FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 23Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
27-09-17 14:31  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Mocy przybywaj!!!
Nie tracąc czasu jadę dalej... "...Okręt mój płynie dalej..."... Nie to przecież nie okręt... To Cobra... Cobra moja pełznie dalej... haha :haha:
Dobra, będzie już tych żartów.
Zrobiłem w końcu to czego obawiałem się najbardziej jak do tej pory.
Oszklenie kabiny pilota. Kolejność wykonania tego elementu akurat teraz jest po prostu według instrukcji. Może i ma to sens. Osłoniłem w ten sposób celownik i po zabezpieczeniu czymś szybek będzie można brać całość w łapy i pasować ogon i skrzydła.
Jeżeli chodzi o moje inwencje, to udało się wykonać plan w całości. Chodzi o ramki framug drzwi. Teraz wiatrochron i otwory drzwiowe w poszyciu tworzą spójną całość i najważniejsze że cały zamysł skończył się powodzeniem. Tak, jestem cholernie z tego zadowolony haha :D
Ramki na wiatrochronie zrobiłem w podobny sposób co na otworach drzwiowych w poszyciu. Naddatek na ich wykonanie to po prostu odcięte z naddatkiem ramki szyb drzwi z części 24a czyli wewnętrznej ramy wiatrochronu. Nie wyciąłem ich po linii,i tylko z boku linii jakby. Nie wiem jak to dobrze wytłumaczyć. Tym sposobem ramki wewnętrzne szyb drzwi, które będą wykonywane na samym końcu będą cieńsze o odcięty naddatek na ramkę framugi wiatrochronu. Mam nadziej żę czujecie klimat i wiece o co mi chodzi.
W ogóle ten model nie przewiduje w standardzie opcji z otwartymi drzwiami i cały zamysł projektu tego modelu opiera się o drzwi zamknięte. Niestety żeby je otworzyć trzeba pokombinować, a żeby je otworzyć i żeby jakoś to wiarygodnie wyglądało, trzeba nakombinować się jeszcze bardziej, czyli tak jak ja tutaj.
Sam wiatrochron też sklejałem odwrotnie niż instrukcja nakazuje, czyli najpierw ramy zewnętrzne a dopiero do tego pasowałem wewnętrzne. Kluczową sprawą było tu dopasowanie ramek zewnętrznych doi poszycia jeszcze bez przyklejonej wytłoczki. Dopiero po upewnieniu się że zewnętrzna rama pasuje, przykleiłem do niej wytłoczkę, jeszcze raz przymierzyłem, skorygowałem nieco i dopiero do tego pasowałem środek. Inaczej chyba nic by z tego nie wyszło. No ale trochę doświadczenia trzeba jednak mieć, żeby robić po swojemu.
Tyle opowieści, przejdziemy teraz do zdjęć.










Tyle na dzisiaj.
Do następnego!

--

Post zmieniony (16-10-17 10:06)

 
27-09-17 14:56  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Greg77   

Oglądam od lat wszystkie Twoje relacje, ale żebyś z czegoś był "cholernie zadowolony" to nie pamiętam ;)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
27-09-17 14:58  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Oszklenie wykonałeś super. Tak i całą resztę, zresztą :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-09-17 16:42  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Są powody do bycia "cholernie zadowolonym". :)
Fantastyczna robota z tą przeróbką.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
27-09-17 19:51  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Lubię ten błysk światła na oszkleniu ;-)
Nadal super robota!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-09-17 06:48  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Podziwiam

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
28-09-17 10:01  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Medox   

Jest moc, czyściutko bardzo dokładny retusz. jakim klejem kleisz ramki kabiny do oszklenia?
Coś na wikolu? (" plastikowcy" czasem stosują do przyklejenia wiatrochronów).

 
28-09-17 11:12  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Cześć, model, poziom sklejania mega wysoki,nie do dotarcia że tak powiem.
Pytanie moje jest takie że kiedyś na kartonworku, doczytałem że korzystasz z metody lakierowania poszycia humbrolem, 2razy połysk, na to warstwa matu.
Dalej korzystasz z tej metody ? czy coś w tej materii się zmieniło ?
Nie śledziłem twoich relacji na kartonwork, więc nie wiem.

W każdym razie naprawdę gratuluje umiejętności !

 
28-09-17 20:25  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Cześć.
Ramkę wiatrochronu kleiłem na butapren. Jak zawsze zresztą. Nigdy nie używałem do tego wikolu i nie sądzę żeby był to dobry pomysł. Butaprenem jest najłatwiej i najczyściej.
Klej wikolowaty albo na bazie wody rozmiękczyłby tylko taką ażurową konstrukcję co najpewniej doprowadziłoby do jej rozerwania albo zniekształcenia, nie mówiąc już o tym że takie kleje kiepsko kleją się do plastiku.
Co do lakierowania to już dawno nie używam humbrola. Aktualnie do impregnacji używam Caponu od strony zadrukowanej, BCG od środka, ale tylko elementy poszycia, na to potem jakiś połysk olejny (ostatnio Tamiya) i na to szła zwykle satyna akrylowa Vallejo. Ale teraz chyba spróbuję wykończyć Sidoluxem. Widziałem jak to wygląda na modelach Rowina i bardzo mi się podobało.

--

Post zmieniony (28-09-17 20:26)

 
28-09-17 21:56  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Seweryn F.   

Cześć :)
Pięknie wygląda Twoja praca nad modelem. Gratuluję.
Pozwolę sobie coś Wam zaprezentować - klej do kabin Formula 560, który onegdaj kupiłem. Byłem do tego dość sceptycznie nastawiony, tym bardziej po ptwarciu pojemnika. Na nos, to coś jak wikol. Na oko też - biały, a potem, w miarę wysychania coraz bardziej krystaliczny.
No ale po kilku próbach stwierdziłem, że to faktycznie jest dobre :)
Uzywają go głównie modelarze plastikowi, ale i u kartoniarzy znalazł chyba uznanie. Bardzo mocna spoina. O wiele mocniejszy niż znany u nas (chyba) Gator Glue no i rzecz jasna niż wikol; do tego gęsty, dzięki czemu nie wsiąka tak w papier i nie deformuje go jak ten ostatni (testowałwem na zwykłej kartce 80g). Skoro da się nim kleić kabiny plastikowe lub vacu do plastiku, to tym bardziej do papieru.
Ja używam go przy modelach plastikowych, ale chyba u Was też da radę.
,
pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 23Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024