FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-09-17 16:32  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Piotr 73   

Przeglądam kupione nowe wydanie Vindicatora model jest bardzo ładny, ale mam pewne uwagi, które może wydawca uwzględni dodając erratę dołączoną do następnego modelu, szczególnie, że dotyczy właściwie centropłata (część nr 98).
1. W modelu pomijając uproszczone żebra klap (są zupełnie inne od wewnętrznej części skrzydła) brakuje ich wspólnego połączenia (klapa lewa i prawa tworzyły razem jedną wychylaną całość.
2. W modelu co prawda zaznaczono wylot łusek karabinu maszynowego montowanego w prawym skrzydle, ale ale większy wylot powinien znajdować się od strony koła. W modelu na lewym skrzydle w ogóle brakuje tych wylotów. (według dostępnych informacji w Vindicatorach pomimo, że nie montowano karabinu w lewym skrzydle zostawiano instalacje do jego montażu. Potwierdzeniem tego jest zdjęcie (link poniżej) na którym widoczny jest większy wylot, mniejszy przesłania uszkodzone poszycie skrzydła.
3. Przy okazji można by poprawić wnęki kół chodzi mi o brakujące otwory zgrupowane po dwa obok siebie. Przy wnękach w kierunku goleni podwozia należało również by dodać element blokujący (na zdjęciu w kształcie litery C, jak i również wykonać zagłębienie ( w modelu "zamiarkowane" innym odcieniem koloru szarego.
4. Na górnej części centropłata przy okienku stanu amunicji (małe czarne prostokąty)można by dodać napis AMMUNITION
5. W kabinie można by również poprawić przestrzeń pomiędzy częściami oznaczonymi numerem 34. Tą część należało by przerobić aby była widoczna za nią przestrzeń i znajdujący się tam zbiornik układu hydraulicznego i umieszczona za nim tratwa ratunkowa.(szczegóły na dołączonym przekroju w wersji brytyjskiej V-156-B1 Chesapeake)
Mam nadzieję, że wydawca uwzględni wyżej wymienione uwagi, co sprawi, ze model będzie jeszcze wierniej odzwierciedlał oryginalny samolot.
http://www.worldwarphotos.info/gallery/usa/aircrafts-2-3/sb2u-vindicator/sb2u-71-6-19-bu-0741-pilot-ensign-e-v-wedell/
http://109lair.hobbyvista.com/DETAILSITE/US/USN/sb2u/2u.wing.gear.page.htm
http://aviadejavu.ru/Site/Crafts/Craft26318.htm

 
04-09-17 12:56  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Cały czas jestem pod wrażeniem cen KK biorąc pod uwagę jakość opracowań i estetykę ich wydawania. Świetne materiały i druk. Szacunek dla klienta.
I jak widzę leżące obok w empiku w tej samej cenie wydanie z innej firmy to widzę tylko szacunek do zysku.

Post zmieniony (04-09-17 12:57)

