FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-08-17 10:09  [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Budowa trwała 7 miesięcy, bo model jest mocno zdetalizowany, ale też autor nie postarał się, żeby było łatwo. To co lubiłem w starych, ręcznie kreślonych modelach, to rysunki montażowe oparte na przekrojach. W dobie komputerów autorzy idą na łatwiznę - zaserwują aksjonometrię z komputera i gotowe. Rysunki w tym modelu to prawdziwa zagadka: 20-30 części, które powinny się razem jakoś zejść, ale nie ma obrazka końcowego jak to powinno wyglądać w całości, ani gdzie to przykleić, a o przekroju bocznym można tylko pomarzyć. Gdyby nie relacja z budowy to nie wiem czy udałoby mi się skończyć. Na pewno ponad 10 razy odrywałem i przyklejałem części ponownie, bo została przyklejona o 1mm za daleko lub za blisko, a autor nie zaznacza w większości przypadków miejsca przyklejenia detali ! Inną niedogodnością jest umiejscowienie części: nie zgodnie z numeracją, ale zgodnie z grubością. W rezultacie klejąc detal zbudowany z 5 części możemy szukać ich na 5 stronach !
Model kosztował mnie sporo nerwów, ale gotowy wynagradza cały trud. Tak czy siak są w nim popełnione przeze mnie błędy, których już nie korygowałem, bo efekt (masa zniszczeń) byłby gorszy niż przed korektą.





--

Post zmieniony (26-07-18 09:43)

 
20-08-17 11:30  Odp: [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Model prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Gratulacje.
Czy kolor nadwozia na oponach to zamierzone działanie czy też efekt niedokładnego maskowania?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-08-17 11:51  Odp: [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Kolejny piekny "wozek" w Twojej kolekcji :) A liste tych niedociagniec to wyslalbym Orlikom, aby moze umiescili jakas errate na swojej stronie. Na pewno maja kontakt z autorem, ktory moglby przygotowac te kilka rysunkow wiecej dla przyszlych sklejaczy...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-08-17 11:56  Odp: [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Model wygląda rewelacyjnie ,a wykonanie opon to wisienka na torcie.
Jedyne co mnie zastanawia to czy to Anglik bo jedzie po lewej stronie drogi .

Przy okazji jak zrobiłeś asfalt na podstawce? wygląda jak prawdziwy nawet w przekroju.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
20-08-17 12:17  Odp: [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

stary@ to raczej efekt mojego tandetnego aparatu. Żółto-zielone plamy na oponach to w rzeczywistości farbka w kolorze jasnobeżowym imitująca kurz i wygląda to naprawdę dobrze. Za każdym razem jak robię zdjęcia tym aparatem to się zastanawiam czy warto je pokazać, bo zdjęcia są zawsze za żółte.
Rafael@ trudno mówić o jakiejś erracie. Jestem pewny, ze twórca miał dobry zamiar, ale łatwo wykonać element autorowi jeśli się wie jak on ma wyglądać, ale zwykłem sklejaczowi już tak łatwo nie jest. Surówkę powinna sklejać inna osoba niż autor wtedy być może takie rzeczy by wyłapał.
Primo@ asfalt to piasek+farba+wikol. Z tym "anglikiem" to mnie masz - nie zwróciłem na to uwagi... Umówmy się, że parkuje :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
20-08-17 12:46  Odp: [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Aparat nie jest taki zły skoro wyłapuje wszystkie szczegóły a te są naprawdę...smakowite :-)
Jeszcze raz gratuluję.
Pozdrawiam

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-08-17 12:49  Odp: [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak się jakoś ciekawie składa, że posiadam ten model i zaczynam wątpić w to, czy Norvik sklejałeś ten model, który ja posiadam ?!
Model jest świetnie opracowany i na równie świetnym poziomie wydany.
Rysunki są komputerowe, ale nie są to szare rendery tylko ich obrysówki pokazujące poszczególne sekwencje sklejania podzespołów wraz z ich wyglądem po sklejeniu w dany podzespół - rysunków jest 13 stron i w związku z tym skąd takie twierdzenie, że nie ma rysunków podzespołów po sklejeniu w podzespół UWAGA podaję rysunki złożeniowe podzespołów narysowanych po sklejeniu :
1. Rama z przylegającymi częściami
2. Zespół napędowy, czyli ta charakterystyczna rura wraz z przyległościami
3. Blok silnika
4. Przednia atrapa
5.Silnik wraz z przeniesieniem napędu
6.Kosz na kanistry i kanistry
7. Błotniki
8. Zespół wydechu z przyległym osprzętem
9.Deska rozdzielcza
10. Zespól kierowniczy
11. Wnętrze kabiny
12. Kabina z zewnętrznym osprzętem
13. Burty skrzyni ładunkowej
14.Koła
Przecież obok są pokazane rysunki krok po kroku jak są sklejane poszczególne części składające się na dany podzespół ??!!!!!! To mało jest ????
Co za bzdury piszesz, że autor nie zaznacza w większości przypadków miejsca przyklejenia detali - na jakich częściach tak jest ???????
Wszystkie wzmocnienia, które trzeba podkleić mają na części podaną grubość np.: 1mm, 0,5mm.
Pogrupowanie części według grubości ich podklejania w CZYTELNIE oznaczone podgrupy jest bardzo dobrym pomysłem - to nie jest rozpieprzenie po arkuszach części danego podzespołu, bo autor opracowania upychał je po arkuszach jak mu się podobało.
W TYM modelu są na arkuszu pogrupowane części odkreślone grubą przerywaną linią do podklejania na 0,36 mm, 0, 54 mm, 0,75 mm, 1 mmm i jest to wyraźnie napisane i jest to bardzo dobry pomysł !
Oczywiście masz prawo takie rzeczy napisać, ale wydaje mi się, że jest to kompletnie z czapy opis jakości wydania modelu, twoje zachwyty nad modelami MODEL-KOM wyglądają przy tej recenzji dwuznacznie.
Warto sobie zobaczyć przy okazji jak projekt wygląda w rzeczywistości:
https://www.mojehobby.pl/products/Tatra-815-7-4x4-HMHD.html

 
20-08-17 14:24  Odp: [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piotrek, wez i sklej ten model... Czesto obecnie wydawane modele w 2D robia swietne wrazenie, a ja tez juz spotkalem pare "kfiatkow". Raczej nie podejrzewalbym Norvika o zle intencje, bo to nie nowicjusz w temacie...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-08-17 14:37  Odp: [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po pierwsze to model świetny-gratulacje.
Po drugie, to chyba jednak klejący jest bardziej kompetentny do oceny modelu i zwrócenia uwagi na ewentualne problemy.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
20-08-17 15:59  Odp: [G] Tatra 815-7 4x4 1:25 wyd. Orlik
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Model wykonany przez Norvik jest ekstra.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024