FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
08-09-17 00:56  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robert, uwierz mi, że zorganizowanie sobie za darmochę albo ewentualnie za drobne śrubki materiałów pomocniczych w postaci tekturek, drutków, igiełek, żyletek itd... Nie zajmuje więcej czasu niż oczekiwanie na kuriera ;) Ok. gotowe żywice i lasery są jak najbardziej wskazane dla tych, którzy chcą sobie skrócić czas pracy nad modelem dla własnej satysfakcji.I ja to w każdym względzie popieram! Na wszelkiej maści wystawach taki model nie ma jednak szans z modelem wykonanym "po Mariuszowemu..." od początku do końca z tego co pod ręką... Jest to jednak szeroki temat pod osobną dyskusję, której nie czuję potrzeby zaczynać. Doskonale to kiedyś ujął mój serdeczny Kolega Andrzej Ziober wyróżniając 2 grupy: modelarzy budujących swe miniatury z pasją i dla prestiżu oraz modelarzy, którzy kleją z pasją dla frajdy co wywołało niepotrzebne kłótnie w środowisku przez jak podejrzewam, niezrozumienie Jego intencji... Tak siak czy owak, używanie dodatków w postaci gotowych szkieletów ciętych laserem i zestawów żywicznych nigdy nie zdobędzie takiego uznania w środowisku jak rękodzieło choć jest równie mile widziane, choćby w relacjach, które możemy tu wspólnie oglądać ;)

--
GG 6801515

 
08-09-17 12:00  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Robert   

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić,sam mam dwie szafki różności,tektur,drutów ,foli itp,ale nie do tego zmierzałem,chodziło mi tylko o to ze jak ktoś chce kleić a nie ma komfortu czasowego to gotowe zestawy sporo ułatwiają w tym zakresie,sam staram się dłubać własnym przemysłem,koła wycinanie szkieletów,eksperymenty z oszkleniem,czy gąsienice,ale przez to staje się bardziej zbieraczem niż modelarzem, zbiory na kupce rosną,a przerabiam 1-2 modele rocznie kupując 10-15,a wciąż wychodzą nowe ciekawe pozycje:). To jest powód dla którego od jakiegoś czasu zastanawiam się nad gotowcami,do tego żona klnie że zbieram makulaturę z którą nic z nie robię he he.

 
08-09-17 23:19  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
tomek   

Temat nowości KK ,a połowę wątku o tekturze....Zapraszam za tydzień do Przeciszowa będzie tektur do wyboru:D

 
09-09-17 10:28  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

ZbiGu Szanowny, jak Cię szanuję tak tym razem nie mogę się zgodzić z Twoimi uwagami, a co gorsza zło... uszczypliwością. Dyskusja w tym wątku daleko odeszła od tektury dedykowanej modelowi jak w temacie i zatacza coraz szersze kręgi. Konia z rzędem temu, kto chcąc się dowiedzieć czegoś o tekturze ogólnie kliknie na temat "[N] - SB2U-2...". Tektura sama w sobie została zaszczycona kilkoma (kilkunastoma ?) wątkami na tym forum i drążenie tego tematu wraz z każdą kolejną nowością wydaje się mało uzasadnione. Autor wyraźnie zaznaczył, że model jest przeprojektowany na tekturę 1 mm i czy naprawdę trzeba o tym dyskutować ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024