FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-08-17 15:36  [N] Bismarck - AVANGARD
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Widziałem że pojawiła się informacja na forum, ale nie ma jeszcze oficjalnej prezentacji.
Jak podano na FB autorem projektu jest Aleksander Balicki - znany z prawie wszystkich projektów wydawnictwa DOM BUMAGI.
Nagato, Kaga, Takao, itd...

Okładka:


Arkusze:










Więcej informacji i arkuszy znajdziesz tu:
https://www.facebook.com/piotr.walo.56/posts/811267769043174

Model i dodatki zamówisz tu:
http://www.model-hobby.pl/index.php?f=prod&pid=3261

--

Post zmieniony (26-08-17 22:23)

 
26-08-17 16:00  Odp: [N] Bismarck - AVANGARD
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale kadłub nadal błędny mino dostępności materiałów.

--
Sklejacz

 
26-08-17 17:14  Odp: [N] Bismarck - AVANGARD
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

DKM - znaczy pewnie Deutsche Kriegsmarine? Ciekawe co na to lekarz wydawcy modelu...

 
26-08-17 18:49  Odp: [N] Bismarck - AVANGARD
F4kL0gic   

Lekarz stwierdził że nie ma problemu. DKM podobnie jak IJN powstały, aby ułatwić identyfikację kraju pochodzenia okrętu.
U nas potocznie używa się skrótowca mówiąc o okręcie np ORP Błyskawica. Również w Stanach Zjednoczonych jeżeli ktoś mówi o okręcie zawsze dodaje USS. Natomiast Niemcy mówią po prostu pancernik Bismarck.
Tak więc jeżeli DKM jest problemem to również ze wszystkich okładek japońskich modeli powinno zniknąć IJN. Nikt nie określał tam swojej marynarki z angielskiego Imperial Japanese Navy tylko Nippon Kaigun...czy jak to się tam tłumaczyło z ich krzaczków.

Post zmieniony (26-08-17 18:51)

 
26-08-17 21:01  Odp: [N] Bismarck - AVANGARD
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Widzę że czepianie się byle "g...na" osiągnęło na Konradusie szczyty. Panowie o co wam chodzi? Chcecie kleić czy zabłyszczeć? Bo na razie to przypomina to twarzoksiążkę i inne portale gdzie błyszczy ten co najgłośniej się wyśmiewa, a nie koniecznie wnosi coś konkretnego do dyskusji.

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
26-08-17 21:20  Odp: [N] Bismarck - AVANGARD
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tauron - uwaga nie na miejscu, podaruj więc sobie takie uwagi.
Właśnie wyjaśnienie dot. skrótu DKM wnosi coś konkretnego - przynajmniej jak dla mnie, bo tez się zastanawiałem co to za "zwierz". Teraz juz wiem i wszystko jasne

 
26-08-17 21:24  Odp: [N] Bismarck - AVANGARD
Seweryn 

 

Możesz zamieścić zdjęcia burt? Jak jest rozwiązane łączenie

--
Seweryn

 
26-08-17 22:21  Odp: [N] Bismarck - AVANGARD
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ryszard, moim zdaniem uwagi nie na miejscu to cyt: "co na to lekarz wydawcy modelu". Nie ma oficjalnej nomenklatury skrótów, tym bardziej że wydawca jest obcokrajowy, a czepianie się po to żeby tylko zaistnieć to żenada i dno moim zdaniem, a skoro to forum publiczne, mam prawo do prywatnego zdania. Może to ktoś poprzeć może nie...

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
27-08-17 13:28  Odp: [N] Bismarck - AVANGARD
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Tak między Bogiem a prawdą, to pisząc "Bismarck", chyba nie trzeba dopisywać nic więcej, aczkolwiek skrótu DKM nie kojarzyłem. Jest jeszcze jedna opcja...może wydawnictwo planuje więcej modeli z kriegsmarine i stąd skrót taki a nie inny.
P.S. Wyobrażacie sobie napisać na okładce IJN YAMATO? Chyba, że już było coś takiego.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
27-08-17 14:13  Odp: [N] Bismarck - AVANGARD
Seweryn F.   

W przypadku modeli plastikowych to juz funkcjonuje od dawna. Na większości pudełek figuruje IJN. Nie na wszystkich, ale zazwyczaj. A ostatnio również DKM widziałem.



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024