FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
05-10-17 16:17  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Faktycznie Pan Paweł Mistewicz z modelu na model podnosi swoje umiejętności. Mi bardzo podobała druga wersja Hurricane ale widzę, że nowy Vindicator wygląda jeszcze lepiej.
Ciekawi mnie jak model będzie prezentował się po zakończeniu. Na chwilę obecną jest bardzo dobrze.
Rozumiem, że model jest wstępnie polakierowany i jeszcze nałożysz kolejne warstwy?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
05-10-17 16:21  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nie, model nie był jeszcze niczym lakierowany/zabezpieczany.

--
http://messer.cba.pl

 
11-10-17 15:53  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

messer - mógłbyś "po chłopsku" i dokładnie opisać jak i czym będziesz lakierował?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-10-17 20:55  Odp: [R] Vought SB2U
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Skrzydła prawie skończone - brakuje popychaczy lotek i ruchomych części klap ( te przykleję dopiero jak samolot będzie miał na czym stać ). Podobnie jak poprzednim razem, wykonałem światła pozycyjne z przeźroczystego tworzywa w odpowiednim kolorze. I podobnie jak poprzednim razem musiałem trochę docinać górne końcówki skrzydeł, żeby pasowały do reszty. Być może to jakiś mój błąd, który powieliłem - podejrzewam, że wynika to z pasowania pokrycia lewego i prawego skrzydła z pokryciem centropłata - przy centropłacie się zgrało, przy końcówce skrzydła trochę nie.




1) 3 - 4 warstwy lakieru błyszczącego Humbrol, nakładanego miękkim pędzlem;
2) 3-5 warstw lakieru błyszczącego akrylowego w spray'u - np. Dupli Color
3) 2-3 warstwy lakieru matowego akrylowego w spray'u - najlepiej tej samej marki co błyszczący.

--

Post zmieniony (12-10-17 20:05)

 
12-10-17 02:14  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Humbrol musi być koniecznie błyszczący? Nie masz smug po nakładaniu lakieru pędzlem?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
12-10-17 07:06  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Messer,

Pozwolisz że dopytam.

Przed sklejeniem żadnego caponu nic ?
Malujesz po skończeniu modelu czy w jakiś etapach ?
Czy lakier Humbrol, nie robi plam na kartonie ?
Próbowałem malować w ten sposób corsaira, ale na dziobie, lakier zostawił plamę, przebarwienie.

Dzięki z góry

 
12-10-17 07:28  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Messer. Jako, że jestem laikiem w temacie budowy płatowców, choć zawsze chętnie oglądam ciekawe relacje jak np. Twoja to proszę o małe wytłumaczenie. Czemu ma służyć nakładanie aż tak dużej ilości warstw lakieru?

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
12-10-17 08:20  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28
lubię placki   

Witam kolegów,jeżeli mogę coś dodać w temacie plam na kartonie po lakierowaniu to z doświadczenia wiem, że nie jest to raczej wina lakieru a jakości kartonu na którym model wydrukowano.Często tak się zdarza w przypadku kartonu z Małego Modelarza,swego czasu zaniechałem wręcz lakierowania ,gdyż te plamy i przebarwienia mocno denerwowały.Nie bez znaczenia jest też grubość nakładanej warstwy,zbyt gruba warstwa przesiąka i plami,czego już nie usuniemy.Pozdrawiam Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
12-10-17 09:19  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

No to po kolei:

Windus - oczywiście, że powierzchnia nie jest super gładka po takim nakładaniu, miejscami nawet jest potrzeba doszlifować coś papierem ściernym. Ale wszelkie nierówności niwelują kolejne warstwy lakieru w spray'u. Mi Humbrol jest potrzebny do maskowania śladów po kleju cyjanoakrylowym.

Grzegorz82 - nie miałem do tej pory kłopotów z plamami po Humbrolu, niezależnie od użytego kartonu. Modeli nie caponuje, starsze wydawnictwa pokrywam warstwą rozwodnionego wikolu - celem uplastycznienia kartonu. Wydruki własne pokrywam jedną warstwą lakieru akrylowego w spray'u. Model najczęściej pokrywam Humbrolem po skończeniu budowy, chyba że są jakieś elementy trudno dostępne - wtedy robię to wcześniej.

Paragraf - duże ilości warstw lakieru ( ale cienkich, nakładanych w odstępach przynajmniej jednodniowych) mają służyć przede wszystkim maskowaniu wszystkich moich niedokładności przy klejeniu. Więc moja metoda lakierowania nie jest koniecznie słuszna - są lepsi ode mnie w tej materii - Laszlik, Rowin, Andrzej S. i inni

--
http://messer.cba.pl

 
12-10-17 12:01  Odp: [R] Vought SB2U "Vindicator" Kartonowa Kolekcja 1:33 Nr 28
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pozwolę sobie dodać własne 3 grosze odnośnie malowania / lakierowania modelu - wynikające z własnego doświadczenia.
Też pierwsze warstwy lakieru ( u mnie nitro do drewna) nakładam pędzlem. Oczywiście mogą się pojawić smugi , zwłaszcza w intensywności połysku.
Ale takie nierówności zawsze niweluje położenie ostatecznej warstwy natryskiem.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024