FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-08-17 09:04  [R/G] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witajcie

Na forum zarejestrowałem się już dość dawno. Aczkolwiek w zeszłym roku od modelarstwa kartonowego odciągnęły mnie helikoptery RC. Teraz z nudów w domu przypomniało mi się :)

Przedstawiam postępy z budowy modelu z tematu.

Jak narazie model składa się bardzo dobrze. Wychwyciłem do tej pory 2 błędy napewno nie moje:
- przesunięte wnęki na kmy
- cześć 35 która w rzeczywistości jest częscią 37

i błąd który raczej biorę na siebie, troszkę przydługa podłoga w kabinie pilota.

a o to zdjęcia:








--

Post zmieniony (24-09-17 20:59)

 
18-08-17 09:27  Odp: [R] Mosquito - Orlik
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kibicuję! Mam Mosquito z Modelika, ale o ile się nie mylę to jest ten sam projekt, modulo detale. Dzięki za udokumentowanie błędów - będzie wiadomo na co uważać.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-08-17 20:39  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Dalsze postępy, ogonek gotowy. Powstał szkielet skrzydeł. Dalej brak jakiś problemów. Gdzieś na necie przez przypadek zobaczyłem galerie tego modelu w wykonaniu Cevy. Szczena na samej ziemi.., a ile się na projekt ponarzekał Smile)

No nic zdjęcia z postępów:




--
W budowie:

USS Leutze, IJN Oyodo, HMS Graph

 
18-08-17 22:31  Odp: [R] Mosquito - Orlik
lubię placki   

Witam kolegę.Jak do tej pory model bardzo ładnie wychodzi,oszklenie planujesz tłoczyć ,czy może coś gotowego.Ja postaram się zastosować tą z Fly model może przypasuje ,,pozdrawiam i powodzenia w dalszej pracy nad modelem-Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
19-08-17 14:26  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Wszystko wygląda świetnie:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
19-08-17 15:24  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Brniemy dalej..

Zacząłem budowę skrzydeł. I tutaj trochę muszę ponarzekać na instrukcje, i lasery które trochę mnie w błąd wprowadziły. Mianowicie: przy budowie płata na łączeniu 2 części skrzydeł, w wycinance są 3 wręgi. Nie zauważyłem że jedna z nich nie jest do podklejenia. W zestawie laserowym wszystkie są wycięte.. nawet ta która nie powinna być podklejona. Na rysunku jest ok, jakieś zaćmienie czy coś. Niestety tu i uwdzie brakło.. :(, Drugi zonk to zniszczenie wodą części górnego poszycia skrzydeł zaraz przy kadłubie.. :( No i jest problem..

Zwracam się z pytaniem czy nie ma ktoś do odstąpienia wycinanki mosquita. Lub samej części jest to ta z oznaczeniem 63. Proszę o pomoc.




Dziękuje za komentarze.

 
19-08-17 21:58  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Prof. Volta   

Wszystko pięknie i ładnie. Cieszy mnie otwarty luk. A co z działkami? Czy będą zrobione?

--

 
20-08-17 10:15  Odp: [R] Mosquito - Orlik
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Też mnie zastanawia jak wytniesz otwory na działka w już sklejonym nosie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
20-08-17 11:06  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Niestety nie widać tego na zdjęciach. Otwory w nosie już są wycięte :), pokaże to przy okazji następnej aktualizacji.

Wyciąłem je poprostu ak-3 , wyjmując z pudełka nowe ostrze, dziobałem i wyszło ładnie. Wycięcie tych otworów przed sklejeniem, mogło by bardzo utrudnić sklejenie nosa, ponieważ 2 otwory, są na szerokość całego listka.

 
21-08-17 21:40  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam ponownie.

Zacząłem gondole silnikowe, i skrzydła. Niestety z wykonania nie jestem zadowolony.. Sad, trudno, każdy model to nowa nauczka. Brakuje jeszcze retuszu i wykończenia.



i widok na całość:


widok na dziurki na kmy:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024