FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-12-16 13:37  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A propos bulajów: ich zewnętrzna obudowa była malowana na kolor burty, bo inaczej odbijające się od gołego metalu słońce świeciłoby daleko jak diabli.

 
13-01-17 19:29  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Spód kadłuba został pomalowany, polakierowany matem, potem połyskiem dwie warstwy i znowu zmatowiony. Na koniec przetarłem wszystko papierkiem 2000 i wyszło jak wyszło.
Teraz powierciłem bulaje i wklejam w nie złote rurki oraz robię okapniki. Jaka to monotonna praca (

Oto parę fotek ):



--
http://hobby.webwavecms.com/

 
20-08-17 18:58  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Panowie coś z innej beczki w biedronce jest smaczna herbata i do tego ma saszetki nylonowe :-)) Bardzo fajnie się sprawdzają w modelarstwie okrętowym ))
http://3.bp.blogspot.com/-AJ3bRq3Vvns/UYFAV_gcJpI/AAAAAAAABcY/VNqh4DCQLfE/s1600/IMG_2604-001.JPG

--

Post zmieniony (20-08-17 19:00)

 
20-08-17 19:10  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Seweryn F.   

Nie tylko okrętowym, uwierz mi :)))
Sam ją kupuję ze względu na te torebki, heh.

 
29-10-17 13:36  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kadłub pomalowany , pozostaje jedynie go trochę pobrudzić, ale to zamierzam zrobić jak wykonam cały okręt, by brudzenia miały miejsce zgrane z elementami na pokładzie.
Śruby też zrobione i zainstalowane, trzeba było zrobić drugi komplet, bo pierwszy miał źle przyklejone łopatki )) Dobrze, że wczas to zauważyłem. Teraz najlepsze wyposażenie pokładu, czyli drobnica którą tygryski lubią najbardziej.
Oto parę fotek ):





--
http://hobby.webwavecms.com/

 
29-10-17 21:13  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Tomek 

 - 2

Wykonanie bardzo mi się podoba! Mam jednak pytanie, czy aby linie rozdzielające łączenia blach nie są zbyt grube? Jak powiększymy o te 300., to wyjdzie coś monstrualnego, chyba, że fotografia tak to podkreśla...

 
29-10-17 22:15  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Parkieciarz. ;-)
Swoją drogą podziwiam modelarzy, którzy na tym etapie budowy modelu, montują śruby i stery. Przecież ten kadłub będzie przynajmniej kilkadziesiąt razy przestawiany, obracany, podnoszony, opuszczany.... itp. nie ma opcji żeby tym nie zahaczyć i nie uszkodzić, no ale może tylko mi się tak udaje. ;-)

Super wykonanie.
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
30-10-17 11:23  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Też mam wrażenie, że szpary są troche zbyt wyraziste, szczególnie w tej skali. Ale chyba taki już Twoj osobisty styl z tego co widze: ]
pozdr
btw, piekna robota.

 
30-10-17 17:02  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szpary bardzo wyraziste tym bardziej, że Richelieu miał kadłub spawany, na fotkach jest gładki. Mimo to podziwiam ogrom pracy.

--

Post zmieniony (30-10-17 17:02)

 
30-10-17 18:03  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Miał kadłub spawany i nitowany. Tak wiem, że szpary, zaufajcie fotki dają wrażenie, że są olbrzymie. I tak wiem to moja osobista porażka, dziś podczepię się pod pręgierz i dokonam samo chłostania 10 batogów. Chodzi o to, że bardziej się zawsze sugerowałem zupełnie czym innym (okręty żaglowe) i chcąc zachować podział blach zrobiłem błędy i przy Księciu i teraz powieliłem przy Ryśku. Po kilku spotkaniach na wystawach i rozmowach naświetlony mi został temat i teraz wiem że blachy były kładzione na zakładkę lub na styk i spawane lub nitowane. Rysiek miał spawane i podział był znikomy ale był i można go zauważyć. Liczyłem że podkład jak też inne chemikalia jakie położyłem dadzą fajny efekt i będzie to fajnie wyglądało. I na żywo jest to fajne )) Ale jest jedna szpara większa bo na Ryśku odznacza się na fotkach taka linia prosta biegnąca przez cały kadłub i dopiero niedawno obejrzałem film w necie z powrotu Ryśka do Francji i wiem że jest to położona blach poszycia na zakładkę i nitowana. I już nie jestem w stanie tego przerobić. Lipa na maksa ale nic nie mogę poradzić. Następny model pewnie będzie miał podział blach ale wykonany inną techniką i bez szpar.

--
http://hobby.webwavecms.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024