FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
06-09-17 22:35  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Nie ma to jak polski język - padają słowa tektura i architektura i od razu następuje pomyłka co kupujemy

Haha, faktycznie. Już poprawione.

> Sklep dla plastyków odwiedziłem ,ale gość powiedział że takiej nie posiada

Dlatego trzeba chodzić z suwmiarką. U mnie to co twierdzili że ma 1mm w rzeczywistości miało 0,8mm.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-09-17 22:44  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
lubię placki   

Cześć Wojtku.Równy z ciebie gość.Dzięki za info ,a tak przy okazji to gratulacje za dotychczasowy dorobek modelarski-piękne modele.Kapon na spita od Hala już położony.Pozdrawiam i czekam na nową relację,

--
modele to moja pasja.

 
06-09-17 22:46  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Killy 9999 nie śmieje się z tego, że napisałeś architektura tylko z tego jak łatwo to poprawić, w tym wypadku język polski okazał się łatwy - hi,hi.

 
06-09-17 23:18  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Seweryn F.   

W kwestii drukarni (w moim przypadku to akurat OKAY w Bytomiu) nie wiem czy tam akurat będą mieli 0,8. Jak kupuje 1,5 i 2 mm. Po prostu na tym maluję. To trochę inna tektura, o innej gestości i właściwościach. Ale sprawdzić można - nie chłonie wilgoci tak jak zwykła i jest mniej podatna na odkształcenia, więc do modeli powinna się nadawać.

Post zmieniony (06-09-17 23:56)

 
07-09-17 03:32  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ech, gdzie te czasy gdy człowiek sam sobie potrafił wszystko zorganizować? W pierwszym lepszym spożywczaku zbierało się kartoniki zbiorcze po batonikach i już miałeś chłopie zapas tekturki 0,5. Szło się do obuwniczego po kartony i nagle 0,8 i 1mm się znalazło... Potrzebna była folijka na lusterka to się kupowało princessę czy inne wafelki i było lusterek w opór...Materiał do tłoczenia owiewek wyciągało się z odzieżowego- pod kołnierzykiem koszul zawsze była taka dobra, sztywna wkładka a jak nie to z kliszy się tłoczyło albo zdjęć RTG. Aż strach wspomnieć o brzeszczotach z żyletek bo pewnie teraz w UE zakazane, w końcu to niebezpieczne narzędzie powodujące rany szarpane :D Nie wiem, może i się czepiam, ale w czasach gdy były w szkole zajęcia ZPT a w sklepach analogicznie- nie wiele było, to jakoś tak ludzie byli bardziej pomysłowi i zaradni :/... Aż mi się przypomniał temat z papermodelsów gdzie się wiara dopytywała: Skąd wziąć drut....
BTW: Paweł, masz w planach coś pancernego?
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (07-09-17 03:33)

 
07-09-17 08:30  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
RAVEN6   

@lubię placki - ja kupuję tekturę 0,8 mm w sklepie internetowym wydawnictwa WAK. Jest bez problemu dostepna w cenie 50 groszy za arkusz A4. Proszę link do towaru: http://www.sklep.wak.pl/product_info.php?products_id=688

 
07-09-17 18:07  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
lubię placki   

Witam wszystkich.Serdecznie dziękuję za wszystkie podpowiedzi,na pewno skorzystam.Pozdrawiam po modelarsku-Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
07-09-17 18:27  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A ja do całego modelu niszczyciela od podstaw z kupionego papieru użyłem tylko 100g papieru do drukarki - bo specjalnie gładki, satynowany. A przy Shermanie 100% modelu z domowej makulatury... Nie rozumiem co trzeba kupować, oprócz wycinanki i kleju, żeby skleić model? Dla chcącego - nic. Nie mówię tu o jednorazowym zakupie narzędzi standardowych. Reszta - jak ktoś lubi. Można, choć tak naprawdę nie ma żadnej konieczności.

Żeby było śmieszniej, nie mam suwmiarki i nie mierzę nią grubości tektury. Z reguły jadę na oko. Jak kiedyś chciałem zobaczyć, jaka jest dokładnie grubość niektórych reprezentantów makulatury w mojej kolekcji, to skleiłem 10 warstw ze sobą i zmierzyłem linijką. Błąd pomiaru pojedynczej warstwy poniżej 0,05mm. A dowolną grubość można uzyskać klejąc ze sobą kilka warstw - co mi jakoś chyba wychodzi.

A do tego z kupnych narzędzi to tylko kleje, nożyczki, pęsety i nóż AK1, bo reszta to też home made... No może za wyjątkiem otrzymanych kiedyś w darowiźnie skalpeli trzonkowych - wiecznie ostrzone i nie do zdarcia (podobnie jak ostrza do AK1).

Być EKO jest trendy ;-)

Wykorzystanie surowców wtórnych motorem postępu i przyszłością narodu!!!

A jak napisał Jaroslav, myślenia nic nie zastąpi...

Model klei modelarz, a nie jego narzędzia i materiały. Sam zakup nie gwarantuje wykonania modelu na najwyższym poziomie - tylko pomysłowość, cierpliwość i praca.

--

Post zmieniony (07-09-17 18:31)

 
07-09-17 20:06  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Kiedyś o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że kupując różne specjalnie narzędzia, elementy dedykowane takie jak wręgi, relingi, oszklenia i inne gotowe cuda, po prostu kupujemy CZAS.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
07-09-17 20:41  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Robert   

Racja, właśnie czas,modele są co raz bardziej zdetalizowane,jest ich co raz więcej,a czasu niestety mamy coraz mniej,więc kogo stać ten go kupuje,w postaci dodatków, chodź to chyba trochę niweczy czar modelarskiego hobby

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024