; 1:50
Seweryn F.   

Czołem
Czy jesteś pewien, że kabina z Harriera kształtem pasuje do dwumiejscowego F-15? Tak chyba trochę średnio ;)
Co do farby Humbrola - a jak ją rozcieńczałeś? Bezpośrednio do puszki wlewałeś rozcieńczalnik czy osobno, w jakimś pojemniczku? Jeśli wlałeś do puszki, to jest normą, że zgęstnieje od razu. Jesli nie, to może powietrze się dostawało poprzez niedociśnięty dekiel. Generalnie Humbrole są gęste i zawsze trzeba rozcieńczać je dość mocno do malowania aerografem.
pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość 

05-11-17 16:15  Odp: [R] F-15I Ra'am - na bazie wydawnictwa Domasznij Awiamuzjej; 1:50
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2

TLB, mógłbyś cyknąć fotkę tej nieszczęsnej uszczelki? Zastanawiam się czy to nie przypadkiem kwestia spustu, który nie odbija do góry. Posmaruj białą lub techniczną wazeliną bolec spustu i poluzuj łączenie węża z aero. Przy wkręceniu węża do oporu mogą dziać się takie rzeczy.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

06-11-17 09:07  Odp: [R] F-15I Ra'am - na bazie wydawnictwa Domasznij Awiamuzjej; 1:50
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Oż kurde, że ja nie pomyślałem o tej wazelinie czy innym specyfiku do smarowania uszczelek (a mam takie, do smarowania uszczelek w filtrach do akwariów)...własnie początkowo nie odbijało spustu. Myślałem, że uszczelka napuchła, np. od "rozpucha" i próbowałem ją "poszerzyć"...pilniczkiem.. Koniec końców wyjąłem ją, odciąłem zewnętrzny obwód w wsadziłem skąd wyjąłem, spust odbijało ale zaczęło uchodzić powietrze, więc dokończyłem kładzenie podkładu i zamówiłem komplet uszczelek... ech... a można było zapytać o co chodzi... No nic, Technick - dzięki za wskazówkę z tym smarowaniem.
Seweryn F. - napisałem, że przymierzam się do tej kabiny, także nie jest pewne czy ją zamontuję, chociaż długością i wysokością pasuję, gorzej sytuacja wygląda jak się patrzy z profilu, wówczas jest widoczne wklęśnięcie z przodu. Farby zawsze rozcieńczam w osobnym pojemniku. Ale tylko z Humbrolem mam problem, chociaż mam jeszcze jedną farbkę Humbrola sprzed 15 laty, które wygląda jak by prosto ze sklepu. Dekle zawsze pociskam.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

06-11-17 11:32  Odp: [R] F-15I Ra'am - na bazie wydawnictwa Domasznij Awiamuzjej; 1:50
Seweryn F.   

No to miałeś pecha z ta farbką - w Humbrolu obowiązuje zasada, że im coś starsze to lepsze. Ja mam puszki Humbrola 55 ml z 1987 roku (wtedy kupiłem) oraz kilka farb z 1980 roku (seria Authentic - robili takie onegdaj). Wszystkie są jak nowe, niedawno sprawdzałem.
A co do kabiny - może warto pokusić się o jakiś stary lub sklejony przez jakiegoś dzieciaka model F-15 z allegro (czasem bywają za grosze)? Wtedy masz gotowe kopyto do kabiny o poprawnym kształcie.
pozdrawiam

07-01-18 14:17  Odp: [R/G] F-15I Ra'am - na bazie wydawnictwa Domasznij Awiamuzjej; 1:50
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 6

- 3

Witam odwiedzających,
oto nastąpił koniec dłubaniny tego myśliwca. Wszystko zostało opisane w relacji.Z modelu jestem w gruncie rzeczy zadowolony. Kleiło się go nawet przyjemnie, pomimo tych wszystkich szlifowań szpachli. Wydawać by się mogło, że ten model zrobiłem po linii najmniejszego oporu, i w zasadzie to chciałem sprawdzić czy malowanie modeli sprawi mi przyjemność i czy do tego się nadaję. Owszem malowanie sprawiło mi przyjemność, oczywiście nie licząc problemów z aerografem. To tyle słowem wstępu, teraz konkrety. Na model zużyłem całą tubkę szpachli Wamodu, może i dużo ale we wcześniejszych postach pokazywałem dlaczego. Farby jakie użyłem to wszystkie Revell, tj. nr 16, 76, 80 i SM 362. Podkład Humbrol 01 (nie polecam). Kalkomanie są z firmy Techmod (polecam). Pociski rakietowe wykonałem z zastruganych patyczków, dodatkowy zbiornik paliwa to masa papierowa. Te linie co mają przypominać podział blach wykonałem już po skończeniu malowania, a wykorzystałem to tego linijkę i nóżkę cyrkla. Lekkie brudzenia to suchy pigment Kotebi i sucha pastel. Motyw orła pomogła mi wykonać żona.

I galeria:

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018