FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-08-17 18:42  [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
lukasz_pc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam !

Zdobyłem dziś takie cudo



To są tekturki wykorzystywane w paczkach z meblami do zabezpieczenia ich przed uszkodzeniem, są elastyczne a przy tym dość sztywne i dobre jakościowo.

Postanowiłem, zrobić z nich zmyślne urządzonko :) a mianowicie coś co ułatwi klejenie ramy samochodów, widziałem już gdzieś patent w postaci wykorzystania suwmiarki dla określenia kątów prostych ramy, ale jakoś to do mnie nie przemawia....

Teraz będę miał szansę się wykazać... Postanowiłem zrobić coś uniwersalnego, co można regulować i dostosować do wymiarów ramy określonego modelu samochodu.

Dlatego dwa największe odcinki myślę, że skleję ze sobą tak aby powstała sztywna i dość gruba podstawka. W obu końcach wytnę frezem równolegle do krótszych boków podłużne otwory i umieszczę w nich 2 śruby z motylkiem. W ten sposób powstanie regulacja dla szerokości ramy i ustawienia dwóch równoległych płaszczyzn na szerokość ramy. Oczywiście wzdłuż długich boków będą dwie prowadnice suwane na śrubach, też z owej tektury. W ten sposób będzie możliwa regulacja szerokości.

Co o tym myślicie? Warto porywać się na coś takiego? Czy lepiej wykorzystać tekturę do czegoś innego? W sumie z taką myślą zabrałem ją do domu...

--

Post zmieniony (15-11-18 17:56)

 
24-08-17 19:50  Odp: [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

zamieść może jakiś odręczny rysunek w rzutach, łatwiej będzie to ocenić.
Coś poglądowego, ja tak myślę.
Pozdrawiam.

 
24-08-17 20:26  Odp: [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
lukasz_pc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robię na szybko więc dlatego paint :)



--
pośpiech? nie tędy droga :)

 
24-08-17 20:32  Odp: [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Wg mnie przerost formy nad treścią, sorry... Ale może nie kumam pomysłu, nie wiem w jaki sposób miałoby to urządzenie pomagać ? Nie wystarczy staranne pasowanie i klejenie ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
24-08-17 20:42  Odp: [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
lukasz_pc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rama samochody składa się z dwóch równoległych najdłuższych belek nośnych oraz poprzecznych belek prostopadłych względem wcześniej wspomnianych. Mój przyrząd miałby pomóc w idealnym ułożeniu ich pod kątem prostym (oraz idealnie równolegle wzdłuż) względem siebie opierając belki o te długie listwy...

--

Post zmieniony (24-08-17 20:43)

 
24-08-17 22:26  Odp: [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

a jaką dajesz gwarancję, że te poprzeczki będą pod idealnym kątem prostym i jak chcesz przy ich pomocy ustalić poprzeczne elementy wewnątrz ramy ? Wszak rama to nie tylko "zderzaki" i podłużnice, ale kilka elementów "wewnętrznych". Jeszcze raz sugeruję staranność...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
25-08-17 15:08  Odp: [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Staranność jest zawsze mile widziana ale jakiś pomocniczy przyrząd jakości nie pogorszy.
Może ją tylko i wyłącznie polepszyć.
Ramy pojazdów są rozmaite i wątpię czy uniwersalność takiego przyrządu była by jego zaletą.
Poniżej dwa przykłady takich pomocniczych patentów.





Jak widać nie są to przyrządy wielokrotnego użytku.
Ten drugi to mój wymysł. Mnie bardzo pomógł.
Gwarancją zachowania wszelkich kątów i wymiarów jest papier milimetrowy.
Jak ktoś potrafi skleić skomplikowaną ramę "w powietrzu" to nic tylko zazdrościć.
Ja bym za skarby nie dał rady :-)

--

Post zmieniony (25-08-17 15:13)

 
27-08-17 22:41  Odp: [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
lukasz_pc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadzam się z @stary , klejenie ramy na oko to zły kierunek! Postanowiłem jednak spróbować z uniwersalnym przyrządem... Mam już na oku kilka modyfikacji pierwotnego założenia, ale podstawa zostaje taka sama, więc jednak będą części ruchome, niebawem wstawię zdjęcia :)

--
pośpiech? nie tędy droga :)

 
14-11-18 21:07  Odp: [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
lukasz_pc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Odświeżam :)












--

Post zmieniony (15-11-18 17:55)

 
14-11-18 21:52  Odp: [Technika] Patent na klejenie ramy samochodu
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Tylko u mnie się wyświetlają zdjęcia wielkie tak, że nie mieszczą mi się na 23 calowy monitor? :P

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024