FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-04-18 19:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Halogen, ale od tamtej pory sporo sie dowiedzialem i wiedze uzupełniłem. Hiryu to golas wydany jak zwykle pod waloryzację. Efektowny bo duży ale plastyka jest biedna.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-04-18 20:16  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Taki model sylwetkowy można by powiedzieć. Przesadzam teraz ale patrząc realnie to sporo już widziałem i skleiłem, hiryu nie zaryzykuje.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
23-04-18 20:17  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I jak zwykle - napisz coś od siebie na forum to zaraz pojawia się odpowiednia ekipa i będzie ci wmawiać, że absolutnie tak nie jest - dla mnie wybór jest prosty - kupuję IJN Hiryu bo ma dobrą cenę w stosunku do tego co jest na arkuszach i w jakiej jest skali - ty Łosiu możesz sobie kupić tytułowego Horneta za podobne pieniądze i może w promocji dostaniesz prenumeratę czasopisma do którego pijesz ; )
Śmieszne jest to, że temat ten był całkiem niechodliwy, ale w momencie, gdy pojawił się mój wpis o tym co widziałem w empiku od razu nabrał wigoru i zyskał z 1500 odsłon - jest promocja - jest i jeszcze im źle : )

 
23-04-18 20:48  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Halogen jeszcze raz dziękuję za bezstronną opinię.

Co do modelu, jest to ten z relacji, bo sklejenie z wycinanki w tym czasie, rozumiesz. Choć przeglądając ją chciałoby się to pociąć na nowo zwłaszcza z zestawem.

Dla przypomnienia dam fotkę z relacji w której niestety się posypały:



PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-04-18 21:23  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Halogen: Bardzo dziękujemy za wpis. :-)

Jeszcze raz dla ścisłości. Model USS "HORNET" w skali 1:300 wydaliśmy w formacie A4. Posiada on 68 kartek w tym 51 z częściami do wycięcia. Ukazał się w formie papierowej na prośbę wymagających modelarzy okrętowych.
Jest modelem zdetalizowanym, czasochłonnym, bo takie było założenie powstania tego modelu. Nie jest to model dla każdego. Kartonówka USS "HORNET" jest repliką okrętu, a nie modelem zabawką. Przeznaczona jest dla MODELARZY OKRĘTOWYCH, a nie dla FILOZOFÓW i GDYBACZY.

Zamiast tracić czas na gdybanie, pitolenie i wypisywanie farmazonów na temat grubości papieru i sklejalności, weż do ręki nożyczki, klej i sam sobie sklej samolot w tej skali. Tak najszybciej przekonasz się, czy da to się zlepić, czy nie. Przestań gdybać, tylko przejdź do czynów. :-)

Model został przetestowany na różnych grubościach papieru i jest w pełni sklejalny. Fotka powyżej w poście Adama.
Tak jak już zaznaczył Adam, gotowy model można było obejrzeć z bliska na wielu konkursach. Między innymi w Przeciszowie, Szczecinie, Olsztynie czy Nowym Tomyślu. W najbliższym czasie odwiedzi konkursy w Kruszwicy, Inowrocławiu i Warszawie. Zapraszamy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-04-18 21:50  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przestań Szkutnik się pienić, bo się po prostu kompromitujesz - FILOZOFÓW I GDYBACZY, - czyżby kolejny wydawca, który najpierw się mizdrzy do modelarzy, a gdy usłyszy merytoryczne uwagi to opada maska i wyziera sama prawda całą dobę ?!
Czy ja w jakimkolwiek momencie napisałem, że jest to model przepraszam za wyrażenie do dupy, niesklejalny, słaby, zabawka lub co sobie tam umyśliłeś w głowie - no kuźwa nie - napisałem kilka merytorycznych uwag i nic więcej i mogę się założyć, że podobne uwagi mają ludzie, którzy oglądali ten model - tylko ja o tym napisałem na forum - autentycznie nie dociera to do ciebie ?!

Post zmieniony (23-04-18 22:23)

 
23-04-18 22:12  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1
 
23-04-18 22:28  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jakie nerwy - to jest po prostu mega zdziwienie, że dorosły człowiek nie rozumie co czyta.

 
24-04-18 06:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Chyba każdy model ma swoje wady i zal aety, USS Hornet niewątpliwie , sądząc po opiniach i opisach jest modelem bardzo trudnym i wymagającym i taka informacja powinna być zamieszczona na okładce. Starzy i doświadczeni wyjadacze okrętowi zrobią z niego cudo. Natomiast cała reszta prawdopodobnie polegnie na etapie sklejania kadłuba. I to nie z powodu błędów projektowych lecz stopnia detalizacji i pracochłonności. Model nie dla mnie - za trudny (nie jestem zawodowym maratonczykiem), ale z chęcią będę podpatrywał jakaś relację.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
24-04-18 07:44  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Detalizacja nie jest żadnym problemem, bo małe części skleja się nierzadko paradoksalnie łatwiej. Ułatwia to też że nie muszę ślęczeć nad tysiącami zdjęć, szukać w planach gdy chcę coś dodać, po prostu jak to wszystko jest podane na tacy w modelu to bardzo ułatwia. Ale nie znaczy, że te wszystkie tysiące części muszę skleić. Np jeśli pominąć i zakryć wnętrze hangaru to sporo odpadnie. Problemem mogą być rozwiązania konstrukcyjne wielkich modeli w 200, zgranie wielkich elementów ze sobą. Gdybym nie zatkał się 7 modelami sklejanymi na raz plus kompletny brak miejsca to chętnie sprawdziłbym jak się skleja Horneta np vzględem Tico. Może kiedyś.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024