FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-08-17 15:29  [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




31 sierpnia do sprzedaży trafia najnowszy numer (28) "Kartonowej Kolekcji". Tym razem jest to wznowienie modelu samolotu pokładowego SB2U "Vindicator" opublikowanego w 2010 roku. W stosunku do poprzedniego wydania aktualny Vindicator otrzymał nowe malowanie w wojennych barwach (kamuflaż szaroniebieski/jasnoszary). W projekcie wprowadziłem także kilka innych drobnych poprawek.
Model przedstawia samolot SB2U-2 w oznakowaniu dywizjonu VS-72 stacjonującego na lotniskowcu USS "Wasp" na początku 1942 roku. Lotniskowiec operował w tym czasie na Atlantyku i wykonywał zadania związane z ochroną konwojów. Do zadań stacjonujących na nim Vindicatorów należały rozpoznanie powietrzne i tropienie niemieckich U-Bootów. Dlatego też Vindicatory na loty patrolowe uzbrajano zazwyczaj w jedną bombę głębinową podwieszaną pod kadłubem (uwzględniona w modelu).
Model został opracowany w skali 1:33 i składa się w sumie z 590 części rozmieszczonych na 8 arkuszach kartonu offsetowego. Wszystkie powierzchnie sterowe (lotki, stery wysokości i kierunku) zostały opracowane jako dzielone. Klapy można wykonać jako zamknięte lub alternatywnie otwarte. Model posiada dość bogate w detale wnętrze kabiny załogi. Jako uzbrojenie podwieszane przewidziano jedną 1000-funtową bombę lotniczą lub alternatywnie bombę głębinową. Model raczej trudny w budowie, ale za to dość efektowny. Jest delikatnie waloryzowany graficznie. Instrukcja montażu to 6 stron, w tym 3 z rysunkami. Uzupełnienie stanowi tradycyjnie rysunek zestawieniowy z czterema rzutami modelu.
Numer KK z modelem samolotu SB2U Vindicator będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od czwartku, to jest 31 sierpnia. Cena detaliczna zeszytu to 30 zł. Do modelu dostępny jest zestaw elementów wycinanych laserem w cenie 15 zł. Szczegóły jak zwykle na stronie Kartonowej Kolekcji. Przy okazji pozwolę sobie przypomnieć o naszym nowym adresie strony internetowej - www.kartonowa.pl i adresie poczty e-mail: biuro@kartonowa.pl
Poniżej okładka, zdjęcia wykonanego przeze mnie modelu roboczego i przykładowy arkusz.



Do następnego modelu,
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
30-08-17 15:39  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ogólnie nie moja tematyka, ale w związku z tym, że skleiłem poprzedniego Vindicatora w ramach relaksu, to teraz znów mam ochotę się zrelaksować. Jeśli tylko karton będzie dobrej jakości, to sklejanie tego modelu to czysta przyjemność.

--
http://messer.cba.pl

 
30-08-17 16:52  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No ja powiem szczerze jestem bardzo zadowolony, w tym malowaniu jest to dla mnie pozycja obowiązkowa.

 
30-08-17 17:20  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Fajne malowanie, biorę. To poprzednie jakoś średnio mi się podobało. Plus za możliwość wykonania otwartych klap, minus za brak składanych skrzydeł.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
30-08-17 18:17  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model był znakomity ale karton na jakim go poprzednio wydano to była porażka.

 
30-08-17 19:23  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mam poprzedniego , który ma efektowne malowanie. Ale kurcze ten wygląda tak bojowo że muszę go mieć.

 
30-08-17 20:32  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
kari   

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy;
... ok, ... temat był już wałkowany ;-) , ale zaraz ochy i achy?
... inni wieszają psy na "odgrzewane kotlety" typu Bf, Fw czy SM,
a tu kotlet ze stajni V ;-)
... żałuje tylko, że autor nie pokusił się o zaprojektowanie składanych skrzydeł,
a te w tym konkretnym przypadku to wyjątkowo prosta sprawa.
-----------------------------------------------------------------------------------------

 
30-08-17 21:27  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

No kotlet, ale w innej panierce 😁

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
30-08-17 22:23  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Teledzin   

Kotletów o których pisze Kari jest o wyboru do koloru.
Mesiów i spitów rozmaici wydawcy wydają na pęczki w wielu różnych malowaniach.
Vindicatora ktoś wydał w papierze?

--
Sklejam, bo lubię...

 
30-08-17 22:44  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Biorę!:) To następny F-16?:)

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024