 
04-09-17 15:16  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
kari   

... widziałem, dotykałem i ... w porównaniu z poprzednią edycją zauważalna
jest jak dla mnie zdecydowanie lepsza waloryzacja i cieniowanie, o malowaniu
się nie wypowiadam bo jednym pasuje "jajeczne" innym "szarobure", części
wydają się być nie zmienione.
Autor pisze: "... wprowadziłem także kilka innych drobnych poprawek. "
... i tu pytanie do autora: czy może nieco przybliżyć coś na temat tych poprawek?
---------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-09-17 00:06  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W nowym modelu Vindicatora, jak napisałem wprowadziłem kilka drobnych poprawek, głównie związanych ze spasowaniem elementów. Oprócz oczywistej zmiany grafiki/malowania i dodanej bomby głębinowej wymieniłem elementy piasty śmigła i zmodyfikowałem zawieszenie podkadłubowej bomby (dodatkowa belka). Reszta zmian związana jest z pasowaniem elementów. Korekcie uległy między innymi części nr 109 i 110 oraz praktycznie wszystkie elementy szkieletowe. W poprzednim Vindicatorze elementy szkieletów były zaprojektowane do podklejania tekturą o grubości 0,8 mm (łącznej 1 mm). Elementy te przerobiłem na podklejane tekturą 1 mm do łącznej grubości 1,2 mm. W związku z tym niektóre z części należało odpowiednio skrócić, zmniejszyć i poszerzyć wcięcia. Wszelkie poprawki powstały w wyniku ponownego sklejania przeze mnie modelu. To chyba normalne, że przy drugim klejeniu tego samego można zawsze coś wychwycić i poprawić, zwłaszcza że nie projektuję w 3D tylko "ręcznie" co wymaga większej uwagi. Zmian/poprawek jest niewiele, bo w końcu to ten sam samolot i w tej samej wersji co poprzednio.
Dodam jedynie, że nie wprowadzałem w modelu zmian, które mogłyby utrudnić montaż i wydłużyć budowę poprzez dodanie kolejnych kilkuset części. Moim zdaniem model ten jest już wystarczająco trudny w budowie i komplikować go nie będę. Takie rzeczy to już tylko w innych tzw. wiodących wydawnictwach.
To tyle, pozdrawiam.

--
http://www.kartonowa.pl

 
06-09-17 19:13  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
lubię placki   

Szanowny panie Pawle.Bardzo się cieszę, że pewne elementy zostały przeprojektowane do podklejenia tekturą-1mm,ponieważ tekturę0.8mm ciężko kupić.Szukam w wielu papierniczych czy księgarniach i nic-tylko 1mm i grubsze.Może ma pan jakieś namiary,gdzie kupić tekturę 0.8-0,75mm do pańskich projektów,Bardzo dziękuję za wspaniałe modele i proszę,bardzo proszę o Devastatora w pańskim opracowaniu-z wyrazami szacunku Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
06-09-17 21:32  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja bez problemów dostawałem tekturę 0,8mm w sklepie dla studentów architektury i budownictwa prowadzonym na Politechnice Łódzkiej. Dobrym miejscem do poszukiwań mogą być też sklepy dla plastyków. Polecam udać się na zakupy z suwmiarką żeby zmierzyć rzeczywistą grubość tektury.

--

Post zmieniony (06-09-17 22:32)

 
06-09-17 21:41  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie ma to jak polski język - padają słowa tektura i architektura i od razu następuje pomyłka co kupujemy, architekturę 0,8mm - kasujemy 5 pierwszych liter i mamy tekturę 0,8mm - proste, proste : )

 
06-09-17 22:02  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Seweryn F.   

W sklepach zaopatrzenia plastyków zazwyczaj można kupic tekturę od 0,5 mm do 2,5 mm, a i grubszą też, tyle, że czasem trzeba poczekać kilka dni. Ja akurat teraz zaopatruję się w drukarni, bo biorę ilości hurtowe (no i przycinają pod wymiar od razu), ale wcześniej różne grubości zawsze w sklepach dla plastyków kupowałem. W tym i 0,8 mm.

 
06-09-17 22:18  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
lubię placki   

Szanowni koledzy,bardzo dziękuję za info.Sklep dla plastyków odwiedziłem ,ale gość powiedział że takiej nie posiada-zapytam w drukarni-może się uda -pozdrawiam.Killy masz rację z tą suwmiarką,lepiej pomierzyć na miejscu i kupić odpowiednią.Pozdrawiam Jacek.

--

Post zmieniony (06-09-17 22:23)

 
06-09-17 22:28  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

No pacz, naczelny forumowy wstawiacz sznurków do internetów nie zadziałał...
Ech, co za ludź. : ))))))))
Proszę oto link do tektury 0,75mm > http://allegro.pl/karton-tektura-modelarska-0-75-mm-35-x-50-cm-i6866307838.html

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024