FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-08-17 12:36  [R] IJN Hiei 1:300 z MM
topor305 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Jest to moja pierwsza relacja z budowy modelu. Poprzednio skleciłem ORP Piorun , który to okazał się dla mnie największym, jak dotąd wyzwaniem.
Niestety nie ustrzegłem się błędów, ale mam nadzieję, że przy Waszej pomocy uda mi się uniknąć tych błędów przy IJN Hiei.

Część materiałów już jest. Zakupiłem lufy (skręcanie papierowych rurek to moja bolączka), do tego lasery, żeby łatwiej się kadłub sklejało ładniejszy pokład z "szufladek", wydrukowany na papierze satynowym oraz elementy fototrawione, których wygląd w poprzednim modelu tak mi się spodobał, że nie odmówiłem sobie ich i przy tym projekcie:


Podpierać się będę raczej relacjami z for, głównie relacją forumowicza TomS.
Pierwszy raz w życiu najpierw arkusze zakaponowałem, natomiast dla próby jeden z arkuszy pomalowałem drugi raz, co skutkowało strzsznymi białymi śladami. Przewidując problemy, na szczęście wykonalem to na arkuszu poszycia podwodnego. Udało się go trochę podratować spryskując lakierem w spraju:


I teraz będę miał do was pytania:

1. Jaką techniką wykonać kadłub? Do tej pory wykonywałem kadłuby naklejając wycinankę na karton, składając i dodając dodatkowe wręgi, które następnie podszlifowywałem. Jednak nawet zagęszczenie żeber nie uchroniło mnie od krowich żeber w modelu Pioruna. Natomiast nigdy nie robiłem kadłuba wypełnianego pianką/styropianem i szlifowanego, ponieważ wymagałoby to malowania, z czym też nie mam wielkich doświadczeń. Wiem natomiast, że efekt tego może być świetny, jak we wspomnianej już relacji kolegi TomS.
Chciałbym wykonać jednak kadłub z wypełnieniem, malowany do wysokości pokładu. Natomiast wszystko powyżej pokładu, chciałbym mieć już niemalowany. Nie wiem jak to się sprawdzi i jak będzie widoczna różnica pomiędzy częścią malowaną, a niemalowaną...
W każdym razie chciałbym kadłub trochę uplastycznić (pasy demagnetyzujące, pasy pancerza, okna i bąble). Bulaje, raczej sobie odpuszczę.
No i to wszystko będę musiał pomalować...

Czy ktoś z Was wie jakie kolory farb (tylko z Pactrami miałem do czynienia) wykorzystać na czerwoną część podwodną i szarą część nadwodną kadłuba? Przypominam, że nie chciałbym malować modelu powyżej pokładu.

Na razie długi wstęp. W międzyczasie postaram się zacząć od elementów nadbudówek i części które póżniej będą przydatne

--
W budowie:
IJN Hiei
Zbudowany ORP Piorun, PZInż 130, Pak 40

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
topor305 10365 12-08-17 12:36
 Odp: [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
Petrov 532 12-08-17 12:42
 Odp: [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
IJN Łukasz 437 12-08-17 13:03
 Odp: [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
ADAM 12 286 13-08-17 10:44
 Odp: [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
dokker 357 13-08-17 11:03
 Odp: [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
topor305 317 23-08-17 18:18
 Odp: [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
dokker 306 23-08-17 19:47
 Odp: [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
topor305 304 24-08-17 11:49
 Odp: [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
Spychacz 285 23-08-17 23:44
 Odp: [R] IJN Hiei 1:300 z MM  nowe
Raziel_3 490 24-08-17 09:22

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024