FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
14-08-17 21:48  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83)
kari   

SZKUTNIK, ... ok, i to mnie satysfakcjonuje ;-)
... nie liczę na udostępnienie materiałów, które nie są do udostępnienia ;-),
ale jak wcześniej wspomniałeś "że, mogłem sobie poczytać o materiałach sztauerskich"
to wiedz, że nie musiałem zgłębiać tej tajemnej wiedzy, ... bo znam ją :-), tak mi się
przynajmniej wydawało (widać nie w całości; 69 lat temu pewnie obowiązywały inne
standardy;), ... Ryszard także miał uzasadnione wątpliwości.
... wystarczyło napisać, że tak było (podpierając się dokumentacją) i już... koniec, kropka.
... nie mniej dziękuję, i ... ahoj przy dalszych zmaganiach z "SOŁDKIEM".
... będę wnikliwie śledził ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
14-08-17 22:56  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

kari napisał " ... Ryszard także miał uzasadnione wątpliwości"
A dlaczego ? Nie żebym szukał dziury w całym ale swoje "x" lat przepracowałem na statkach powiedzmy, że temat jest mi trochę znany i stąd moje zainteresowanie relacją.
A nawiasem mówiąc taka stała podłoga na dnie ładowni to jednak nie ma nic wspólnego z "materiałami sztauerskimi".
Powodzenia w budowie bo robota super !
Pozdrawiam,
Ryszard

 
14-08-17 23:11  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83)
kari   

Ryszard, ... widać "nadajemy na tych samych falach", co by to nie znaczyło ;-)
... 35 lat w branży i ... człowiek nadal się uczy :-)
---------------------------------------------------------------------------------------

 
15-08-17 14:05  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Super! Powiększony MM jak żywy. Kropka w kropkę ;)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
16-08-17 15:25  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pisanie o szukaniu materiałów w sieci - których tam niema , pisanie że to przeskalowanie MM ( choć z MM to ma tylko wspólną nazwę masowca ) , oraz to ze Yamato/Musashi to żart prima apilisowy - szacunek za podejście do przyszłych klientów .

A co do budowy modelu , to ładnie to wychodzi .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
16-08-17 15:40  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
orkan   

Sądzę, że to surówka przyszłego modelu

 
17-08-17 19:48  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Przyszedł czas na kawałek maszynowni, który będzie widoczny w modelu przez świetlik ;-)



I to by było na tyle.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
17-08-17 20:02  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Seweryn F.   

Jak kleiłem kiedyś Sołdka z MM, to tych elementów nie było w modelu. Widocznie trafił mi się wybrakowany, niekompletny egzemplarz, heh :)))

 
17-08-17 20:09  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Przypuszczam, że model ten jest wykonywany na czyjeś zamówienie - może muzeum.
Robota - majstersztyk.
I oczywiście z MM nie ma nic wspólnego.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-08-17 21:25  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
pawcio37   

Też sklejałem kiedyś Sołdka z MM i szczerze mówiąc mam to gdzieś, że ten prezentowany tutaj model nie jest jego powiększoną wersją. Co do tego że dokumentacji zgodnie z którą ta wersja jest budowana nie ma powszechnie dostępnej to też mi jest obojętne. Najważniejsze dla mnie jest to, że ktoś wykonuje model z dużym uszczegółowieniem i mam nadzieję, że taki zostanie właśnie wydany.
Co do dokumentacji to co z tego, że w sieci można znaleźć dużo zdjęć i rysunków technicznych jak niektórzy projektanci modeli popełniają duże babole (lub może zbyt duże uproszczenia...) w wykonanych modelach co jest później powielane np wózek w wagonach towarowych 1XTa w Angrafie.
Wracając do tematu - SOŁDEK to nie moja tematyka, ale z sentymentu mógłbym właśnie w takiej wersji go skleić i jeśli Szkutnik go wyda to z pewnością będzie na mojej liście zakupowej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024