FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-04-18 19:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Panie ArIzOnA, nie można tak normalnie Arizona ; ) niestety nie liczyłem ilości arkuszy Hiryu w empiku, ale może tu można policzyć - https://www.mojehobby.pl/products/IJN-HIRYU.html
Jak policzysz to napisz, a ja szybciutko to skasuję, bo przecież to nie temat o Hiryu.

Post zmieniony (22-04-18 19:45)

 
22-04-18 21:07  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Halogen dzięki za bezstronną opinię, połowicznie Twoje spostrzeżenia są takie z mojej winy, bo z lenistwa nie wstawiłem galerii mojej "trzysetki" gdzie można by zobaczyć jak ten model wygląda po sklejeniu i da się skleić nawet te najmniejsze części.Jednocześnie przypominam, że można pominąć wiele części i dalej uznać za sklejony model bez białych pól.
Co do samolotów, to 80g też mój pomysł, bo na 120g właśnie w 1/200 są wydrukowane, matematykę zotsawiam Tobie :) Wystarczy je zaimpregnować, wtedy nabierają odpowiedniej sztywności i klei się ładnie budaprenem na zmianę z magikiem, chyba skleiłem 12 szt nie pamiętam.
A czy ktoś to klei? Ja regularnie pomagam kilku modelarzom drogą mailową przy budowie, z tym że nie mają zamiaru tego nigdzie pokazać, kleją dla siebie, a mi odwdzięczają się fotkami z budowy, dzieki temu wyciągam wnioski na dalsze prace. Bo nie ukrywam kilka błędów jest, ale tego nie da się uniknąć.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-04-18 21:14  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
ArIzOnA   

Halogen: Zdjęć mi wyszło 37 z okładką ;-)
Tylko nie wiem, czy wszystkie arkusze sfotografowano. Tak no "oko" mi wychodzi, że Hornet jest ze 2 razy grubszy.
No to teraz nie kumam. To w czym IJN HIRYU co ma o połowę mniej kartek za 145 PLN jest atrakcyjniejszy cenowo od Horneta za 140 PLN?

Post zmieniony (22-04-18 21:20)

 
22-04-18 21:45  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hmmmm Adam przecież ja nigdzie nie napisałem, że się nie da tego skleić i twoje lenistwo nie ma z tym nic wspólnego - odniosłem się do ostatnio częstych wypowiedzi, że modele są coraz to bardziej uszczegółowione, pracochłonne i drogie.
Być może te samoloty po zaimpregnowaniu będą się dobrze sklejać, ale jakby były na kartonie mniejszej grubości niż standardowo używany też by się chyba nic nie stało.
Przecież napisałem wyraźnie, że w świecie poza internetowym pewnie ten model jest sklejany - mnie głównie chodziło o brak relacji na forach w odniesieniu do petycji o modele w skali 1:300 i dużym zainteresowaniem na forach tym modelem i jego wersją w skali 1 : 200.

ArIzOnA a kumasz kolego, że porównałem cenę Horneta w skali 1 : 300 w formacie A 4 do modelu Hiryu w skali 1: 200 w formacie chyba A3, może B3, więc ilość arkuszy robi różnicę i który jest tylko o 5 peelenów droższy ?
Tak się z ciekawości spytam jesteś kolejnym reprezentantem załogi Szkutnika na forum, czy to czysty zbieg okoliczności ; ) ?

Post zmieniony (22-04-18 21:46)

 
23-04-18 08:54  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Halogen, tylko ze poziom detalozacji Hiryu pozostawia wiele do życzenia. Wiem bo mam :-) typowy answerowski projekt.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
23-04-18 16:35  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Seweryn 

 

Model widziałem w Empiku, znakomicie wydany. Adam 12 zrób zdjęcia skończonego modelu.

--
Seweryn

 
23-04-18 17:21  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeżeli różnica w cenie za model lotniskowca w skali 1:300, a 1:200 wynosi 5 zł. to zdecydowanie przemawia to na korzyść modelu w skali 1:200.
Nie wiem co byś Raziel chciał jeszcze zdetalizować w modelu Hiryu i po co w sumie, szczególnie biorąc pod uwagę to, że 3 lata temu jeszcze nie wiedziałeś jak wygląda łańcuch okrętowy ; ) - ja nie mam, ale widzę co jest na arkuszach.
Oczywiście skończonego modelu tego wydanego drukiem.

 
23-04-18 17:24  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Aktualnie model jest na turnusie po wystawach :) Będzie można go zobaczyć w Kruszwicy, Ino i w Warszawie. Może ja też będę.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-04-18 18:16  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To dziwne, że w temacie o tym modelu w którym przede wszystkim dla zachęty powinien być pokazany sklejony model z wydruku nie ma ani jednego jego zdjęcia, no właśnie, a ten objazdowy model to jest model z druku finalnego, czy z plujki ?

 
23-04-18 19:11  Odp: [Z] Amerykański lotniskowiec USS „HORNET” (CV-8) skala 1:300 - made by SZKUTNIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kup sobie w MMa, ten to wogóle tanio wyjdzie :-))

Nie wiem o co Ci chodzi, przecież jedynym kryterium nie jest cena. Chyba ze modele biorą udział w przetargu na modele dla naszego dowództwa ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024