FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
23-08-17 00:09  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
PiterCK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Chopin: nie wiem czy z moimi umiejętnościami mógłbym pokusić się o próbę odwzorowania ocieplenia, tak, żeby wyglądało zadowalająco. Bardziej skłaniam się ku pomysłowi Seweryna, tym bardziej, iż jest to mój pierwszy "brudzony" model, więc rdza wpisuje się w ten koncept. I broń Boże, nie czuje się urażony :)
Piotr Murawski: jeżeli już, to chyba lepiej byłoby ściągnąć "pirata" i tę jedną stronę sobie zdublować, niż kupować całą wycinankę? To chyba nie jest potępiane, skoro już kupiłem oryginalny zeszyt? 20 zł plus przesyłka piechotą jednak nie chodzi :) Jednak robienie maski od nowa jest dla mnie ostatecznością, i w ten czy inny sposób wolałbym tego uniknąć.

 
23-08-17 07:53  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PiterCK ale nie musi być to koniecznie ocieplenie ;-) W przykładzie, który ja Ci podałem, załatałem właśnie dziurę w skrzydle mojego Ganeta :-) To może być cokolwiek co wpisze się w ogólną koncepcje modelu: siatka maskująca, worki, tobołki, płachty, kanistry, itp... itd... To twój model i możesz zrobić z nim co tylko zapragniesz. Ważne, żebyś ostatecznie, był z niego zadowolony :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-02-19 16:21  Odp: [R] ZIS-6 Answer 02/2013
PiterCK 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

W skrócie: Remont, przeprowadzka, urodziny dziecka. Tyle, jeśli chodzi o tą wielką przerwę.

W skrócie, uszkodzeniami się nie martwię. Załatałem jak się dało, resztą się nie przejmuję i kleję dalej.
Powstała kabina:

Kolorem dachu proszę się nie sugerować, to mały eksperyment. Będzie taki jak reszta.

Podłoga skrzyni:

Podpórki:

Skrzynia już sklejona:


Parę słów o skrzyni. Nadal kombinuję i bawię się malowaniem i brudzeniem. Skrzynki pod podłogą są posrebrzane "suchym pędzlem" na już naniesiony kolor. Na żywo wygląda to całkiem fajnie, jak na moje mocno amatorskie oko.
Za to strukturę desek "wyciskałem" czymś na kształt tępego szydełka, potem malowałem i brudziłem rozwodnioną pactrą czarną. Efekt mi się podoba, choć sam widzę, że brudzenie mógłbym zrobić lepiej. Mógłbym również rozciąć deski na pojedyncze sztuki, ale już za późno.
Myślę, że w przeciągu kolejnych trzech lat powinienem skończyć model ;)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024