FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 128 z 173Strony:  <=  <-  126  127  128  129  130  ->  => 
02-09-17 17:55  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Z tego co kojarzę to Fantom Model kiedyś pisał, że sprzedaje modele 1:200, a modele w 1:300 sprzedają się słabo.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
07-09-17 13:14  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
bezdzik 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
przeglądając nieprzebrane zasoby Internetu, trafiłem na taką oto grafikę:


Ponieważ wg opisu miałby to być kawał maszyny:
"Wizja artystyczna projektanta polskiego samolotu WZL-023 „Latająca Forteca”. Przypuszczalne dane: rozpiętość skrzydeł 80m, ciężar własny 98 ton, całkowity ciężar 162 tony, moc silników 6×4500 KM, prędkość 480 km/h. Konstrukcja całkowicie metalowa. Źródło: LiOPDP nr 6.",
a przy tym co najmniej atrakcyjny z wyglądu, to może znalazłby się kolektyw, który podjąłby się opracowania modelu w rozsądnej podziałce, np. 1:144, a przynajmniej rzutów w kilku płaszczyznach. Taki S-F to przecież nie w kij dmuchał! Tu ukłon w stronę p. Lecha Kołodziejskiego :D

--
Na półce: F7F (Fly), P-51D (GPM), Tempest (MM), P-47D (GPM), P-66 Vanguard (Modelik) i inne
w budowie: Garland (MM), MC.202 (nn), He-162 (Modelik)
w planach: P-38 (wszystkie! :D) i polska flota WWII
Modele polskich okrętów WWII

 
07-09-17 17:05  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Problemem małych skal typu 1:400 to niska detalizacja i brak części poniżej linii wodnej. ( znaczy nie dla mnie ) Jakoś mam nieodparte wrażenie że forumowe modelarstwo nie przepada za waterline. Ostatnio zastanawiałem się nad narysowaniem kompletu polskich trałowców 1:400, do linii wodnej. Ale potem zadałem sobie pytanie czy ktoś to w ogóle będzie chciał kleić. A sam dla siebie, może kiedyś … na razie jest co robić.
Obawiam się że na razie dla wydawców jedynie sens ma inwestować w skale 1:250 i pchać to na zachód, bo w Polsce i tak się średnio sprzedadzą. A tu pytanie czy 200 a 250 robi komuś tak wielką różnice ? i tak wielkie to to.

--
Si vis pacem, para bellum

 
08-09-17 10:20  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hej

Ja jakieś doświadczenia ze skalami 1:300 i 1:200 mam :-) I powiem tak: zarabia się na 1:200, a 1:300 można wydawać dla idei. Konkretnie: owszem, koszt druku 1:300 to połowa 1:200, ale i modeli sprzedaje się max 40% tego co w 1:200. Więc ustalenie ceny 1:300 na 50% tego co w 1:200 nie działa, zwraca się ledwo koszt druku..

Ale oczywiście wydawać w 1:300 dalej będę. To moja skala, w niej projektuję i sklejam swoje modele. 1:200 to "produkt uboczny" ;-)

--
wydawca przez małe "w"

 
08-09-17 12:27  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na model w mniejszej skali nie składają się tylko przeskalowane przedruki z wiekszej, a sam niższy koszt mniejszej ilości papieru nie może ważyć 50% ceny, chyba każdy to rozumie. Jeśli za skalę 1:200 trzeba zapłacić przykładowo 80 - 120 zł, to w 1:300 musi to być co najmniej 50 - 70 zł, nie czarujmy się. Przecież arkusze z rysunkami i opisem czy sama okładka pozostają takie jak większej skali, podobnie jak koszty składania, dystrybucji itp. To musi kosztować.
A proporcja sprzedaży 60% / 40% chyba nie jest taka zła.

JKorjat - masz rację, 1:400 chyba nie jest wystarczająco "cool", podobnie jak wszelkie waterline. Osobiście też lubię JSC, a ostatnie ich produkcje stopniem detalizacji (przy tej skali oczywiście) dorównują modelom w 1:200 sprzed kilku/kilkunastu lat. Wypuścili też sporo modeli okrętów, których próżno szukac w ofercie wydawców "dorosłej" skali 1:200...
Szkoda że jest tylko jedno wydawnictwo oferujące mikromodele w 1:400.
Jestem pewien że konkurencja dobrze by wszystkim zrobiła, może pomyśl jeszcze o tych trałowcach?

 
08-09-17 13:25  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


>>proporcja sprzedaży 60% / 40% chyba nie jest taka zła.

Proporcje są 100% - 40%, czyli w 1:300 sprzedaje się mniej niż połowe tego co w 1:200.

--
wydawca przez małe "w"

 
08-09-17 14:57  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wybacz, mea culpa. To zmienia troche obraz rzeczy.
Ale ta proporcja może też być spowodowana małym wyborem i praktycznie brakiem (poza Małym Modelarzem) realnej konkurencji. Mimo to modele w 1:300 maja swoich zwolenników, co widać i na forum - relacje np Hood, Bismarck czy Hiei.
Ośmielę sie przypuszczać że gdyby pojawiło sie wznowienie KGV i innych z lat 70/80-tych, to byłby przebój i renesans tej skali.

 
08-09-17 15:34  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
orkan   

Do wielu modeli wypalane są detale. Gdyby wyciąć cały to druk w większości by odpadł. Jak dla mnie to rewelacyjny pomysł. Nie wiem oczywiście jak koszty bo modeli takich jest mało. Może to kwestia odpowiednich tematów.

 
08-09-17 16:14  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Pragnę przypomnieć, że w październiku ukaże się model kartonowy amerykańskiego lotniskowca USS HORNET (CV-8) w skali 1:300.

Zobaczymy jakie wyjdą proporcje sprzedaży. ;-). Czy jest sens opracowywania modeli okrętów w skali 1:300 ;-).

W przeciwieństwie do Fantom Model, u nas modele w skali 1:300 są "produktem ubocznym" ;-).

Post zmieniony (08-09-17 16:15)

 
08-09-17 16:40  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Mnie w 1:300 brakuje mniejszych jednostek - niszczycieli, lekkich krążowników. Gdyby się takowe ukazywały, nie spojrzałbym nawet w stronę modeli w 1:200. A tak, z braku laku dobry kit ;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 128 z 173Strony:  <=  <-  126  127  128  129  130  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024