FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
23-08-17 21:22  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam, dziś Smile

Zacznę od widoku ogólnego modelu, gondole silnikowe sklejone, oraz zacząłem składać komorę bombową.

Gondole w miarę dobrze pasują, wydaje mi się że wszelkie niezgodności wynikają z moich niskich umiejętności. Skrzydła również dość średnio pasują na swoje miejsce. Ale to też wydaje się moją winą. Na zdjęciu gondoli, widać że popełniłem błąd i element środkowy jej wkleiłem odwrotnie.. a ja dziwiłem się dlaczego to tak słabo spasowane.
Idąc dalej elementy wewnętrzne komory bombowej (ścianki), były za krótkie w stosunku do tego co zostało po oklejeniu wręg.
Ogólnie model składa się poprawnie. Myślę że duża część tego co opisałem to moje błędy.





Elementy komory są oczywiście przed retuszem Smile

 
23-08-17 22:06  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Miałem kiedyś ten modelik, zachęcał do sklejenia, ale w czasie robienia porządków postanowiłem go sprzedać. Widać, że warto go jednak skleić. Powodzenia w dalszej budowie, ciekaw jestem efektu końcowego!

--
54323031

 
23-08-17 22:34  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć, Grzegorz!
Niepotrzebnie narzekasz na swoje umiejętności - ten model po prostu ma te wady o których napisałeś i o których jeszcze napiszesz - np. gdy będziesz sklejał podwozie.
Jakbyś się nie starał to i tak wyjdzie w miarę tak-sobie, tak więc sklejaj na luzie.

 
28-08-17 09:52  Odp: [R] Mosquito - Orlik
lubię placki   

Witam kolegę.Efekt dotychczasowej pracy jest bardzo zadowalający.Model wykonujesz starannie ,a i ze skrzydłem poradziłeś sobie jak widzę.napisz proszę czy planujesz końcowe lakierowanie modelu,a jak tak to czym.Pozdrowienia modelarskie-Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
06-09-17 09:31  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam,

Przedstawiam, jakiś tam dalszy minimalny progress, karabiny jeszcze przed retuszem. Skrzydła już zamontowane.. ich pasowanie to troszkę dramat, nie wiem czy to moja wina czy projektu. Kółko ogonowe również wymaga jeszcze retuszu. Bliżej końca niż dalej :)




Dziękuje za komentarze.

 
07-09-17 00:41  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Twoje problemy to wina projektu.
Z oszkleniem kabiny też nie będzie łatwo.

 
21-09-17 08:25  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam, ponownie. Udało się budowę popchnąć do przodu. Standardowo jak dla mnie mam problem z ukończeniem modelu, i muszę się zmuszać :(

Sam model stanął na kołach, trochę pluje sobie w twarz, że nie wymyśliłem wcześniej niczego
żeby jakoś łatwiej zamontować podwozie, niestety wyszło byle jak.
No cóż skończę model i mam nadzieje że następny będzie lepszy :)

Przy podwoziu przebrnąłem przez etap zwijania rurek którego nie lubię.. tu poległem.
Koła tez mogłem troszkę bardziej dopieścić, trochę się świecą, ale na koniec będzie matowy lakier, więc błysk powinien zniknąć

Dużo już nie zostało..


 
21-09-17 20:06  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

No całkiem fajnie to wychodzi, ale czy krawędzie natarcia są "złamane" a nie zaokrąglone ? Na jednym ze zdjęć tak to wygląda...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
21-09-17 22:16  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Tak niestety jest, chciałem sobie ułatwić, i paginowałem. W drugim już poprawnie zrobiłem.

 
24-09-17 20:05  Odp: [R] Mosquito - Orlik
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Model skończony:








Jutro zrobię lepsze zdjęcia i dorzucę.
Parę słów o modelu, model raczej prosty, ale z denerwującymi niedporacowaniami, część baboli to pewnie moja wina, ale były również ewidętne projektanta. Ale jak widać model da się złożyć do kupy.
Uważam za za wielki sukces że udało się mi go skończyć. Dawno nie skończyłem modelu :)

Następny - Corsair z Answeru.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024