FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-08-17 09:04  [R/G] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witajcie

Na forum zarejestrowałem się już dość dawno. Aczkolwiek w zeszłym roku od modelarstwa kartonowego odciągnęły mnie helikoptery RC. Teraz z nudów w domu przypomniało mi się :)

Przedstawiam postępy z budowy modelu z tematu.

Jak narazie model składa się bardzo dobrze. Wychwyciłem do tej pory 2 błędy napewno nie moje:
- przesunięte wnęki na kmy
- cześć 35 która w rzeczywistości jest częscią 37

i błąd który raczej biorę na siebie, troszkę przydługa podłoga w kabinie pilota.

a o to zdjęcia:








--

Post zmieniony (24-09-17 20:59)

 
18-08-17 20:39  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Dalsze postępy, ogonek gotowy. Powstał szkielet skrzydeł. Dalej brak jakiś problemów. Gdzieś na necie przez przypadek zobaczyłem galerie tego modelu w wykonaniu Cevy. Szczena na samej ziemi.., a ile się na projekt ponarzekał Smile)

No nic zdjęcia z postępów:




--
W budowie:

USS Leutze, IJN Oyodo, HMS Graph

 
19-08-17 15:24  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Brniemy dalej..

Zacząłem budowę skrzydeł. I tutaj trochę muszę ponarzekać na instrukcje, i lasery które trochę mnie w błąd wprowadziły. Mianowicie: przy budowie płata na łączeniu 2 części skrzydeł, w wycinance są 3 wręgi. Nie zauważyłem że jedna z nich nie jest do podklejenia. W zestawie laserowym wszystkie są wycięte.. nawet ta która nie powinna być podklejona. Na rysunku jest ok, jakieś zaćmienie czy coś. Niestety tu i uwdzie brakło.. :(, Drugi zonk to zniszczenie wodą części górnego poszycia skrzydeł zaraz przy kadłubie.. :( No i jest problem..

Zwracam się z pytaniem czy nie ma ktoś do odstąpienia wycinanki mosquita. Lub samej części jest to ta z oznaczeniem 63. Proszę o pomoc.




Dziękuje za komentarze.

 
20-08-17 11:06  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Niestety nie widać tego na zdjęciach. Otwory w nosie już są wycięte :), pokaże to przy okazji następnej aktualizacji.

Wyciąłem je poprostu ak-3 , wyjmując z pudełka nowe ostrze, dziobałem i wyszło ładnie. Wycięcie tych otworów przed sklejeniem, mogło by bardzo utrudnić sklejenie nosa, ponieważ 2 otwory, są na szerokość całego listka.

 
21-08-17 21:40  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam ponownie.

Zacząłem gondole silnikowe, i skrzydła. Niestety z wykonania nie jestem zadowolony.. Sad, trudno, każdy model to nowa nauczka. Brakuje jeszcze retuszu i wykończenia.



i widok na całość:


widok na dziurki na kmy:

 
23-08-17 21:22  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam, dziś Smile

Zacznę od widoku ogólnego modelu, gondole silnikowe sklejone, oraz zacząłem składać komorę bombową.

Gondole w miarę dobrze pasują, wydaje mi się że wszelkie niezgodności wynikają z moich niskich umiejętności. Skrzydła również dość średnio pasują na swoje miejsce. Ale to też wydaje się moją winą. Na zdjęciu gondoli, widać że popełniłem błąd i element środkowy jej wkleiłem odwrotnie.. a ja dziwiłem się dlaczego to tak słabo spasowane.
Idąc dalej elementy wewnętrzne komory bombowej (ścianki), były za krótkie w stosunku do tego co zostało po oklejeniu wręg.
Ogólnie model składa się poprawnie. Myślę że duża część tego co opisałem to moje błędy.





Elementy komory są oczywiście przed retuszem Smile

 
06-09-17 09:31  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam,

Przedstawiam, jakiś tam dalszy minimalny progress, karabiny jeszcze przed retuszem. Skrzydła już zamontowane.. ich pasowanie to troszkę dramat, nie wiem czy to moja wina czy projektu. Kółko ogonowe również wymaga jeszcze retuszu. Bliżej końca niż dalej :)




Dziękuje za komentarze.

 
21-09-17 08:25  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam, ponownie. Udało się budowę popchnąć do przodu. Standardowo jak dla mnie mam problem z ukończeniem modelu, i muszę się zmuszać :(

Sam model stanął na kołach, trochę pluje sobie w twarz, że nie wymyśliłem wcześniej niczego
żeby jakoś łatwiej zamontować podwozie, niestety wyszło byle jak.
No cóż skończę model i mam nadzieje że następny będzie lepszy :)

Przy podwoziu przebrnąłem przez etap zwijania rurek którego nie lubię.. tu poległem.
Koła tez mogłem troszkę bardziej dopieścić, trochę się świecą, ale na koniec będzie matowy lakier, więc błysk powinien zniknąć

Dużo już nie zostało..


 
21-09-17 22:16  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Tak niestety jest, chciałem sobie ułatwić, i paginowałem. W drugim już poprawnie zrobiłem.

 
24-09-17 20:05  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Model skończony:








Jutro zrobię lepsze zdjęcia i dorzucę.
Parę słów o modelu, model raczej prosty, ale z denerwującymi niedporacowaniami, część baboli to pewnie moja wina, ale były również ewidętne projektanta. Ale jak widać model da się złożyć do kupy.
Uważam za za wielki sukces że udało się mi go skończyć. Dawno nie skończyłem modelu :)

Następny - Corsair z Answeru.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024